Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bajkowy konkurs

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bajkowy konkurs

    ZADANIE KONKURSOWE:
    Odpowiedz na pytanie: "Którą z postaci z kreskówek o Króliku Bugsie Ty i Twoje dziecko lubicie najbardziej i dlaczego?"

    Do zdobycia 5 płyt DVD "Królik Bugs: zakochany i zwariowany"

    Konkurs trwa od 10 do 24 lutego 2010 r.


    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy uważnie przeczytać Regulamin »


    DVD KRÓLIK BUGS: ZAKOCHANY I ZWARIOWANY

    Czyż miłość nie jest wspaniała? Niczym aromat świeżej marchewki, który unosi się w powietrzu? No jasne! Miłość jest także zabawna – zwłaszcza gdy psotnym Amorkiem jest ciamajdowaty Elmer Fudd, który trafia łobuzerskiego królika strzałą miłości! Bugs nie jest jedynym, który wariuje z miłości: inni kreskówkowi bohaterowie również padają jej ofiarą po tym, jak wchodzą na linię ognia Amora! Kurak odkrywa, że ktoś chce dzielić z nim grzędę. Yosemite Sam idzie z Bugsem do ołtarza. (Nawet nie pytajcie!). Detektyw Daffy dedukuje, że w ponurym domostwie dokonano drastycznej zbrodni… i nagle odkrywa, że znalazł się pod jednym dachem z kochliwą kaczuszką! JUŻ NA DVD!
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Bajkowy konkurs

    Moja córcia najbardziej z przyjaciół Bugsa lubi Strusia Pędziwiatra.
    "Jest taki szybki- jak błyskawica, jak torpeda" - mówi, a ma dopiero 2,5 roku. Jak zaczyna się film Królik Bugs i Struś Pędziwiatr: Szalony pościg siada przed ekranem jak zaczarowana i już cały świat dla Niej nie istnieje.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Bajkowy konkurs

      Razem z synkiem bardzo lubimy oglądać odlotowe przygody Królika Bugsa.Nasi ulubieni bohaterowie to zwariowany Struś Pędziwiatr - istna torpeda oraz Kojot snujący kolejne szalone plany schwytania Strusia Pędziwiatra. Wszystkie przygody to istna beczka śmiechu i niesamowite przygody wywołujące uśmiech na buźce mojego trzyletniego synka.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Bajkowy konkurs

        Moja 3,5-letnia Zuzia oraz ja najbardziej lubimy Królika Bugsa. Jest on głównym bohaterem,można powiedziec o nim,że jest sławny Córka uwielbia gdy Bugs bierze marchewkę i mówi :"Co jest doktorku?".Zuzia nigdy nie chciała jeśc żadnych warzyw-jest niejadkiem,ale kiedy zaczęła się nasza przygoda z tą bajką, Zuzia skusiła się na marchewkę i do dziś przy oglądaniu Królika Bugsa razem z nim pochrupuje pyszną marchewkę powtarzając słynne: "Co jest doktorku?"

        Skomentuj


          #5
          Odp: Bajkowy konkurs

          Ja i mój kochany synuś Adaś bardzo lubimy bajki z Królikiem Bugsem i z jego przyjaciólmi. Prawdę mówiąc to zarówno królika jaki i wszystkich jego przyjaciół lubimy tak samo. Każdy bohater ma w sobie coś co nas rozśmiesza, coś co nas bawi. Dlatego też nie wyróżniamy żadnego bohatera tej świetnej bajki. Poprosyu kochamy ich wszystkich.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Bajkowy konkurs

            Moja córeczka i ja najbardziej lubimy Tweety'ego.Mała za każdym razem, gdy Tweety pokazuje się na ekranie podskauje i piszczy z radości.Tweety podoba nam się z tego względu iż jego słodki i uroczy wygląd jest zwodniczy.Widząc Tweetego każdy myśli ,że to bezradny, słodki ptaszek.Prawda jednak jest taka,że Tweety to twardziel i cwaniak, który zawsze da sobie radę.Córeczka na razie jest za mała by zrozumieć życiowe prawdy ale Tweety to świetny nauczyciel a mała pała już do niego bezgraniczną miłością, myślę wiec ,że tak jak Tweety da sobie ze wszystkim radę

            Skomentuj


              #7
              Odp: Bajkowy konkurs

              mój synek lubi Kaczora Daffy ,charakteryzuje on się wyjątkowo niewiarygodnym poczuciem humoru,Daffy jest chytry i opryskliwy, zarazem inteligentny i przebiegły.bardzo podoba mu sie jego wygład(ma czarne pióra, biały pasek na szyi, pomarańczowe nogi i pomarańczowy dziób)

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Bajkowy konkurs

                Królik Bugs na pierwszym miejscu
                zawsze śmieszy wszystkich nas
                je marchewkę , skacze, kica
                kocha dzieci i oczywiście - was
                najsprytniejszy, najmądrzejszy
                można oglądać go przez cały czas
                "Co jest doktorku???"

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Bajkowy konkurs

                  Oczywiście struś pędziwiatr!!Bo zawsze ma sporo pomysłów na psikusy kojotowi,pocieszny,zawsze w ruchu.Zabawna postać która dodaje urokowi tej bajce,powoduje że staje się bardziej interesująca bo nie wiadomo co on wymyśli by popsocić się kojotowi.
                  Na to wszystko patrzy królik i uśmiecha się.Dobra postacią jest też Elmer który tak zabawnie mówi.Potrafi rozśmieszyć największego smutasa.
                  Last edited by krusia29; 12-02-2010, 20:24.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Bajkowy konkurs

                    Otóż ja i mój synuś lubimy samego Królika Bugsa ponieważ jest postacią bardzo inteligentną,dowcipną i podstępną ja jako mama uwielbiam go za to że bez przerwy zajada marchewki a gdy mój syncio to zobaczy od razu biegnie do kuchni po marchewkę bo chce tak samo chrupać jak królik ,także przy oglądaniu uwielbianego króliczka zje porcję witaminek ps.też czasem najdzie mi ochota

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Bajkowy konkurs

                      Oczywiście ulubioną posacią z Królika Buksa jest sam główny bohater królik.Moj synek tak się chichocze jak królik gryzie marchewkę a mi najbardziej podoba się jego powiedzenie "Co jest doktorku"?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Bajkowy konkurs

                        Moje córki bardzo rzadko oglądają bajki, a jak już to staram się aby były to odpowiednie bajki. Z bajek o Króliku Bugsie moje córy uwielbiają Kota Sylwestra. Tak naprawdę to nie mam zielonego pojęcia dlaczego akurat ta postac..... Może dlatego że jest slotki w swojej wiecznej pogoni za Ptaskiem???

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Bajkowy konkurs

                          Uwielbiamy postacie z bajki "Bugs i przyjaciele". Sami z mężem będąc dziecmi oglądaliśmy dostępne odcinki a teraz nadrabiamy przy naszym synku. Dla tego że od każdej z nich możemy sie czegoś nauczyc i za to że śmieszą nas do łez. Jest to zwariowana kreskówka pełna abstrakcyjnych sytuacji, i za to właśnie ją uwielbiamy. Znajdujemy tu coś czego nie ma gdzie indziej poczucie humoru, szybką akcję i wesołe riposty słowne. I tak naprawdę nie ma tu przemocy tylko wesołe sytuację i często z któraś z postaci mówi żebyśmy tego nie robili sami w domu Więc maluchy sobie zdają sprawę że jest to tylko bajka. Te riposty słowne często wplatamy w codzienne wypowiedzi jak "co słychac doktorku?" "chyba widziałem koteczka" "którędy do Albukierki" "szykuj się króliku na śmierc" "nnnaaazywam sieee Porkki" "nie dobry kotecek". Sprawia to że nasze życie jest weselsze i mamy więcej powodów do radości na codzień.
                          Znajdujemy tu odniesienie do nas samych i tak sobie myślę że mój synek jest przemądrząły jak Królik Buks zadając mnóstwo pytań, w pokoju robi bałagan jak tornado Diabeł Tasmański, jest szybki jak Struś pędziwiatr, pomysłowy jak kojot, jest słodki jak kanarek Tweety, przebiegły jak Elmer, nieporadny jak Dufy, złości się jak kowboj tupiąc w miejscu woła "Czarna krowa w kropki bordo żuła trawę kręcąc mordą" i jak kosmita marzy o kosmicznych podróżach. I właśnie tego tupiącego kowboja o wielkich rudych wąsach i olbrzymim kapeluszu najbardziej lubi mój łobuz. Myślę że podoba mu się to że jest taki uparty i przebiegły. Bardzo się stara ale z jego planów nic nie wychodzi i to jest najazbawniejsze. A mój maluch powtarza za nim ulubione powiedzonko "czarna krowa w kropki bordo..." śmiejąc się od ucha do ucha. I chyba własnie do tej postaci nasz synek jest najbardziej podobny i dlatego nam rodzicą też się ona podoba. Zwłaszcza z odcinka "Wyspa życzeń".

                          Więc jak Bugs marchewki od rana wcinamy
                          i ze śmiechu przed telewizorem pękamy.
                          Kiedy kolejne odcinki z rodzicami oglądamy.
                          Zwłaszcza kosmiczny mecz uwielbiamy,
                          bo tu wszytskie postacie razem spotykamy.
                          Pędziwiatr na ekranie przed Kojotem zmyka
                          pewnie dla tego że ma wesołego bzika.
                          I Dufiego z dziubkiem zółtym uwielbiamy,
                          strasznego Elmera ze spluwą się nie obawiamy.
                          Poza tym w tych bajkach kanarka Twetego
                          z babcią i kotkiem Sylwestrem spotykamy.
                          Przy przygodach Diabła Tasmąńskiego
                          łzami się ze smiechu zalewamy.
                          I dlatego wszytskie postacie uwielbiamy,
                          bo dzięki nim miło rodzinką czas spędzamy.

                          Przy tej bajce po prostu dobrze spędzamy czas całą rodzinką, łaczy pokolenia Więc wszyskim dziecią tę bajke zachwalamy i na dokładkę zdjęcie wklejamy. Nasz syn lubi przebrac się za tego kowboja brakuje mu tylko rudych wąsów.
                          Last edited by agastar79; 22-02-2010, 11:42. Powód: błędy + dodanie zdjęcia:)

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Bajkowy konkurs

                            Mój synuś Jakubek lubi Sama który wpada w włosne pułapki i nie poddaje sie .Jest tak zapatrzony że nie smieje się choć powiniem,Ś mieszny i szalony

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Bajkowy konkurs

                              Witam.. Przedstawiam dwie rozmowy z moją starszą córeczką. Córka za miesiąc skończy dwa latka, więc wybaczcie jej nieskładną mowę i kaleczenie wyrazów. Dodam, że pierwsza rozmowa dotyczy jej ulubionej postaci z bajki, natomiast druga rozmowa dotyczy jej dwu i pół miesięcznej siostry Agatki.

                              Rozmowa I
                              -Anetka jaką bajkę lubisz oglądać?
                              -Cicho. Niunia paczy (czyt.Cicho. Niunia patrzy)
                              -No a co oglądasz?
                              -Niunia ogąta paka Tiniego (czyt. Niunia ogląda ptaka Tweety'ego")
                              -Lubisz Tweety'ego?
                              -Kokam (czyt. Kocham)
                              -A dlaczego kochasz Tweety'ego?
                              -Bo dlaciego (czyt. Bo dlatego)
                              -No ale co w nim lubisz najbardziej??
                              -Nie najbadzie nie. Niunia lubi paka Tiniego i juź. Pak maluki i ziółti. Kokek nie am paka. Tini uciekam mial. Kokam paka. (czyt. Nie najbardziej nie. Niunia lubi ptaka Tweety'ego i już. Ptak malutki i żółty. Kotek nie zje ptaka. Tweety ucieka kotowi. Kocham ptaka)
                              -Aha, A kotka Sylwestra lubisz??
                              -Nie miała nie. Miał be. Miał ce am Tiniego. Miałek bytki. (czyt. Nie kota nie. Kot "be". Kot chce zjeść Tweety'ego. Kot brzydki
                              -Rozumiem. A powiedz jeszcze...
                              -Nie powem. Ić se. Niunia ogąta paka Tiniego. Ty nie - Ty ić tam (czyt. Nie powiem. Idź sobie. Niunia ogląda ptaka Tweety'ego. Ty nie - ty idź tam)

                              Rozmowa II
                              -Anetka, kogo Agatka kocha??
                              -Agaka koka Niunie, mame, babe. (czyt. Agatka kocha Niunię (czyli Anetkę), mamę, babcię.
                              -A kogo jeszcze Agatka kocha?
                              -Jećie tate, dziadzie i juja. (czyt. Jeszcze tatę, dziadka i wuja)
                              -A coś jeszcze?
                              -Agaka koka Bacia też. (czyt. "Yhy" Agatka kocha Bugs'a też)
                              -A dlaczego?
                              -Bacia haha Agaka. Kólik piewa. (czyt. Bugs śpi z Agatką. Królik śpiewa)
                              -Aha.
                              -Nie aha nie. Agaka lubi kólik. Agaka czyma ucho kólik. (czyt. Nie aha nie. Agatka lubi królika. Agatka trzyma ucho królika.)
                              -A mogę pożyczyć królika Buks'a od Agatki.
                              -Nie Agaki nie. Kup se Bać. (czyt. Nie Agatki nie! Kup sobie Bugs'a)
                              -No dobra to idę.
                              -Ić se. Agaka haha kólik. (czyt. Idź sobie. Agatka śpi z królikiem)

                              Tak więc prawda jest taka, że... Anetka uwielbia żółciótkiego ptaszka Tweety'ego, natomiast Agatka mając 2msc upatrzyła sobie grającą maskotkę królika Bugs'a do spania. Dodam, iż Agatce kładliśmy wiele grających maskotek, jednak Bugs przebił wszystkie, i myślę że przede wszystkim dlatego, iż ma łatwe do złapania mięciutkie uszka oraz gra spokojną dla uszka melodyjkę.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X