Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy inne tabletki mogą coś zmienić ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy inne tabletki mogą coś zmienić ?

    Pierwsze w życiu opakowanie tabletek zaczęłam brać w maju. Nie czułam się przez nie jakoś bardzo rozchwiana. Przy drugim stałam się nerwowa, libido spadło niemal do zera, a na swojego męża nie umiałam patrzeć. Przy trzecim życie mi się brzydło, wyżywałam się na dzieciach ( krzyczałam ), a samo siedzenie obok męża mnie brzydziło, w środku mi się gotowało i każdy dzień stawał się gorszy. Przerwałam opakowanie w połowie mówiąc sobie, że skoro nigdy tabletek nie brałam to i nie będę brała dalej. Uspokoiłam się, a ja wróciłam do siebie.
    Po dwóch miesiącach przerwy postanowiłam spróbować jeszcze raz. Zadzwoniłam z prośbom o receptę, wykupiłam i zaczęłam brać... jestem przy drugim opakowaniu a ja momentami mam ochotę ukatrupić wszystkich dookoła. Wczoraj już nie wzięłam. Dzisiaj jestem oazą spokoju.
    Nie wiem. Mąż ma pretensje i dziwi się moim huśtawkom nastrojów, mówiąc że w pracy z kolegami na takie tematy też sobie gadają i jakoś żaden nie narzeka żeby ich zonom coś było po tabletkach.
    Inna rzecz to seks uprawiamy zazwyczaj wtedy kiedy mężowi się chce. Ja jestem z tych które potrzeb nie mają. Ostatnio współżyliśmy 2 listopada i też się zastanawiam czy ma sens branie tabletek czy na takie odświętne spanie ze sobą nie stosować po prostu gumki ? :/
    Pytam Was jako TA niedoświadczona. Czy zmiana tabletek coś pomoże ? Czy one wszystkie działają tak samo ? Czy łykając inne może być lepiej.
    Cholera, małżeństwo mi się chyba sypie smutas.gif
  •    
       

    #2
    Odp: Czy inne tabletki mogą coś zmienić ?

    Witaj. Poproś lekarza o zmianę tabletek. Ja miałam podobnie, po porodzie brałam cerazette dla kobiet karmiących i miałam krwawienia po 2 tygodnie.Więc musiałam je odstawić. Po zakończeniu karmienia lekarka przepisała mi madinette ,które działały na mnie okropnie. Bóle głowy , brzucha , mdłości , palce strasznie mi puchły a do tego moje humory ( nie wiem jak mąż to wytrzymywał) . Poszłam do lekarza i poprosiłam o zmianę na vibin mini które bierze się na okrągło i jak ręką odjął wszystkie dolegliwości ustąpiły a to już 7 opakowanie. Więc zmiana pomogła. Każde tabletki inaczej na nas działają więc powiedz o swoich dolegliwościach a lekarz na pewno dobierze odpowiednie tabletki. Trzymaj się Pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy inne tabletki mogą coś zmienić ?

      argennina zrób sobie na początek badania poziomu hormonów, tak aby lekarz mógł dobrze dobrać tabletki , a nie na chybił trafił (taka mentalność w tej Polsce), bo każde inaczej oddziałują. Ja kiedyś brałam tabletki i już nigdy więcej ! Po pierwszych tabletkach (oczywiście przepisywane na chybił trafił) miałam niekończący sie okres, więc pani doktor zmieniła, niby było ok, ale włosy zaczeły mi wypadać garściami, po trzecich trądzik, bóle brzucha (pewnie wątroba się odzywała), a czwarte które w końcu niby mi spasowały, po jakimś czasie byłam tak przez nie rozchwiana że ojej, albo nerwy, albo smutek, albo brak ochoty na seks. Oj nie nie. Nie polecam, jeśłi nie masz wskazań zdrowotnych to daj sobie spokój z tymi tabsami . A co do małżeństwa- chmm walczcie, starajcie się, zawsze możesz pogadać z psychologiem , może coś rozjaśni.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy inne tabletki mogą coś zmienić ?

        nie wiem czemu przepisuje się tabletki na czuje bez uprzednich badań hormonalnych - to jest bardzo delikatna sfera a lekarze którzy powinni o nas dbać w og óle nie zwracaja na to uwagi - moim zdaniem często w ten sposób szkodzą - tak nie może być

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy inne tabletki mogą coś zmienić ?

          Ja jak chciał mi przepisać to nie wzięłam od nich. Powiedziałam, że nie chve, że nie będę brać a on na siłe chciał mi dać

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy inne tabletki mogą coś zmienić ?

            Prosiłabym o zmianę tabletek
            Ja po braniu tabletek miałam bóle głowy czasem szczególnie wieczorami uczucie że mi niedobrze Teraz już chyba mój organizm się przystosował do tego Chociaż czasem te bóle bywają dokuczliwe Nawet chciałam zmieniać ale tak schodzi może przy następnej wizycie popytam też o inne

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy inne tabletki mogą coś zmienić ?

              Ja ogólnie brałam tabletki przez pół roku bo miałam mieśniaki i torbiele i brałam by zaleczyć, jednak nie pomagało a moje samopoczucie było dość kiepskie dlatego przestałam je brać.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czy inne tabletki mogą coś zmienić ?

                Dobrze wiedziec.

                Skomentuj


                  #9
                  wydaje mi się, że ważne aby wasz ginekolog sprawdzał regularnie jak działają na was leki, a nie tylko je przepisał i kazał brać. Dobrego ginekologa to teraz ze świecą szukać, ja w końcu znalazłam odpowiedniego, jeśli potrzebujecie to polecam Gabinety Lekarskie Łucka w Warszawie.Nowoczesna i świetnie wyposażona przychodnia, na miejscu mają laboratorium i przychodnie np.. laktacyjną. Lekarze są doświadczeni, wyrozumiali i potrafią motywować, chętnie udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania i dokładnie wszystko tłumaczą. Oceniam na 5 z plusem

                  Skomentuj


                    #10
                    Jeśli tabletki są dobrze dobrane to raczej nic nie powinno się zmienić i te same tabsy możesz brać nawet przez kilka-kilkanaście lat Ja od kilku lat mam te same tabletki, do ginekologa chodzę na badania raz w roku, a recepty lekarz wypisuje mi zdalnie (lekarzonline.eu).

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X