Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady eksperta PKO
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady eksperta PKO Kiedy dawać kieszonkowe? Czy pieniądze powinny być nagrodą? Jak wychować dziecko, aby umiało oszczędzać, rozsądnie wydawać i jak tłumaczyć wartość pieniądza – na te i inne pytania odpowiada ekspert PKO Banku Polskiego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-01-2015, 15:21
celina90 celina90 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
celina90.polki.pl

Domyślnie Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

Zdarza wam się na przykład inwestować w jakieś lokaty np. w złoto jak tu?nie wiem czy to dobra cena czy lepiej jeszcze poczekać?
Nieprzeczytane 23-04-2015, 19:22
wroblewskaa wroblewskaa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wroblewskaa.polki.pl

Blog Entries: 2

Oszczędzać staram się przy każdej okazji, ale nie jest to łatwe. Zazwyczaj zdarza się jednak wiele nieprzewidzianych sytuacji, na przykład naprawa samochodu czy wyrównanie za wodę, że zaoszczędzone pieniążki i tak się rozchodzą. Dlatego uważam, że bardzo mądrze robią osoby, które w coś inwestują. Oczywiście trzeba jednak mieć o tym jakiekolwiek pojęcie.
Nieprzeczytane 23-04-2015, 19:40
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40

Taaaa nieprzewidziane wydatki są najgorsze, a te związane z naprawą samochodu to chyba akurat mnie najbardziej bolą! No i jeszcze choroby, gdzie trzeba lekarstwa kupować, nie dość że człowiek tak się źle czuje to na dobicie ma jeszcze świadomość że prze tą chorobę portfel stal się cieńszy ciężko jest coś zaoszczędzić nie robiąc ciemnych interesów na boku
Nieprzeczytane 24-04-2015, 04:53
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

jjmka do tych ciemnych interesów na boku też trzeba miec szczescie - ja takowego nie mam i tych na boku nie potrafie robić :P, ale to fakt nieprzewidziane wydatki bolą mocno - a np. my mamy tak z mezem iz jesli jest tylko chwilka spokoju od jakis naglych wydatkow to za chwilkę jakiś trafem ze zdwojoną siłą a to sie zepsuje, a tu nowe opony trzeba kupic do samochodów, a to za działke trzeba cos dopłacić brr nie lubie tego
Nieprzeczytane 24-04-2015, 14:23
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40

Cytat:
Napisał 27otsifem Zobacz post
jjmka do tych ciemnych interesów na boku też trzeba miec szczescie - ja takowego nie mam i tych na boku nie potrafie robić :P, ale to fakt nieprzewidziane wydatki bolą mocno - a np. my mamy tak z mezem iz jesli jest tylko chwilka spokoju od jakis naglych wydatkow to za chwilkę jakiś trafem ze zdwojoną siłą a to sie zepsuje, a tu nowe opony trzeba kupic do samochodów, a to za działke trzeba cos dopłacić brr nie lubie tego
heh ja się tylko tak śmiałam, lepiej z ciemnymi interesami nie ryzykować, lepiej żyć skromniej ale uczciwie.
Nieprzeczytane 01-05-2015, 08:49
moonkaz's Avatar
moonkaz moonkaz jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
moonkaz.polki.pl

Staram się odkładać pewne kwoty na przyszłość - do tej pory robiłam to na lokatach bankowych. Pod koniec maja kończy mi się jedna z nich i nie wiem czy będę przedłużała. Chodzi o to, że oprocentowanie w wysokości 3,5% w skali roku jest trochę demotywujące. Może jakieś nieruchomości? Tak przynajmniej sugerują na w dziale z inwestycjami na tym forum finansowym link do forum. Ziemi w przeciwieństwie do ludzi nie przybywa. Co myślicie?
Nieprzeczytane 17-05-2015, 14:52
luiza741 luiza741 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
luiza741.polki.pl

Ja mam lokatę i konta oszczędnościowe dla dzieci. Wpłacam tam co miesiac drobną kwotę. Na co dzień też staram się oszczędzać nie tylko w domu ale i w firmie. Ostatnio zastanawiam sie czy nie skorzystać z http://www.spikon.pl/voip/ Telefonia internetowa jest teraz na topie i pozwala znacznie obniżyć rachunki. Myślę, że warto szukac oszczędności gdzie się da - oczywiście z rozsądkiem :P
Nieprzeczytane 18-05-2015, 19:19
pytern pytern jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
pytern.polki.pl

Ja oszczędzam. I jest to raczej tak jak pisałem bardziej oszczędzanie, niż inwestycja. Bo aktualne oprocentowanie lokat jest znikome. A stawiam na bezpieczeństwo - wolę mieć odłożone kilka groszy na nieprzewidziane okoliczności

Nieprzeczytane 18-06-2015, 13:00
falko12 falko12 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
falko12.polki.pl

Staram się ale każdy wie jak to jest!
Nieprzeczytane 25-06-2015, 07:22
lalinka25 lalinka25 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
lalinka25.polki.pl

Z tym oszczędzaniem nie jest za kolorowo w naszych czasach. Ciężko jest coś odłozyć bo zwyczajnie za mało zarabiamy i nie ma z czego odłożyć!Dlatego ja zaczełam inwestować i z zarobionych pieniędzy odkładać na gorsze czasy Co prawda bardziej mój mąż zna się na inwestycjach i inwestuje np. w giełdę (http://www.hftbrokers.pl/ ) ale można tez w nieruchomości, złoto czy inne. Oczywiście łatwo się mówi gorzej sie robi bo aby na tym zarobić tez trzeba mieć gotówke aby zainwestować po raz pierwszy no ale inaczej się nie da. A sprawa numer dwa czasem tez można stracić-ale to już jest ryzyko wpisane w ten biznes.
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania