Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pizza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Pizza

    hehe... masz rację czasami strata składników wychodzi drożej po takim nie wypale w piekarniku, no i złość jak w brzuchu burczy a tu na pizze trzeba kolejną czekać

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Pizza

      Robienie pizzy pozastawiam specjalistą. Nie chcę sama partaczyć mojego ulubionego Fast Foodu

      Skomentuj


        #18
        Odp: Pizza

        Pewien czas pracowałam w pizzernii i dziennie zarabiałam kilka razy ciasto i tam mimo tego że nie mieliśmy określonego przepisu ciasto zawsze wychodziło super. Teraz gdy siedzę w domu również robię pizze ale to nie jest to samo, domowy piekarnik całkiem inaczej piecze i spód nie smakuje tak jak powinien.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Pizza

          aż mi się przypomniało Ostatni zrobiłam omlet z wędliną z serem żółtym i dodałam przyprawę do pizzy i zapiekanek wyszła dobra a synek się cieszył że mama pizze zrobiła
          Ta co zawsze zamawiamy jeszcze się nam nie znudziła a już wygodniej zamówić i zjeść dobrą niż myśleć Wyjdzie czy nie wyjdzie ...

          Skomentuj


            #20
            Odp: Pizza

            Ćwiczenia i nauka czynią mistrza, warto trenować, wówczas na kolację czy do filmu jak znalazł grunt to dobry przepis

            Skomentuj


              #21
              Odp: Pizza

              Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
              aż mi się przypomniało Ostatni zrobiłam omlet z wędliną z serem żółtym i dodałam przyprawę do pizzy i zapiekanek wyszła dobra a synek się cieszył że mama pizze zrobiła
              Ta co zawsze zamawiamy jeszcze się nam nie znudziła a już wygodniej zamówić i zjeść dobrą niż myśleć Wyjdzie czy nie wyjdzie ...
              Taki omlet to faktycznie super sprawa na oszukaną pizzę, która przede wszystkim będzie zdrowsza

              Skomentuj


                #22
                Odp: Pizza

                Zjedzenie raz na jakiś czas pizzy to nic złego. Nie można jednak nauczyć dziecka, że jest to dobra rzecz, dostępna od ręki. Trzeba ograniczać takie jedzenie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Pizza

                  Myślę ze jeśli sie ja robi po domowemu nie jest taka zła, a zawsze moze to być danie okazyjne przecież chyba nikt normalny nie serwuje jej codziennie zwłaszcza dzieciom

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Pizza

                    Pizza raz na jakiś czas to jeszcze nie takie wielkie zło I dziecko się cieszy i mamusia też

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Pizza

                      Jeżeli mogę to chciałabym polecić (niestety nie domową pizzę) konkretnie lokal w którym podają najlepszą pizzę, jaką kiedykolwiek jadłam. Sempre pizza & vino w Gdańsku na Starówce (na pewno jest też jedna w Sopocie). Moja najukochańsza pizza to Di Parma (sos pomidorowy, szynka parmeńska, mozarella, rukola, pomidorki cherry, ser parmigiano reggiano i oliwa jak ktoś chce), jeżeli będziecie w Gdańsku koniecznie się tam wybierzcie, nie pożałujecie

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Pizza

                        Ja na ciasto mam taki przepis : 1/4 kgmąki, łyżka oleju, 1/5 kostki drozdzy, czubata łyżeczka cukru, szczypt asoli, pół szklanki ciepłej wody w temp ciała. I jak na większa brytfane to po porstu mnoże proporcje . Na początek zaprawa- jakieś 15 minut przed zagniataniem , do szklanki wrzucamy drożdze i zalewamy tą ciepłą wodą plus czubata łyżeczka cukru, mieszamy do uzyskania jednolitej masy i zostawiamy na 10-15 min.
                        Do mąki dodajemy łyżeczkę oleju, szczyptę soli i dodajemy tą nasza zaprawę z drożdży. Mieszamy i wyrabiamy, do momentu aż ciasto będzie sprężyste , nie twarde, można w razie czego dodać mąki. Tak przygotowane ciasto odstawiamy na 30-60 minut do wyrośnięcia. i ot cała filozofia ciasta, A na górę do zapiekania to kto co lubi

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Pizza

                          A ja Wam podam moją nietypową wychodzi delikatna i lekka

                          pół drożdży
                          1 jajko
                          szczypta soli
                          łyżeczka cukru
                          3/4 szklanki mleka
                          1/3 szklanki oliwy z oliwek
                          2,5 szklanki mąki
                          Bierzemy dużą miskę i po koli układamy drożdże, jajko, sól i cukier. Na to zalewamy mleko, oliwę i zasypujemy mąką. Odstawiamy w takiej postaci chociaż na 1 godzinkę i po upływie tego czasu ugniatamy. Gdy ugnieciemy ciasto, zostawiamy je jeszcze na 15 minut by sobie rosło po czym rozwałkowujemy i układamy na blaszce.

                          Ciasto ? Ekstra ! Puszyste, delikatne - po prostu niebo w gębie...

                          Dodatki oczywiście wedle wyboru.

                          Wszystko ładnie sobie układamy i wrzucamy do pieca w 180 stopniach C na 25 minut

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Pizza

                            marzenka faktycznie trochę taki nietypowy ten przepis pizza niby powinna być pieczona w jak najwyższej temperaturze, no ale przy takim przepisie wszystko możliwe
                            Ja lubię pizze na bardzo cienkim cieście, i dlatego zawsze maksymalnie je rozsmarowuje po blaszce.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Pizza

                              też wolę na cienkim cieście Niekiedy przy grubszym cieście to bardzo drożdze czuć Przynajmniej ja mam takie odczucie

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Pizza

                                Ja pizzę robię nie na drożdżach a na proszku do pieczenia. Z drożdżami miałam zawsze problem, bo albo mi nie wyrosły albo było je czuć za bardzo, zatem zamieniłam je na proszek do pieczenia i teraz jest ok

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X