Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dobra zupka dla dziecka ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dobra zupka dla dziecka ?

    Od jakiegoś czasu zaczelam sama gotowac dla mojego malenstwa, w 5 mis zaczela jesc zupki ze sloiczkow,ale dawanie jej zupek codziennie kosztowalo za duzo,wiec sie przerzucilam na gotowanie, mam pytanie JAK UGOTOWAC DOBTA ZUPKE DLA DZIECKA ? ile gotowac poszczegolne warzywa i miesko ?? a przedewszystkim gdzie kupowac warzywa?? na straganie w supermarkecie??
  •    
       

    #2
    Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

    tu tez zamieściłam post i zniknął

    co jest grane!!!!?????
    Amelia ur. 19.04.2009
    godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






    Alicja ur. 18.08.2012
    godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

      chyba jakis blad na stronie....

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

        Cos jest nie tak, bo mój wczorajszy post też zniknął.
        Nie mam teraz czasu ponownie go pisać, spróbuje później.
        Łukasz 11.10.2007

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

          ja napisałam, że do teraz kupuję i obiadki i deserki w słoiczkach bo wiem, co w nich się znajduje, z czego są zrobione, nie mamy pewności, że te "ładne" warzywa i owoce są też zdrowe i bezpieczne dla naszych pociech, nie mówiąc już o mięsie, które daje wiele do życzenia... my tego świństwa nie powinniśmy jeść a co dopiero dzieci..
          Amelia ur. 19.04.2009
          godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






          Alicja ur. 18.08.2012
          godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

            Ja też pisałam i znikł mój post....więc jeszcze raz!
            Ja kupowałam słoiczki do roku potem się zaparłam i zaczęłam gotować sama. Gotuje raz w tygodniu tzw. bazę. Gotuję około 1,5 l wody z czterema skrzydełkami z kurczaka,po ugotowaniu obieram dokładnie ( bez skóry czy żyłek) siekam i dodaje z powrotem do garnka. Warzywa to typowa włoszczyzna (marchewka,por,seler,pietruszka) z przewagą marchewki około 1kg i reszta warzyw w równych ilościach (2 pory, 2 pietruszki i ćwiartka selera) wszystko starte na tarce i zmiksowane w mikserze ( ale nie na miałko). Takie zmielone warzywa wrzucam do garnka z wodą i mięskiem i gotuje około 45min, dodaję koperek,trochę czosnku,pieprz i odrobinę soli. Po ostygnięciu rozlewam do pojemników( po 2 chochelki ) i zamrażam. Codziennie wyciągam jeden pojemniczek i wtedy decyduje czy to będzie pomidorowa czy brokułowa ( tą mały lubi najbardziej) czy inna zupka,wtedy do takiej bazy wrzucam makaron albo ryż czy kaszę i gotuje według instrukcji.


            Skomentuj


              #7
              Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

              Ja karmiłam synka do 6 miesiąca kupnymi zupkami,potem zaczęłam sama gotować i tak jest do dziś,a co do warzyw moi teście mają swoje warzywa,więc wiem,że są nie pryskane i zdrowe.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

                Co do słoików to wszędzie w mediach zalecają gotowe słoiki. Lub warzywa i mięso ekologiczne. Trudno je jednak kupić, a i finansowo pewnie sie nie opłaci.
                Ja słoiczkami ratowałam się awaryjnie lub gdy wyjatkowo nie chciało mi sie gotować dla małego.
                Poczatkowo gotowałam oddzielnie mieso i warzywa, później juz razem. Starałam się jak najkrócej gotować warzywa, żeby nie traciły zbyt wielu witamin. Miksowałam je później i w razie potrzeby dolewałam wywaru by rozrzedzić lub dosypywałam kleiku by zagęścić. Z czasem miksowałam coraz mniej, aby przerzucić się na rozgniatanie widelcem. I tu tez z czasem coraz mniej i mniej, az przestałam wogóle rozdrabniać. Kroje tylko warzywa na nieco mniejsze kawałki niz kiedyś, bo teraz juz oczywiscie Młody je to co i my. Czy może raczej odwrotni, my to co on, bo odkad gotuję dla całej trójki, zrezygnowałam z kostek rosołowych i wszelkich mieszanek przyprawowych, aby ograniczyć sół i dodatki typu glutaminian.
                Łukasz 11.10.2007

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

                  Mój maluch ma 7 miesięcy i nie gustuje w słoiczkach Zastanawiam się wiec czy tez nie gotować takiej bazy i potem kilka smaków i do szkiełek zawekować? Czy któraś z szanownych mam tak próbowała, a może znacie jakieś sprawdzone przepisy na obiadki dla takich maluchów?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

                    Napisane przez dancio2006 Pokaż wiadomość
                    Ja karmiłam synka do 6 miesiąca kupnymi zupkami,potem zaczęłam sama gotować i tak jest do dziś,a co do warzyw moi teście mają swoje warzywa,więc wiem,że są nie pryskane i zdrowe.
                    Ja też mam warzywa od rodziców lub teściów z ich ekologicznych działek. Raz dałam dzieciom danie ze słoiczka- nie smakowało im, nie chciały w ogóle jeść, a późenij były bardzo "fuuuuj" kupy. Tak wiec cały czas gotuję. Warzywa około 25 min. Wcześniej zawsze odgotowuję kawałek kurczaka, ewentualnie na zmianę dodaję jajko lub rybę (gotowaną w osobnym garnku 10 min)

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

                      Napisane przez tashunka Pokaż wiadomość
                      Mój maluch ma 7 miesięcy i nie gustuje w słoiczkach Zastanawiam się wiec czy tez nie gotować takiej bazy i potem kilka smaków i do szkiełek zawekować? Czy któraś z szanownych mam tak próbowała, a może znacie jakieś sprawdzone przepisy na obiadki dla takich maluchów?
                      Ja nie wekowałam, choć można. Nawet zamrażać, np. taka właśnie bazę.
                      Zazwyczaj gotowałam na dwa, czasem trzy dni. Zakręcałam w słoiku jeszcze ciepłą zupkę, wiec sie szczelnie zamykało.
                      A baza zupki była właściwie zawsze taka sama:rosól z mięskiem, ziemniaki i włoszczyzna. A później różne dodatki nadajace smak: buraki, kalafior, ogórek kiszony, kapusta kiszona, brokuły, groszek zielony, fasolka szparagowa itp. itd. Poza tym oczywiście pomidorówka gotowana na gęsto ze świeżych pomidorów lub z puszki.
                      A z jedzeniem lub niejedzeniem słoiczków to mój maluch miał chwilę, że wogóle nie chciał jeść moich zup, tylko słoiczki. Na szczęście po pewnym czasie wrócił na łono rodzinnych obiadków.
                      Co do dań innych niz zupki, to juz nie pamiętam kiedy i co zaczęłam wprowadzać.
                      Łukasz 11.10.2007

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

                        zastanawialam sie, jaka rybe i od kiedy w zupce mozna dziecku przemycac??

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

                          U nas z zupką też było średnio, na początku malucha karmiłam ze słoika, ale tylko w 4-5 miesiącu, potem gotowałam swoje zupki (przepisy brałam z "MAMO TO JA", albo z ksiązki o żywieniu dzieci). Wszystko było ok, do czasu aż kupiłam WŁOSKIE DANIE (od10miesiąca), teraz maluch jada samo jedzenie ze słoika. Jest smaczniejsze, lepiej doprawione i wogóle nie moge go oduczyć. Najbardziej lubie właśnie włoskie dania i inne jakieś wykąbinowane. Za to nie lubi zup np. rosołu to nienawidzi. Myśle, że ja skończy rok to będzie łatwiej, wtedy już wiele nowych rzeczy pojawia się w jadłospisie.
                          Co do gotowania zup to ja gotowałam zupe normalnie jak dla całej rodziny (tylko bez doprawiania), potem odlewałam zupe i warzywa z mięskiem- warzywa rozgniatałam widelcem, a mięsko siekałam. Nie ma sensu mixować wszystkiego, bo to potem ma byle jaki smak.


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

                            Jeżeli zupki, to najbezpieczniejsze są te na bazie bulion z warzyw - bez cebulki, kalafiorów, śmietan, czy zasmażek z mąki. Zupkę warto przetrzeć przez sitko, a by nadać jej wartości odżywczych, można ją dodatkowo zaciągnąć żółtkiem.

                            Tak jak dbamy o to, by warzywa były świeże, pochodzące z ekologicznych upraw, tak samo zwracajmy uwagę na wodę, jaką dostaje dziecko. Zupki doskonale uzupełniają zapotrzebowanie malucha na płyny, a niemowlaki, u których woda stanowi blisko 80% masy ciała, są bardzo wrażliwe na niedobory wody.

                            „ Obrót” wody u najmłodszych dzieci dotyczy około 10-15% masy ciała. Sprawia to, że są szczególnie narażone na występowanie zaburzeń wodno – elektrolitowych. Również z tego powodu ważne jest, by zupki były tworzone na bazie bezpiecznej, dostosowanej do potrzeb dzieci wody źródlanej, jak na przykład Mama i ja. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ woda z kranu nie dość, że jest twarda, może zawierać szkodliwe substancje, takie jak chlor czy ołów, które u maluchów mogą prowadzić do wystąpienia alergii pokarmowych.
                            Dopajanie dzieci? Służę pomocą

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

                              dziekuje a moze jakis sprawdzony przepis macie na zupke??

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X