Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-12-2017, 15:31
happypuppy happypuppy jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
happypuppy.polki.pl

Domyślnie Odp: Lekarz - prywatnie czy bezpłatnie

Jeśli są do zrobienia jakiekolwiek badania to z reguły wolę iść prywatnie, głównie dlatego, że nie lubię stać w kolejkach. Właśnie myślę poważnie o tym, aby zrobić sobie rezonans magnetyczny: https://www.helimed.pl/uslugi/rezonans-magnetyczny/. Nie wiem jak terminy na NFZ, ale prywatnie wiem, że przyjmą mnie szybko. A nie jest to znowu nie wiadomo jak duży wydatek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-12-2017, 12:33
tomasz798 tomasz798 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tomasz798.polki.pl

Na pewno kluczowe powinno być dla Was to, jak wysokiej klasy świadczone są usługi medyczne w danym miejscu. Teraz dużą różnicę robi wykorzystanie takich rozwiązań technologicznych jak http://m2mteam.pl/branza-medyczna/ w leczeniu. Warto poczytać o tym więcej, by móc podejmować świadome decyzje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-12-2017, 20:02
genia3 genia3 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
genia3.polki.pl

Najczęsciej chodzę prywatnie, bo tak jak piszecie jest ine podejście i badania na miejscu. Do dzieci wolę zamówić wizytę domową w https://lekarzobok.pl/, bo nie trzeba czekać w poczeklaniach pełnyh chorych maluchów. Tym bardziej, że przyjeżdzają nawet w niedzielę i święta. Lekarz przywozi z sobą strep test A i test na grypę. Wie, czy konieczny jest antybiotyk, czy można się bez niego obyć. A na kasę chorych, najlepiej od razu zapisują antybiotyki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-01-2018, 18:37
magda906 magda906 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magda906.polki.pl

To prawda, że w przypadku dzieci konieczna jest szybka diagnostyka i podjęcie skutecznego leczenia. Są na szczęście kliniki jak ta https://www.medicover.pl/szpital/ped...gia-dziecieca/, gdzie pomoc i opiekę można otrzymać całodobowo. Nie patrzą czy to weekend, czy święta - mali pacjenci zawsze są przyjmowani jeśli jest taka potrzeba. Na zdrowiu generalnie nie ma co oszczędzać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-01-2018, 21:22
patiamelka38's Avatar
patiamelka38 patiamelka38 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
patiamelka38.polki.pl

Traktowanie pacjenta, podejście do niego sposób badania sumienność lekarska zależy nie od tego czy wizyta odbywa się prywatnie czy państwowo. Tylko od postawy i podejścia konkretnego pacjenta. Mój lekarz przyjmuje i państwowo i prywatnie. Nawet jeżeli nie było do niego numerków państwowych mój lekarz badania przepisuje mi tak abym nie płaciła za nie prywatnie i stara się o dobre samopoczucie oraz moje zdrowie niezależnie w ramach jakiego finansowania odbywa się wizyta.
Warto więc dobrze wybrać lekarza i na swojej drodze mieć szczęście trafiać jedynie na tych ludzkich i sumiennych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-01-2018, 18:25
agnieszk1_87 agnieszk1_87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agnieszk1_87.polki.pl

Nie korzystałam z NFZ. Zarówno podczas ciąży, jak i porodu opiekowała się mną poradnia ginekologiczna w Białymstoku, Arciszewski. Zapewniono mi w niej cudowną opiekę... Taką, jakiej w na kasę chorych na pewno bym nie miała.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-01-2018, 14:30
SupleS SupleS jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
SupleS.polki.pl

A może któraś z was mogłaby się wypowiedzieć jak często robić usg w ciąży i czy to jest w pełni bezpieczne dla dziecka? Tutaj trochę poczytałem na ten temat - http://badaniaciazowe.pl/jak-czesto-robic-usg-w-ciazy/ - ale chętnie poznam wasze opinie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-02-2018, 01:04
lobelia77 lobelia77 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
lobelia77.polki.pl

Ja chodzę prywatnie, bo państwowo nie miałam dobrych doświadczeń, samo czekanie jest za długie. Znalazłam fajny gabinet na Pradze w Warszawie – Centrum Okulistyczne Targowa 2 i trzymam się ich od kilku lat, bo jestem po prostu zadowolona z opieki, ceny też mają całkiem w porządku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2018, 14:04
boguslawk boguslawk jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
boguslawk.polki.pl

Ja chodzę prywatnie, bo mam z firmy darmowy abonament, ale w mojej przychodni publicznej lekarze też byli super U prywatnego jednak zawsze wiesz, kiedy wejdziesz, nie ma kolejek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-02-2018, 13:04
reserve's Avatar
reserve reserve jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
reserve.polki.pl

Moim zdaniem warto się doradzić w tego typu sprawach specjalisów z tej dziedziny. Moim zdniem jest to naprawdę dość dobre rozwiązanie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania