Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Antykoncepcja we wczesnej ciąży.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Antykoncepcja we wczesnej ciąży.

    Mam dylemat co do stanu zdrowia mojej pociechy. Jestem w 16tyg. ciąży i okazało się że przez pierwsze dwa mies. ciąży, nie mając o niej pojęcia, brałam tabletki antykoncepcyjne (vibin mini). Obecnie mój lekarz mówi, że zakłada iż wszystko jest dobrze z dzieckiem, ja nadal mam strach, że coś przez to będzie nie tak. Jakie mogą być tego konsekwencje i jak to sprawdzić i kiedy, że branie tabletek mogło negatywnie wpłynąć na ciążę?

    #2
    Odp: Antykoncepcja we wczesnej ciąży.

    Czyli te tabletki nie działają

    Skomentuj


      #3
      Odp: Antykoncepcja we wczesnej ciąży.

      Witam,

      W świetle najnowszych badań raczej nie ma przesłanek ku temu aby przyjmiowanie niekodawkowych tabletek antykoncepcyjnych we wczesnej ciąży miało niekorzystny wpływ na losy tych ciąż.

      W przeszłości przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych o dużej zawartości hormonów mogło sie wiązać z zabyrzeniami pracy gonad u dzieci.

      Pozdrawiam serdecznie,
      Marta Blumska-Janiak
      specjalista położnictwa i ginekologii
      ginekologia estetyczna
      www.blumska-janiak.pl
      e-mail: marta@blumska-janiak.pl

      Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
      Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

      Skomentuj

             
      Working...
      X