Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziwne gesty

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dziwne gesty

    Moja czteroletnia córeczka kiedy jest czymś bardzo podekscytowana albo się cieszy to wykonuje takie dziwne gesty, tzn. podskakuje i macha rączkami (mnie to się kojarzy z dyrygentem). Nie wiem czy jest to normalne ponieważ u innych znajomych dzieci w tym przedziale wiekowym takie odruchy nie występują? Czy mam się martwić?
  •    
       

    #2
    Odp: Dziwne gesty

    witam
    dzieciaki ciesząc się czasem wpadają w stan ekscytacji i niekiedy "dziwnie" się zachowują, wydają niestowrzone odgłosy itp
    jeśli nic więcej Pani nie martwi, nie ma innych niepokojących oznak czy zachowań to jest to widocznie indywidualny sposób na okazywanie radości przez córeczkę ;-)
    pozdrawiam
    Edyta Żółtowska
    psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dziwne gesty

      A jakie inne objawy mogłabym czy powinnam zauważyć? Czasem niektóre rzeczy czy zachowania wydają nam się normalne i naturalne okazuje się ze nie są a te które naszym zdaniem są dziwaczne wychodzi na to że to całkiem zwyczajne.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dziwne gesty

        witam,
        podanie listy niepokojących obajwów sprawiłoby jedynie to, że zaczęłaby Pani zauważać je u dziecka (na tej samej zasadzie studenci psychologii diagnozują u siebie liczne zaburzenia kiedy poznają ich objawy)
        lepiej skupić się na diagnozowaniu prawidłowego rozwoju, łatwości w nawiązywaniu kontaktu z innymi, utrzymywaniu kontaktu wzrokowego, prawidłowego rozwoju mowy, rozumienia i wykonywania poleceń
        jeśli bardzo niepokoją Panią "ruchy dyrygenta" proszę pokazać malutką psychologowi, który będzie mógł ją poobserwować córeczkę i skutecznie Panią uspokoić
        z opisu zachowania dziecka nie wynika nic niepokojącego
        pozdrawiam Panią serdecznie
        Edyta Żółtowska
        psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dziwne gesty

          Wszystko dobrze z twoim maluszkiem, po prostu tak uzewnętrznia radość. U dzieci wszystko szybko się zmienia i za chwilę podłapie i polubi inne gesty, jestem tego pewna

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dziwne gesty

            Dla mnie to jest zupełnie normalne. Mała bardzo się ekscytuje i próbuje to w jakiś sposób pokazać i znalazła sobie machanie rękami i podskakiwanie

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dziwne gesty

              Mój synek też ma różne dziwne gesty haha ale to czasem jest śmieszne jak się stara coś wytłumaczyć , jak chce pokazać o co mu chodzi a my nie rozumiemy.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dziwne gesty

                dzieci czasem okazują radość w niezwykły sposób to ekscytacja

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dziwne gesty

                  Moja córeczka jak mówi i sie bardzo ekscytuje to wtedy zaczyna machać rękami na różne strony i robi śmieszne miny

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dziwne gesty

                    Też wydaje mi się to zupełnie normalne, mój siostrzeniec w ogromenj ekscytacji zaczyna biegać w kółko i śmiać się

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dziwne gesty

                      Dziweci sa udane, robia cos zupelnie nie swiadomie iwygladaja przy tym slodko i zabawnie

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dziwne gesty

                        Dzieci różnie okazują radość. Mój synuś, gdy się cieszy to aż cały podskakuje i macha rączkami jak kaczuszka. Jest przy tym bardzo pocieszny


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dziwne gesty

                          reakcje dzieci bywają dla nas zaskakujące aczkolwiek są naturalne chociaż bywają i niepokojące ale to widać od razu gdy coś rzeczywiści jest nienaturalne

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dziwne gesty

                            Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                            Dzieci różnie okazują radość. Mój synuś, gdy się cieszy to aż cały podskakuje i macha rączkami jak kaczuszka. Jest przy tym bardzo pocieszny
                            To chyba najczęstsza radość wśród dzieci, bo dobrze ją znam. Powiem szczerze, że to cudowny widok, tak patrzeć na taką naturalną nieudawaną radość prosto z serduszka.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dziwne gesty

                              Moja córka skończ 5 lat i też pod wpływem radości, euforii potrafi skakać do góry, krzyczeć i wymachiwać rączkami - normalny sposób pokazywania zadowolenia przez dzieci.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X