Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Intercyza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    goplana ja sie dowiadywalam i jezeli masz np mieszkanie kupione przed slubem to jest twoje i tylko twoje i maz nie ma do tego prawa,
    Jest kupione przed slubem na ciebie i tylko twoje tak jak w moim przypadku.
    Dlatego tesciowa tak naciska zeby przeprowadzic bo wie ze to tylko moje,oczywiscie w malzenstwie miedzy soba jest nasze i tak tez uwazamy,dlatego niepotrzebny nam papier
    Tylko niewiem jak jest jak np kupisz mieszkanie przed slubem na siebie tyle ze w polowie ze swoich a polowie na kredyt,wychodzisz za maz i mieszkanie jest splacane juz po slubie i wlasnie tu chyba juz wtedy ta polowa mieszkania splacona po slubie jest wspolna,tak mi sie wydaje
    Cyprianek

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      A jesli chodzi o te intercyzy to czasem wsrod malozamoznych tez by sie przydalo
      Moja ciotka mieszkala z gosciem 4lata,wzieli slub wybudowali dom na jego dzialce,on po pol roku ja zdradzil,sprzedal dom jej ani grosza i wywalil na ulice
      Tak samo kolegi zona,po slubie kupili dzialke na nia,wybudowali dom,nie zdazyli wykonczyc bo go wywalila z domu i mieszka u mamy i nie ma nic a pracowal 6lat na to wszystko...
      Cyprianek

      Skomentuj


        #18
        A ja znam przypadek kiedy to facet po imprezach tylko sie bawil,pracy ciagle NIE MOGL znalezc i sie kolezanka rozwiodla.No i sie zaczal cyrk bo mieszkanie bylo jej a on sie nie chcial wyprowadzic i teoretycznie nie musial.Ja poza usmiechem na twarzy niewiele wiecej mam wiec do notariusza biegac nie bede ale moge zrozumiec tych ktorzy to robia.

        Skomentuj


          #19
          dotka a no właśnie. I takie przypadki się zdarzają. I jesli dobrowolnie
          się stamtąd nie wyniesie to biedna dziewczyna nie ma na to wpływu.

          Sobi a te Twoje przypadki to raczej z intercyzą mają mało wspólnego.
          Tutaj to do sądu powinno się pójść, bo jesli taka intercyza podpisana
          nie była to w obu przypadkach się połowa należy jak nic.
          (Intercyza jest to umowa o rozdzielności majątkowej)

          Skomentuj


            #20
            nikt nie wie,co bedzie za 15lat???teraz ludzie róznie kombinuja...co chwile słyszę ,że ten sie rozwodzi a ona chce część domu..itd
            znam taki przypadek,gdzie umarła żona takiego chłopa,maja 3 dzieci...wszyscy mieszkaja w domu u dziadków(tesciow tego faceta)mineło kilka lat od smierci żony i poznał nową kobietę z ktora sie będzie żenił....
            intercyza zostanie spisana,bo kto wie czy za 5lat nie kopnie koleś w kalendarz i nowa żona prawnie bedzie mogła zamieszkac w domu wraz z dziećmi swoimi??
            dziadkowie do tego nie mogą dopuścić,skoro jeszcze żyją...bo ten dom to jest ich całe życie,a nagle jakiejś całkiem obcej babie sie należało

            Skomentuj


              #21
              Sluchajcie,powiedzcie co o tym myslicie...
              Moja(pozwolmy ze tak ta pania nazwe)tesciowa wyjechala ze swoim bylym mezem za granice gdzie spedzili razem 22 lata po czym postanowila sie rozwiezc.Przez te 22 lata nie pracowala.Rozwodzac sie dostala polowe kasy ze sprzedazy domu (na ktorego splate kredytu pracowal jej maz w firmie ktorej nie znosi).Z kasa wyjechala do Polski gdzie czekal pozostawiony przez jej rodzicow w spadku dom.Dodam ze jej glowny zarzut w kierunku bylego meza to ze za duzo czasu poswiecal pracy a za malo jej
              Facet do dzis ma depreche.Bedac jeszcze jego zona szastala kasa po sklepach(on tylko placil kredyty).

              Wiecie co ja mysle?
              W dzisiejszych czasach ostroznosci nigdy za wiele

              Skomentuj


                #22
                dotka nie wiem jak tam u Was było, ale nie można powiedzieć, że nic
                się nie należy osobie, która nie pracuje i zajmuje się domem.
                Bądź co bądź to też jest praca, więc się połowa należy.
                Ale widzę po poście, że teściowa rozrywkowa babka, więc pewnie tu
                nie o to chodzi ale jeśli mówimy o intercyzie i i tego typu sprawach to
                jak nic połowa się należy

                froch a no właśnie, to jest chyba najlepszy przykład, że czasami podpisanie
                takiej umowy jest konieczne dla dobra innych ludzi (w tym przypadku
                dzieci)

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  a malo to lowcow posagow w dzisiejszych czasach?ja rozumiem ludzi ktorzy sa bogaci i chca intercyzyale to raczej nigdy nie bedzie moj problem.
                  shannon

                  Skomentuj


                    #24
                    Na szczescie w tym przypadku dzieci nie ucierpialyale nie zawsze tak jest.Ano moze tesciowa nie taka rozrywkowa co rozrzutnaZgadzam sie ze kiedy kobieta sie poswieca i zajmuje sie domem i dziecmi to tez sie jej cos nalezy ale w tym przypadku mysle ze dlugi jakich narobila powinny byc tez wziete pod uwage.
                    Jak sie nad tym tematem(nie tym konkretnym przykladem ktory podalam) jeszcze glebiej zastanowic to masz Colleen racje,trzeba przede wszystkim myslec z wyobraznia o przyszlosci i zabezpieczeniu dzieci .

                    Skomentuj


                      #25
                      najczesciej na intercyze napieraja rodzice,bo jak sie mlodzi kochaja to sobie ufaja i nie widza potrzeby...ale trzeba realnie patrzec,kto wie co bedzie za x lat?? moze sielanka albo nerwowka rozwodowa
                      z jednej strony to uzasadnione,i popieram a z drugiej strony gdzies tam mnie kuje ze jest ten podzial...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Bo to tak wyrachowanie wyglada

                        Skomentuj


                          #27
                          jakby mój mąż zarządał intrcyzy to bym podpisała.
                          zrozumiałabym to, ponieważ raz się już sparzył.




                          Skomentuj


                            #28
                            punkt widzenia zalezy od kata padania

                            Skomentuj


                              #29
                              Colleen wlasnie moje przypadki byly do inetrcyzy,bo gdyby moja ciotka to podpisala to by nie zostala z niczym bo w wiekszosci to ona na ten dom pracowala...I dlatego pisalam ze w mniej zamoznych rodzinach czasem by sie przydala intercyza...
                              Cyprianek

                              Skomentuj


                                #30
                                Sobi to jesli intercyza nie została podpisana, to dlaczego Twoja ciocia
                                nie idzie z tym do sądu skoro jest tak jak piszesz?? Dlaczego nie walczy
                                o coś co jej się należy ?? Bo nie rozumiem tego Co ma intercyza do
                                połowy majatku, który i tak się należy

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X