Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Okazje, święta i wakacje > październik: Halloween
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

październik: Halloween Pomysły na halloweenowe zabawy i przebrania

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-10-2010, 09:34
szyszka110 szyszka110 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
szyszka110.polki.pl

Domyślnie Organizujecie halloween?

Czy robicie imprezkę z okazji halloween? Jesteście zapraszani do znajomych?

Może my jesteśmy "inni" ale nie organizujemy takich spotkań w ogóle nie obchodzimy tego święta to takie mało polskie chyba co?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2010, 10:18
ejonczyk1801 ejonczyk1801 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ejonczyk1801.polki.pl

Domyślnie Odp: Organizujecie halloween?

Szyszka ja uważam że u nas nie ma czegoś takigo jak hallowen.Dla mnie dzień 1listopada ma bardzo duże znaczenie.Jest to przedewszystkim dzień zadumy i wyciszenia.A nie przebierania się i zabaw.Może ja też jestem inna
3150g.55cm.
10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2010, 11:48
kasiakozmin's Avatar
kasiakozmin kasiakozmin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kasiakozmin.polki.pl

Zdjęcia: 22

Halloween jak dla mnie w ogóle nie istnieje. To nie polska tradycja, więc nie widzę sensu, by ją wprowadzać. poza tym te dni są szczególne z innego powodu-wręcz odwrotnego, niż zabawowa farsa
Nieprzeczytane 14-10-2010, 13:51
weronika691 weronika691 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
weronika691.polki.pl

nie wiem jak ludzie mogą się bawić kiedy inni płaczą na cmentarzach...
ale są tacy i coraz częściej są organizowane takie imprezy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2010, 20:56
MonikaPB21 MonikaPB21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
MonikaPB21.polki.pl

Ocho, nie sądziłam, że ten temat może wywołać az takie oburzenie.
Choć sama nie obchodzę halloween, to nie zgodze się z kilkoma kwestiami.
Teraz już nie pamięta się ludowych zwyczajów związanych z zaduszkami, opisywanych chociazby w literaturze polskiej. Ale takowe były.
Poza tym ludzie na różne sposoby oswajają temat śmierci. Chociażby stypa. Niejdnokrotnie przy tak smutnej okazji przeradza się we wręcz wesołe spotkanie towarzyskie.
Co do niepolskiego pochodzenia halloween - zwyczaj ubierania choinki tez polski nie jest, a z Niemiec przybył. I wiele innych zwyczajów, które teraz są dla nas oczywiste, kiedyś były obce.
I ostatecznie halloween obchodzone jest na dzień przed Świętem Wszystkich Świętych, wiec chyba da się pogodzić i jedno i drugie.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-2010, 16:43
Louise92 Louise92 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Louise92.polki.pl

Zgadzam się z moją poprzedniczką -Moniką. Poza tym przecież Halloween jest przypada na 31 października, więc co to ma wspólnego ze Świętem Zmarłych? Moim zdaniem w Polsce Halloween powinno być obchodzone. Lecz widać, nie wszyscy tak sądzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-10-2010, 17:11
SyEla SyEla jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
SyEla.polki.pl

Zdjęcia: 16

DLa mnie czas przed 1 listopada wydaje się dla mnie czasem zadumy nie zabawy. Myśle bardziej o moich bliskich których juz nie ma przy mnie. Nie jest mi łatwo sie z tym pogodzić i jakoś obrzydza mnie to jak ludzie paradują w strojach jednoznacznie mówiących o śmierci. Rany na twarzach, sztuczna krew, podcięte gardła.
Jest to dla mnie widok bardzo bulwersujący. Widziałam śmierć na własne oczy i wiele razy musiałam pocieszać ludzi będących w żałobie po niejednej strasznej śmierci. Jednak tu te zabawne "przebrania" były naprawdę.
Każdy robi wszystko według Swoich potrzeb a ja wiem ze takiej potrzeby nie mam by w tym dniu sie przebierać za kościotrupa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-11-2011, 22:23
MonikaDaria MonikaDaria jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MonikaDaria.polki.pl

Zdjęcia: 733

Cytat:
Napisał Louise92 Zobacz post
Poza tym przecież Halloween jest przypada na 31 października
Dokładnie

Poza tym kto mówi o wielkiej zabawie? Wszystko zalezy od podejścia.
Ja zrobiłam moim córeczkom przyjęcie z tej okazji i razem ozdabiałyśmy i wycinałyśmy dynię. Dla dziewczynek w wieku 10 i 3 latka to naprawdę radość i przyjemność, bo mogły się wykazać manualnie oraz pojeść niecodziennych smakołyków

Nasze Halloween, czy naprawdę takie złe jak piszą dziewczyny?

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-08-2012, 14:38
kasia_5891 kasia_5891 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kasia_5891.polki.pl

MonikaDaria super zrobiliście te dekoracje u nas Halloween raczej się nie przyjmie ( na pewno nie na taką skalę jak w Stanach), ale miło porobić sobie z dzieciakami miny w dyni i inne cuda. Zawsze to jakieś twórcze i ciekawe zajęcie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-10-2012, 09:56
nojaka nojaka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
nojaka.polki.pl

Ja myślę, że to tylko kwestia czasu, żeby halloween się przyjęło. Nasze dzieci już prawdopodobnie będą je obchodzić. Przecież nasz kultura i tradycja też jest napływowa. Czas kształtuje tradycje. Kiedyś polska była krajem pogańskim. Teraz jest katolicki. Ubieranie choinki np. jest pogańskim zwyczajem, a mimo to wyobrażacie sobie święta bez niej? Piękny to był zwyczaj, więc go przyjęliśmy. Ważne jedynie, żeby nie zapominać, że dnia następnego warto pójść na groby bliskich i pogrążyć się w zadumie.
A co do dekoracji. Świetne!

Ostatnio edytowane przez nojaka : 27-12-2012 o 12:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania