Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Zielono mi
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zielono mi Zakładamy ogród lub ogródek na balkonie. Masz wątpliwości związane z ogrodnictwem, uprawą roślin albo zabawą z dzieckiem w zakładanie np. ogródka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-07-2016, 20:32
leniwiec_em leniwiec_em jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
leniwiec_em.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz
Domyślnie Odp: Drzewka owocowe do ogrodu

Orzech, jabłoń, grusza, wiśnia i brzoswinia Do tego porzeczki i szpaler malin
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-07-2016, 13:57
laura_22 laura_22 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
laura_22.polki.pl

Ja też się przymierzam do kupna jakiś drzewek na działkę, myślicie że wiśnia i grusza to dobry pomysł?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-07-2016, 10:34
pola_267's Avatar
pola_267 pola_267 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
pola_267.polki.pl

Miasto: Rzeszów

Zależy co lubisz Ja na swojej działce posadziłam brzoskwinię jakiś czas temu i stwierdzam, że muszę posadzić jeszcze z jedno drzewko, bo są przepyszne. Dużo zależy od odmiany, więc wklejam konkretny link ze sklepu w którym ja zamawiałam https://podkarpackiesady.pl/brzoskwi...redhaven-.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-07-2016, 12:07
wyczesanna wyczesanna jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
wyczesanna.polki.pl

Cytat:
Napisał mikaa997 Zobacz post
Ja nie mam drzewek owocowych bo mam bardzo mały ogródek ale na pewno fajnie jest mieć jabłonkę albo czereśnię- te owoce które się po prostu lubi
Akurat drzewka owocowe są z reguły małe i tak naprawdę nie wymagają bardzo dużo miejsca, jeśli nie zależy nam tak bardzo na wydajności uprawy jak w komercyjnych sadach, to możemy je sadzić całkiem gęsto. Więc proponuję trochę o tym poczytać, bo jeśli się chce mieć coś swojego to naprawdę można to zrobić.

Trzeba tylko pamiętać, że drzewka owocowe są dosyć wrażliwe na szkodniki i na braki odpowiedniego podłoża. Całkiem tanio można kupić bardzo skuteczne preparaty na http://www.sklepogrodniczy.pl/ Oczywiście trzeba stosować się do zaleceń i nie pryskać już po owocach A i warto też pomyśleć o własnym kompoście czy naturalnych środkach ochrony roślin produkowanym samodzielnie z pokrzyw czy czosnku - to też bardzo fajnie działa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-07-2016, 21:40
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

U rodziców też jest tego pełno, i faktycznie niektóreych drzewech jest masa i sa małe że można sobie spokojnie gdzieś krzaczek wcisnac, Borówka czy porzeczka czy agrest, albo jezyne tyle że ją by trzeba po prostu ogarnaić by się nie rozrastała, ale nawet fajnie na siatce czy płocie puścić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-08-2016, 15:01
aangelaa aangelaa jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
aangelaa.polki.pl

u mojej mamy są jeszcze czereśnie, ale wszystkie owoce zjadają szpaki :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-08-2016, 13:16
hhalina90 hhalina90 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
hhalina90.polki.pl

Jeśli macie mały ogród, to zamiast tradycyjnych drzew owocowych pomyślcie nad zasadzeniem jakichś minidrzewek - zajmują naprawdę bardzo mało miejsca, a owoce niczym nie odbiegają od normalnych. Na http://florexpol.eu/365-minidrzewka-owocowe można obejrzeć trochę takich minidrzewek - moim zdaniem prezentują się świetnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2018, 21:01
lobelia77 lobelia77 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
lobelia77.polki.pl

Do takich roślin jak wiśnia, śliwa czy malina warto czasem użyć dobrych jakościowo nawozów, ja lubię te z Biostyma http://www.biostyma.pl/wp-content/up...sadownicza.pdf Są dobre, rośliny po nich są zdrowe i ładnie owocują. Ważne, by zachować okres karencyjny, ale samego nawożenia nawozami mineralnymi nie ma co się bać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13-02-2018, 20:39
aankaaa aankaaa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aankaaa.polki.pl

Taka [url=https://www.drzewkakarlowe.pl/zul_m_Wisnie-karlowe-10166.html]wiśnia karłowa[url] to super sprawa! Owoce można zbierać nie używając drabiny. Bez problemu można ją uprawiać nawet w niewielkich ogródkach. Zabiera niewiele miejsca, a owoce są naprawdę dorodne. Pielęgnacja nie jest skomplikowana. Są tam również dostępne inne tego typu drzewka owocowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-02-2018, 13:40
ddd333 ddd333 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ddd333.polki.pl

Takie drzewka trzeba odpowiednio pielęgnować. Jeśli o to chodzi to na pewno przyda się Wam odpowiedni sprzęt. Warto w tym celu zajrzeć na stronę https://agrotools.pl/. Ostatnio widziałam u nich bardzo duży wybór najróżniejszych narzędzi i elektronarzędzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania