Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Urlop wychowawczy na blizniaki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

    Witam!
    Jestem nowa na tym forum i tak sobie podczytuję od czasu do czasu.
    Jak ktoś jest zainteresowany naszą walką (mam wieloraczków) zapraszam do poczytania stronyhttp://forum.gazeta.pl/forum/w,574,130091153,130091153,Dwa_dodatki_do_rodzinneg o_na_wychowawczym.html Jest tam nas odwołujących się dosyc sporo.
    Obecnie są dwa wyroki przyznające świadczenia na każde z dzieci.
    Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 24.01.2008 sygnatura IV SA/Po 848/07
    II SA/Rz917/12 WSA Rzeszów z dnia 30.01.2013
    Jedna dziewczyna jest już na etapie NSA - z niecierpliwością czekamy na informacje.
    I odwołujcie się. Sprawy te są zwolnione z opłat. Dopiero na etapie NSA trzeba miec mecenasa, ale podejrzewam, że jak nasza koleżanka przebrnie przez NSA to dalsze walki będą już niepotrzebne (wyrok powinien byc po naszej stronie - mam taką nadzieję )

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

      Napisane przez Monia555 Pokaż wiadomość
      Witam!
      Jestem nowa na tym forum i tak sobie podczytuję od czasu do czasu.
      Jak ktoś jest zainteresowany naszą walką (mam wieloraczków) zapraszam do poczytania stronyhttp://forum.gazeta.pl/forum/w,574,130091153,130091153,Dwa_dodatki_do_rodzinneg o_na_wychowawczym.html Jest tam nas odwołujących się dosyc sporo.
      Obecnie są dwa wyroki przyznające świadczenia na każde z dzieci.
      Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 24.01.2008 sygnatura IV SA/Po 848/07
      II SA/Rz917/12 WSA Rzeszów z dnia 30.01.2013
      Jedna dziewczyna jest już na etapie NSA - z niecierpliwością czekamy na informacje.
      I odwołujcie się. Sprawy te są zwolnione z opłat. Dopiero na etapie NSA trzeba miec mecenasa, ale podejrzewam, że jak nasza koleżanka przebrnie przez NSA to dalsze walki będą już niepotrzebne (wyrok powinien byc po naszej stronie - mam taką nadzieję )
      SUUUUUUPER że się odezwałaś dobrze jest mieć kogoś pomocnego, kto już ma pierwsze walki za sobą. Mało pocieszające jest w tym wszystkim tylko to, że jedne kobiety kończą swoją przygodę na SKO a drugie muszą brnąć dalej :/ nigdy chyba nie zrozumiem tego chorego systemu







      Skomentuj


        #33
        Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

        no i z tego wątku przeczytałam dalej, że w Kielcach nie przyznało SKO racji matce, więc wiem już jaka czeka mnie decyzja załamka.

        Moniko - Ty jesteś tam zalogowana, ja nie, ale czy myślałyście żeby sprawę nagłośnić w TV?
        przecież to jest niedorzeczne, żeby w zalezności gdzie się mieszka (w jakim województwie) jedne mamy dostawały a drugie nie - to jest jakiś paradoks
        powiem Wam, że czytając wszystkie informacje na necie zaczynam się bardzo zastanawiać nad tym, czy nie napisać do którejś ze stacji tv. ale gdyby było nas więcej to wiecie - temat byłby szybciej nagłośniony i może szybciej by się nim zainteresowali.







        Skomentuj


          #34
          Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

          dziewczyny zdecydowałam się napisać do Uwagi i Sprawy dla reportera - proszę Was - napiszcie i Wy im więcej tym może odpowiedzą, zainteresują się







          Skomentuj


            #35
            Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

            Do Uwagi napisałam ponad miesiąc temu. Na razie cisza. Nikt się nie odezwał.

            U mnie sprawa wygląda naprawdę śmiesznie, bo przez dwa lata pobierałam dwa dodatki a w trzecim roku mi odmówili. Sytuacja materialna ani ustawa w tej kwestji się nie zmieniła. Zdanie zmieniła komisja, która rozpatrywała odwołanie.
            Odwołałam się do WSA i czekam. Troszkę potrwa zanim będę miała rozprawę.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

              Napisane przez fasOla08 Pokaż wiadomość
              dziewczyny zdecydowałam się napisać do Uwagi i Sprawy dla reportera - proszę Was - napiszcie i Wy im więcej tym może odpowiedzą, zainteresują się
              Pisz, pisz jakby co to dołączam się do sprawy I na pewno byłoby nas dużo więcej.
              Rzecznik Praw dziecka jest po naszej stronie. Natomiast stanowisko rządu jest na nie. I nawet nie widzą zmiany tego przepisu, dla nich jest on bardzo czytelny-nie należy się i już

              Skomentuj


                #37
                Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                słuchaj ja dziś to napisałam do nich, może napisz i Ty jeszcze raz dziś - dwa takie same zgłoszenia w jednym dniu będą się bardziej rzucać w oczy, ja się już na Gazetę zalogowałam i odświeżyłam temat - mam nadzieje, że tam kobietki też się dołączą i napiszą. Trzeba działać.







                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                  dajcie namiary gdzie napisac do uwagi i do sprawy dla reportera i pokrótce co tam napisalyscie zeby, i ja sie dolaczyla

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                    http://uwaga.tvn.pl/kontakt.html - tu jest do uwagi
                    sprawa.dla.reportera@tvp.pl - tu mail do sprawy dla reportera

                    co napisać? po krótce o co chodzi, że w róznych miastach są różnie interpretowane przepisy, że zwracasz się w imieniu wielu mam - mam bliźniaków i wieloraczków, podaj ten ling do forum gazetowego który wkleiła Monia żeby poczytali sprawę. To, że w jednych miastach matki dostają 400zł w innych 800zł, jaka jest dyskryminacja, że Rzecznik praw dziecka też się na to wypowiadał. itd. Poproś o pomoc dla nas w walce z biurokracją, niesprawiedliwością bo prawo jest jedno i powinno być takie samo wszędzie.







                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                      dzięki :-)
                      mam nadzieje ze wspolnie osiagniemy nasz cel!! w koncu nalezy sie to naszym dzieciom

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                        jednak wybieram się do sadu, ma mz kim zostawić dzieci, wiec pojade :-) Dam znac 9maja co i jak ale trzymajcie kciuki bo bede mega zestresowana!!!!

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                          suuuuuper!! ja chyba nie wystąpie do sądu, na bank odrzucą mi w Kielcach w SKO moje odwołanie (jedna już próbowała) a WSA też jest w Kielcach więc nie wydadzą sprzecznej z SKO decyzji. Złość we mnie wzbiera jak o tym myślę, ale nie damy rady bez tych pieniędzy jak wstrzymają moje małe muszą mieć specjalne mleko bez laktozy a to koszt 300zł/m-c to 400zł niby nic, ale ratuje nas....chyba, że pójde do pracy na nocną zmianę gdzieś to się może ciągnąć w nieskończoność. A to co pisały dziewczyny na Gazeta.pl że odwołują się do NSA - w bazie orzeczeń WSA znalazłam wyrok w Kielcach - odmawiający - nie startuję zatem







                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                            Dziewczyny jak będzie wyrok w NSA pozytywny dla nas to te, które się nie odwoływały nie będą miały szans na wypłatę pieniążków. Decyzja się uprawomocni i już nic raczej tego nie zmieni, a urzędy bardzo rzadko wznawiają postępowanie.

                            Mimo negatywnego wyroku w WSA w Warszawie to się zdecydowałam odwołac. Na tą chwilę w Wawie czekają razem 3 mamy bliźniaków na wyznaczenie terminu rozprawy.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                              Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
                              jednak wybieram się do sadu, ma mz kim zostawić dzieci, wiec pojade :-) Dam znac 9maja co i jak ale trzymajcie kciuki bo bede mega zestresowana!!!!
                              Twoja wizyta w WSA nie jest obowiązkowa. Rozprawa będzie na zasadzie ogłoszenia wyroku. Strony nie będą miały prawa nic powiedziec. Dziewczyny na Gazecie miały adwokatów i oni też się nie udzielali.
                              Jak pojedziesz to będziesz od razu wiedziała, czy przyznali rację czy podtrzymali stanowisko SKO. Jak nie pojedziesz to wyrok z uzasadnieniem przyjdzie pocztą.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Urlop wychowawczy na blizniaki

                                Monia ja od dwóch dni siedzę w centralnej bazie orzeczeń sądów administracyjnych szukając innych pozytywnych wyroków nie tylko tego z Poznania - czytając uzasadnienia tych też odmownych WSA kieruje się tym, że te decyzje np w Poznaniu to decyzje odosobnione i nie mogą stanowić istotnego elementu przy rozpatrywaniu odwołania. Mało tego - Ty im dajesz jeden wyrok z Poznania a oni w uzasadnieniu rypią 5 negatywnych wyroków z innych miast i podają sygnatury - i tak można odbijać piłeczkę. Zatem czy będzie to wyrok pozytywny z NSA czy 5 z WSA to jak się trafi na pacana sędziego, który ma w tej sprawie inny punkt widzenia i nie widzi niuansu w ustawie to nic to nie da A Ty jako szary obywatel możesz mu naskoczyć - taka prawda.
                                Wracając ....szukam i szukam tam i wiecie, cieżko jest znaleźć chyba do tej pory znalazłam prócz tego z Poznania jeden może dwa (już się gubię mam w zakładkach zapisane) Widać skoro mamusie wywalczyły z premierem roczny macierzynski dla wszystkich od 2013 to może i my musimy się do niego wybrać hehe zostało mi jeszcze trochę stron z tymi wyrokami do przeglądania ehhhhhhh







                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X