Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Prawo na co dzień
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Prawo na co dzień Poznajcie swoje prawa i możliwości

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-11-2014, 10:18
markietanka's Avatar
markietanka markietanka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
markietanka.polki.pl

Domyślnie jak wyjść z dlugów?

Cześć. Mam dość poważny problem. Otóż mam na głowie komornika i boję się, że zabierze mi całą pensję, a wtedy nie będziemy mieli za co żyć. Zarabiam najniższą krajową i staram się spłacać zadłużenie, ale nie zawsze wystarcza mi na ratę. Teraz dowiedziałam się od pracodawcy, że komornik wszedł mi na wypłatę. Czy on mógł to zrobić? Co teraz z nami będzie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-11-2014, 11:49
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40
Domyślnie Odp: jak wyjść z dlugów?

markietanka z tego co mi się wydaje to komornik może zająć pensję, ale chyba nie całą tylko w jakiejś części. A nie masz możliwości poszukania sobie jeszcze jakiegoś dodatkowego źródła dochodu?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-11-2014, 09:33
myszunia11's Avatar
myszunia11 myszunia11 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
myszunia11.polki.pl

Komornik nie może zająć Ci całej pensji. Jest to dosyć dobrze uregulowane prawnie. Maksymalnie jest to około 50-60% wynagrodzenia ale zwykle i tak jest to trochę mniej. Temat wielokrotnie wałkowany w sieci - tu masz stan na dziś: http://www.forum-kredytowe.pl/f145/j...nik-76558.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-11-2014, 13:27
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Nawet jak zajmie 50-60% to przy pensji minimalnej to jest bardzo dużo. Zostają tak naprawdę grosze, że nie wiadomo co z nimi zrobić, co jest tej pierwszej potrzeby, naprawdę współczuję....
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-12-2014, 23:03
MamaEdgara MamaEdgara jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MamaEdgara.polki.pl

Z tego co mi wiadomo, komornik musi zostawić najniższą krajową, czyli może wziąć tyle ile jest powyżej tej najniższej krajowej.
wyjątkiem są długi alimentacyjne gdzie defakto zabiera 40-60%
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-12-2014, 11:08
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

Dlatego lepiej zastanowić się kilka razy przed zaciągnięciem pożyczki, łatwo się bierze a trudniej oddać, do tego jak dojdą te wszystkie odsetki , procenty... Są takie sutyacje w życiu że noga może podwinac się każdemu a pozyczki trzeba spłacać. Jak wyjść z długów? Trzeba zwiększyć swoje dochody a zminimalizować koszty. Dobrym rozwiązaniem są wyjazdy nawet takie sezonowe za granicę, można nadrobić grosza i pospłacać co nie co..
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-12-2014, 16:31
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

My właśnie staramy się tak robić jak Beatrice pisze.
Nigdy żadnej pożyczki nie zaciągnęliśmy z mężem, jak nam brakowało to wyjeżdżaliśmy za granicę dorobić, wiadomo.

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-04-2015, 21:50
alekpom alekpom jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
alekpom.polki.pl

Jest kilka dobrych sposób na to by wyjść z długów:

- zacząć oszczędzać
- nie wydawać pieniędzy na niepotrzebne rzeczy.
- znaleźć lepszą pracę
- znaleźć dodatkową pracę, ale taką, która da dobre wynagordzenie (http://praca.gratka.pl/wynagrodzenia/)
- wierzyć w siebie i się nie poddawać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-04-2015, 05:35
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Przede wsztystkim robic listy na zakupy i tylko to kupować jak idziemy do sklepu,u nas jest tak że zazwyczaj kupujemy duzo rzeczy, bez których bysmy się obyli a potem część z tego wyrzucamy. Przeważnie na zakupy idziemy na spontana i wtedy listy nie mamy a jak jest lista to bierzemy tylko to z listy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-04-2015, 05:38
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Cytat:
Napisał jjmka Zobacz post
Przede wsztystkim robic listy na zakupy i tylko to kupować jak idziemy do sklepu,u nas jest tak że zazwyczaj kupujemy duzo rzeczy, bez których bysmy się obyli a potem część z tego wyrzucamy. Przeważnie na zakupy idziemy na spontana i wtedy listy nie mamy a jak jest lista to bierzemy tylko to z listy.
u mnie lista tez jest obowiazkowa - bo bez listy to czlowiek a to wrzuci a to wrzuci do koszyka ;/ wiec na bierzaco teraz robie liste jak cos brakuje mi i staram sie jej trzymac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania