Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Znieczulenie czy nie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Znieczulenie czy nie

    Ja też się nastawiłam że będę rodzić bez znieczulenia a to dlatego że się naczytałam że może poród wydłuzyć i się udało urodzić bez. Dziś o tym bólu w ogóle już nie pamiętam i ciszę się że podjęłam taką decyzję wtedy.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Znieczulenie czy nie

      Znając szpital w którym rodziłam bałabym się podejmować jakiekolwiek decyzje
      Nie mam do nich zbytniego zaufania Więc bałam się że i znieczulenie będzie źle wkute Niby znają się na tym ale wolałam nie ryzykować Zawsze jest jeszcze ten strach Dziś ten ból też zapomniany Ale koszmary porodowe miałam po pierwszym porodzie i te sny to pamiętam

      Skomentuj


        Odp: Znieczulenie czy nie

        Cóż, a ja się niedawno dowiedziałam, że przy astmie nawet wskazane jest znieczulenie. Chyba się więc zdecyduję. Skoro ryzyko niedotlenienia dziecka ma być mniejsze to raczej nie ma się co zastanawiać...

        Skomentuj


          Odp: Znieczulenie czy nie

          Rzadko sie zdarza, ale zdarza, że nieczulenie może doprowadzić do powikłań takich jak zespół popunkcyjny to się chyba nazywa z tego co pamiętam. Ja miałam bóle głowy i młdłości. Ale podobno jedna kobieta na ileśtam tak tylko ma.

          Skomentuj


            Odp: Znieczulenie czy nie

            Moja koleżanka po podaniu tego znieczulenia straciła zupełnie czucie w dolnej części ciała..i to do tego stopnia, ze jeszcze dwa dni po porodzie nie czuła swoich nóg..mało tego, usłyszała jak lekarze po obchodzie, stojąc za drzwiami, stwierdzili, że chyba coś spieprzyli i mają nadzieję, ze to czucie jej wróci..masakra :-/
            Ja bardziej się boję tego znieczulenia niż bólu porodowego..

            Skomentuj


              Odp: Znieczulenie czy nie

              Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
              Moja koleżanka po podaniu tego znieczulenia straciła zupełnie czucie w dolnej części ciała..i to do tego stopnia, ze jeszcze dwa dni po porodzie nie czuła swoich nóg..mało tego, usłyszała jak lekarze po obchodzie, stojąc za drzwiami, stwierdzili, że chyba coś spieprzyli i mają nadzieję, ze to czucie jej wróci..masakra :-/
              Ja bardziej się boję tego znieczulenia niż bólu porodowego..
              "mają nadzieję"- słowa lekarza, aż strach się bać. Uda się albo nie uda...co to za postawa? Masakra. W wielu szpitalach znieczulenie to standard. I np. dlatego z radomskich szpitali kobiety nie chcą korzystać, bo tam nie chcą dawać znieczulenia. I wiele rodzi w Warszawie.

              Skomentuj


                Odp: Znieczulenie czy nie

                Pierwszy poród miałam bez znieczulenia i przy kolejnym też bym go nie brała. Owszem poród boli ale moje obawy przed znieczuleniem i jego konsekwencjami były większe i straszniejsze niż ból

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Znieczulenie czy nie

                  Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                  Pierwszy poród miałam bez znieczulenia i przy kolejnym też bym go nie brała. Owszem poród boli ale moje obawy przed znieczuleniem i jego konsekwencjami były większe i straszniejsze niż ból
                  ja tez sie nie zdecydowalam i nie zdecyduje - ja balam sie jednego ze znieczulenie przeduzy porod i bedzie trwal i trwal, a tak to szybciuto ten czas bolu minął

                  Skomentuj


                    Odp: Znieczulenie czy nie

                    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                    ja tez sie nie zdecydowalam i nie zdecyduje - ja balam sie jednego ze znieczulenie przeduzy porod i bedzie trwal i trwal, a tak to szybciuto ten czas bolu minął
                    Myślę że natura tak nas stworzyła, że damy rade spokojnie bez znieczulenia i tego się trzymam choć na samą myśl o kolejnym porodzie się boję ;p

                    Skomentuj


                      Odp: Znieczulenie czy nie

                      Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                      Myślę że natura tak nas stworzyła, że damy rade spokojnie bez znieczulenia i tego się trzymam choć na samą myśl o kolejnym porodzie się boję ;p
                      ja jako takich zlych wspomnien porodowych nie mam -raczej w paietci pielęgnuje te cudowne ale na pytanie czy sie boje tak mimo wszystko ze to juz przecodzilam to tak

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Znieczulenie czy nie

                        Ja dodatkowo boję się tego że przy drugim dziecku wszystko idzie szybciej a mieszkamy poza miastem i do szpitala mamy kawałek

                        Skomentuj


                          Odp: Znieczulenie czy nie

                          o tym nie pomyslałam ze idzie szybciej wszystko- ja mam tak pół godzinki do szpitala , ja boje sie moze nie tak bardzo porodu ale sampoczucia po porodzie, ja zle wspominam ten czas, byłam słaba -anemia mi dawala w kosc, przejscie z pokoju do kuchni było dla mnie wysiłkiem i boje sie o corcie o jej reakcje - choc nie ukrywam marze o drugim dziecku

                          Skomentuj


                            Odp: Znieczulenie czy nie

                            ciężko mi być za znieczuleniem, bo urodziłam bardzo szybko, ale pewnie jak się ktoś męczy dwadzieścia godzin, to pewnie ma na nie ogromną ochotę, ale i tak uważam, że warto to wytrzymać by potem się cieszyć, że się dało radę.

                            Skomentuj


                              Odp: Znieczulenie czy nie

                              nie słyszłam żeby znieczulenie szkodziło dziecku. Czytałam że nalezy się każdej ciężarnej bo szpital i tak dostaje na to pieniądze. Jednak ponoć przynajmniej w trójmieście , trudno je wyegzekwować. Słyszałam że czasem anestezjolog tak długo się nie pojawia, że okazuje się że na znieczulenie już za późno.
                              szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

                              Skomentuj


                                Odp: Znieczulenie czy nie

                                Ja się powtórzę i ponownie powiem, że ja się bardziej boję tego znieczulenia niż samego porodu. Pierwszy zniosłam to i drugi dam radę :-) słyszałam, że czasami przy znieczuleniu zewnątrzoponowym rodząca nie czuje skurczów partych i dziecko trzeba wydobyć próżniociągiem, że po znieczuleniu zawsze występują bardzo silne bóle głowy,że zzo grozi paraliżem, bo podczas jego podawania można uszkodzić rdzeń kręgowy..

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X