Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jakie żelazo, anemia?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: jakie żelazo, anemia?

    polecam iron plus. Bardzo dobrze sie wchlania

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: jakie żelazo, anemia?

      Ja korzystałam, ale niestety nie pamiętam jakiej firmy było.

      Skomentuj


        #18
        Odp: jakie żelazo, anemia?

        Ja miałam żelazo na receptę. Chyba sorbifer dulures, czy jakoś takie.

        Skomentuj


          #19
          Odp: jakie żelazo, anemia?

          Ja nie będąc w ciąży stosowałam Tardyfenor Fol - jest to jednak żelazo na receptę o dość dużej zawartości. Ja miałam bardzo duży niedobór żelaza i tylko te tabletki były w stanie postawić mnie na nogi. Teraz łykam Ascofer.

          Skomentuj


            #20
            Odp: jakie żelazo, anemia?

            Dobrze, że bierzecie to, co lekarz Wam przepisał. Obecnie wiele ludzi leczy się na własną rękę.

            Skomentuj


              #21
              Odp: jakie żelazo, anemia?

              Ja biorę Ascofer. Wcześniej brałam Tardyfenol i po regularnym stosowaniu dużo lepiej się czułam. Nie byłam taka zmęczona i ospała.

              Skomentuj


                #22
                Odp: jakie żelazo, anemia?

                Anemia może mieć wiele przyczyn. Najlepiej zanim zaczniemy stosować różnego rodzaju suplementy to powinniśmy znaleźć przyczynę. Odkąd pamiętam - zawsze miałam problemy z anemią przed ciążą, w ciąży i po ciąży również. Brałam przeróżne suplementy, które działały z różnym skutkiem. Przeczytałam artykuł https://www.testdna.pl/anemia-apatia...nego-celiakia/ i zaczęłam drążyć ten temat z lekarzem, bo wszystkie metody pozbycia się anemii nie przynosiły efektu i... u mnie akurat okazało się, że mam celiakię i dlatego mój organizm nie przyswajał wszystkich elementów z pożywienia prawidłowo. Dopiero odpowiednia dieta pozwoliła pokonać anemię.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: jakie żelazo, anemia?

                  Przez wiele lat brałam Tardyfenol na receptę i faktycznie zauważałam po nim różnicę w moim samopoczuciu. Kiedy mi się skończył, musiałam kupić suplement bez recepty, bo nie wybierałam się do lekarza i był znacznie gorszy. Ale przestałam już w ogóle brać, gdy endokrynolog mi odradził z racji tego, że długotrwałe branie suplementów żelaza może wywołać wrzody żołądka. Także, jeśli musicie brać, to koniecznie z lekiem osłonowym!

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X