Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bolący brzuch

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bolący brzuch

    Witam od około miesiaca wyczuwam bolące miejsce w dole brzucha w okolicy blizny po cięciu cesarskim. Dodam, że w tym samym czasie byłam chora i dokuczal mi kaszel. Konsultowałam tą dolegliwość u lekarza i nic niepokojącego nie znalazł. Powiedział, że to mogą być bóle związane z bliznowcem po cc i moim kaszlem. Co pani doktor o tym sądzi.

    #2
    Odp: Bolący brzuch

    A może spróbuj do innego lekarza tak na wszelki wypadek. Może zleci jakieś inne badania.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Bolący brzuch

      Witam,

      Po operacjach w obrębie blizn powstają zrosty tkanek. Teoretycznie za pomocą prawidłowej fizykoterapii powinno się im zapobiec- niestety takich prawidłowych praktyk się stosuje (masaże, rozciąganie blizny).
      Jest duże prawdopodobieństwo, że podczas kaszlu te "mikrozrosty" zerwały się i stąd dolegliwości bólowe.

      Ważne jest jednak też czy te bóle nie mają związku z cyklem miesiączkowym, jeśli już miesiączki wróciły.

      Pozdrawiam serdecznie,
      Marta Blumska-Janiak
      specjalista położnictwa i ginekologii
      ginekologia estetyczna
      www.blumska-janiak.pl
      e-mail: marta@blumska-janiak.pl

      Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
      Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Bolący brzuch

        Dziękuję za odpowiedz ! Nie wyjaśniłam, że cięcie było ponad 8 lat temu. Zrobiłam drugą konsultację prywatnie z usg, nic niepokojącego nie wykazała, cytologia I. Jedynym wyjaśnieniem tego bólu zdaniem lekarza to zrosty. Od czasu choroby mineło prawie 2 miesiące, niedawno miałam lekki suchy kaszel i znowu bolesność brzucha... Nie wiem czy można to jeszcze dokładniej zdiagnozować i potwierdzić czy raczej obserwować.

        Skomentuj

               
        Working...
        X