Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Uczucia, związki, seks
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Uczucia, związki, seks Dorosłe sprawy, czyli świat rodziców.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-02-2010, 09:52
OlkaG87's Avatar
OlkaG87 OlkaG87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
OlkaG87.polki.pl

Miasto: Czersk Świecki, woj. kujawsko-pomorskie
Zdjęcia: 238
Domyślnie Tradycje ślubne i weselne

Dziewczyny, czy Wasz ślub był tradycyjny? Jakie tradycje zachowałyście w tym najpiękniejszym dniu?
Coś niebieskiego, nowego i pożyczonego? Przenoszenie przez próg? A może miałyście tzw. "bramy" podczas przejazdu z kościoła na salę?
Ja mieszkam w małej wsi i tradycja robienia bram państwu młodym przez sąsiadów, krewnych wciąż u nas funkcjonuje. My mieliśmy takich "zatrzymań"... 16! Podobno im więcej, tym bardziej szczęśliwi będą młodzi! A każda brama to oczywiście butelka wódki dla zatrzymujących
Tradycyjne przywitanie nas chlebem i solą, a następnie przeniesienie mnie przez próg również było
A jak było u Was? Jesteście zwolenniczkami kontynuowania tradycji?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-2010, 13:30
Nusiakova's Avatar
Nusiakova Nusiakova jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Nusiakova.polki.pl

Domyślnie Odp: Tradycje ślubne i weselne

U nas podobnie. Czyli błogosławieństwo, bramy, chleb i sól na powitanie,
przeniesienie przez próg, toast, krojenie torta jakoś przed północą
i te nieszczęsne oczepiny. Na szczęście na naszym weselu to my mieliśmy prawo głosu
i skończyło się tylko na rzuceniu bukietem i fularem (czyli czymś w rodzaju krawata ).
Nie znoszę tej części wesela. Jest nudna jak flaki z olejem, najczęściej część gości
na niej przysypia, bo jest skierowana głównie do ludzi młodych, najelepiej jeszcze niemężatych.
Raz w sumie tylko brałam udział w oczepinach, potem zawsze na tą część jakoś dziwnym trafem
znikałam z imprezy A wtedy co brałam udział, to razem z moim chłopakiem
złapałam welon, on muszkę i po dwóch miesiącach się rozstaliśmy. Moja
najbliższa kuzynka miała dokładnie tak samo. Dlatego też jak chodziłam z
moim obecnym m na wesela, jak ognia unikałam oczepin

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-2010, 22:55
indra83's Avatar
indra83 indra83 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
indra83.polki.pl

U mnie jest piękna tradycja dziękowania rodzicom i ewentualnie dziadkom i rodzicom chrzestnym. U mnie to też było, ale dziękowaliśmy własnymi słowami, mieliśmy bardzo osobisty prezent dla rodziców i obyło się bez oklepanej piosenki "Cudownych rodziców mam".
Beznadziejny jest za to dla mnie zwyczaj tzw. zbierania na wózek, czyli płacenie za taniec z panną i panem młodym. Moim zdanie goście i tak dają prezent, często muszą ponieść jeszcze dodatkowe koszty takie jak dojazd czy strój, a to jest tylko dodatkowe wyciąganie pieniędzy.

Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm

http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-2010, 23:07
emes1986's Avatar
emes1986 emes1986 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
emes1986.polki.pl

Zdjęcia: 14

u mnie w piątek,czyli dzien przed weselem,bylo tzw.tłuczenie butelek,w dzien slubu mialam cos nowego,starego ,pozyczonego i niebieskiego, byly oczywiscie robione bramy,przenoszenie przez próg byłoby gdybym nie byla w 8 mies ciazyOvzywiscie bylo witanie chlebem i solą,byly oczepiny,podziekowania rodzicom...czyli moje wesele bylo tradycyjneAha...Kiedys bylam z mezem na weselu(ale nie bylismy nawet jeszcze narzeczenstwem),ja złapałam welon,on muszke i po trzech latach sie pobralismyWiec u nas sie sprawdzilo
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-02-2010, 16:02
dancio2006 dancio2006 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dancio2006.polki.pl

Miasto: Leuven Belgia
Zdjęcia: 3

Nasze wesele też nie obyło sie bez tradycji.tj błogosławieństwo rodziców,witanie chlebem i solą,pierwszy taniec,tort weselny,oczepiny,oczywiście jak tradycja nakazuje miałam coś nowego,pożyczonego i niebieskiego
Nieprzeczytane 13-02-2010, 21:38
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

u nas blogoslawienstwo rodzicow i dziadkow(akurat i tak rodzice zajmowali sie transportem dziadkow)w kosciele normalnie, tylko sypania ryzem ani groszami nie bylo bo bylo zimno ze hoho, zyczenia byly w przedsionku kosciola, brama tez byla
potem na sali bylo przywitanie chlebem sola i szampan, bicie kieliszkow,
podziekowania dla rodzicow, co prawda gotowe ale trafne.
rzucanie welonu i krawatu, obtancowywanie za kase(ale u nas uzbieralismy praktycznie same drobniaki, nikt sie nie spodziewal duzej kasy)i nie bylo tam nic obgadywane ze malo placa czy cos takiego (a kiedys na weselu sie z tym spotkałam)
no i u mnie w rodzinie zrobila sie nowa mala tradycja ze zamiast kwiatow dla mlodych ,zabawki i akcesoria szkolno-plastyczne dla dzieci z domu dziecka.
Nieprzeczytane 13-02-2010, 23:17
mamasamuela mamasamuela jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamasamuela.polki.pl

Blog Entries: 1

u mnie też było tradycyjnie najpierw błogosławieństwo rodziców, a potem sypanie ryżem bramy przywitanie chlebem i solą przenoszenie przez próg krojenie wspólnie tortu podziękowanie rodzicom oczepiny a po powrocie do domu sprzątanie "udekorowanego" pokoju czyli pokój zamknięty na klucz a klucz w naczyniach z wodą ryż w łóżku wszedzie nawieszany papier toaletowy i mnóstwo baloników no i na koniec pochowane budziki dzwoniące co godzinę ale pomimo tego że się nie wyspaliśmy to i tak w poprawiny promienieliśmy szczęściem....
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-2010, 10:52
OlkaG87's Avatar
OlkaG87 OlkaG87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
OlkaG87.polki.pl

Miasto: Czersk Świecki, woj. kujawsko-pomorskie
Zdjęcia: 238

Cytat:
Napisał pieczulka Zobacz post
u nas blogoslawienstwo rodzicow i dziadkow(akurat i tak rodzice zajmowali sie transportem dziadkow)w kosciele normalnie, tylko sypania ryzem ani groszami nie bylo bo bylo zimno ze hoho, zyczenia byly w przedsionku kosciola, brama tez byla
potem na sali bylo przywitanie chlebem sola i szampan, bicie kieliszkow,
podziekowania dla rodzicow, co prawda gotowe ale trafne.
rzucanie welonu i krawatu, obtancowywanie za kase(ale u nas uzbieralismy praktycznie same drobniaki, nikt sie nie spodziewal duzej kasy)i nie bylo tam nic obgadywane ze malo placa czy cos takiego (a kiedys na weselu sie z tym spotkałam)
no i u mnie w rodzinie zrobila sie nowa mala tradycja ze zamiast kwiatow dla mlodych ,zabawki i akcesoria szkolno-plastyczne dla dzieci z domu dziecka.

Pieczulka świetna tradycja z tym zbieraniem zabawek i artykułów szkolnych dla dzieci z domów dziecka! Naprawdę - szacunek - bo nie wszystkich stać na taki gest na własnym weselu!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-2010, 11:11
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

dla mnie idea tydzien stojacych kwiatow(i tak troche zawsze sie dostanie)nie jest wazna ,a taki bukiet tez z regoly od 20-30zl sie zaczyna wiec mozna fajnie pomoc dzieciakom.

znajomi tez poprosili zamiast kwiatow losy totolotka tez nie glupie ale mysmy woleli podzielic sie naszym szczesciem
Nieprzeczytane 14-02-2010, 19:44
Nusiakova's Avatar
Nusiakova Nusiakova jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Nusiakova.polki.pl

Cytat:
Napisał pieczulka Zobacz post
Pieczulka my zrobiliśmy to samo. Poprosiliśmy o zabawki i jakiś takie przybory
szkolne. Ale większość naszej rodzinki stwierdziło, że głupio jakoś nie przyjść
z kwiatami i kupili i to i to Także było co oddać, ale cały pokój kwiatów też
był Tylko znajomi zastosowali się w 100% do naszej prośby.

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania