Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Na słońcu"

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Konkurs "Na słońcu"

    Ochrona dzieci przed słońcem nie jest łatwym zadaniem. Wg mnie podstawą nauki dobrego zachowania podczas upałów jest nasz dobry przykład. Dzieci bacznie nas obserwują i naśladują dlatego warto samemu zachowywać się tak jak należy, a dzieci będą robić tak samo.
    Podstawą ochrony przeciwsłonecznej są oczywiście kremy z filtrem. Przed każdym wyjściem z domu zarówno córka jak i ja smarujemy się dokładnie kremem i zabieramy go ze sobą by za 2-3 godziny czynność powtórzyć. Na głowy zakładamy cienki i lekki kapelusz, ubrania mamy cienkie i z oddychających materiałów a w torbie nie może zabraknąć butelki czystej, niegazowanej wody.
    Staramy się nie wychodzić na pełne słońce w godzinach południowych, a jeśli musimy to jak najkrócej i jeśli to możliwe trzymamy się w cieniu.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Konkurs "Na słońcu"

      Oj, bałam się na początku chociażby dotknąć mojej małej kruszynki, a co dopiero wyjść na słoneczny spacer. Takie maleństwo, tak bardzo zależne ode mnie i tak łatwo o błąd. Ciężko było na początku, rozterki na każdym kroku. Dziś córeczka ma już prawie 3 latka, a ja mogłabym pisać poradniki. Nie, nie czuję się ekspertem - czuję się po prostu mamą, który nie uniknęła wielu błędów, ale nie popełniła też żadnej większej wpadki.
      Poniżej kilka najważniejszych punktów. Wiecie to wszystko, ale czasem warto powiesić sobie na lodówce
      1) Pupa pod lupą! Regularne sprawdzanie stanu pieluchy i częsta zmiana. Przemywanie wodą z krochmalem i wcieranie kremu na odparzenia, których latem nie brakuje.
      2) Krem z wysokim filtrem! Nie tylko na twarz, ale na wszystkie odkryte części ciała dziecka.
      3) Naturalne tkaniny! Nic tak nie chroni skóry jak przewiewne ubrania.
      4) Unikanie słońca! Przecież równie dobrze można się bawić w cieniu pod drzewem, a skóra będzie wdzięczna.
      5) Codzienne rytuały. Choćby dziecko padało z nóg po dniu pełnym wrażeń konieczna jest codzienna toaleta: kąpiel i nawilżanie np. oliwką.
      Kilka zasad, a lato od razu o wiele przyjemniejsze!

      Skomentuj


        #18
        Odp: Konkurs "Na słońcu"

        Lato to pora, kiedy skóra moich maluchów potrzebuje szczególnej ochrony. Mój sposób na zdrową opaleniznę to sok z marchwi własnej roboty, który bardzo ładnie podkreśla delikatny pomarańczowy kolor. Poza tym staramy się przebywać na słońcu tylko w godzinach przed i popołudniowych. Wtedy słońce nie piecze tak strasznie i jest bezpieczniej. Konieczne jest wpajanie dzieciom już od najmłodszych lat, aby przed każdym wyjściem z domu, znalazły chwilę na posmarowanie tych odkrytych miejsc kremem z filtrem. Ważna jest również ochrona głowy, ale oczywiście nie smaruję moim dziewczynkom włosów kremami z UVA i UVB, zakładam im kapelusze!
        Poza tym, dużo, dużo i jeszcze raz- picie dużo wody! Nie ukrywajmy, że promienie słoneczne mają zły wpływ na skórę. Skóra z czasem staje się przesuszona, szybciej się starzeje i naprawdę nie wygląda dobrze. A tego wszystkie chciałybyśmy uniknąć, nie tylko ja i moje córki, prawda? Sądzę, że moje dzieciaki kiedyś mi podziękują za takie działania ochronne.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Konkurs "Na słońcu"

          Skarb Matki-niewyobrażalną troską pisany

          Skomentuj


            #20
            Odp: Konkurs "Na słońcu"

            Nagrody od marki Skarb Matki trafią:
            • Krln1985
            • Madif26
            • Julkam
            • Siunka86
            • Bbo
            • Daisydream99
            • Agf1

            Serdecznie gratulujemy.
            pozdrawiamy,
            Redakcja MamoToJa.pl

            Skomentuj


              #21
              Odp: Konkurs "Na słońcu"

              oczywiście żeużywamy odpowiednich kremów z odpowiednim filtrem UV smaruje dzieci przed wyjściem na dwór na plaże czy plac zabaw Ochorna na głowkę również obowiązkowa kapelusz czy czapeczka musi być no i nasz nie odłączny towarzysz woda mineralna

              Skomentuj


                #22
                Odp: Konkurs "Na słońcu"

                Serdecznie dziękujemy

                Skomentuj

                       
                Working...
                X