Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady eksperta PKO
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady eksperta PKO Kiedy dawać kieszonkowe? Czy pieniądze powinny być nagrodą? Jak wychować dziecko, aby umiało oszczędzać, rozsądnie wydawać i jak tłumaczyć wartość pieniądza – na te i inne pytania odpowiada ekspert PKO Banku Polskiego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-03-2015, 15:25
janekweg janekweg jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
janekweg.polki.pl

Domyślnie W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

Kiedyś popełniłam przerażający błąd i zdecydowałam się na kredyt we frankach. Moim zdaniem dziś banki popełniają przestępstwo, albowiem nie chcą pomagać swoim klientom. Teraz spłacam dużo wyższe raty, bo ta waluta bezustannie drożeje oraz jest silniejsza w stosunku do polskiej złotówki. Macie może jakieś idee, jakim sposobem dochodzić praw w sądzie czy też jakie pismo wystosować do banku, aby choć odrobinę wspomógł w rozwiązaniu sprawy? Ledwo udaje mi się utrzymać rodzinę, a stałe podwyżki waluty po prostu mnie wykończą.

Ostatnio edytowane przez Redakcja_MamoToJa.pl : 01-07-2015 o 08:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-03-2015, 11:26
alicjajar18 alicjajar18 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
alicjajar18.polki.pl

Domyślnie Odp: W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

Jakie przewinienie? Dlaczego zrzucasz winę na bank? Czemu stereotypowi ludzie mają płacić za błędy innych? Tego przenigdy nie zrozumiem. Instytucje finansowe stoją przy swoim - moim zdaniem robiąc przyzwoicie, nie wierzę, że w umowach nie ma dopisku, że kredyty w innych walutach są owiane niebezpieczeństwem. Jakkolwiek to racjonalne, że kursy mogą się zmieniać, w takim razie czasami płaci się mniej, a nieraz więcej, gdyby frank był tani, to prawdopodobnie byście się wywyższali, że udało się Wam zaoszczędzić. A tak - duży szloch.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-03-2015, 13:40
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Zdjęcia: 36

Również nie uważam żeby banki popełniały "przewinienie". Równie dobrze możemy zapytać czemu banki nie umarzają kredytów branych w złotówkach? Ludzie decydujący się na kredyt w innej walucie dobrze wiedzieli że ryzyko jest duże.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-03-2015, 13:40
stachwrw stachwrw jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
stachwrw.polki.pl

Domyślnie RE...

Popieram - frankowicze muszą wypić to piwo, jakie sami sobie naważyli. Jesteśmy dorośli i wypada brać zobowiązanie za to, co się uczyniło. Podpisywałaś umowę? Teraz płać bądź też pożegnaj się z domem. Taka jest zgodność z rzeczywistością i bank na pewno nie odpuści. Żadne pisma, zawodzenie czy pisanie zbiorowych pozwów do rządu nie pomogą, albowiem zwykli obywatele nie będą za was płacić. Tak to by chciał każdy. Trzeba myśleć, zanim popełni się jakąś bajędę. Daliście się złapać na obiecanki to dziś należy płacić.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-03-2015, 15:10
marchm marchm jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marchm.polki.pl

Też się zgadzam, ja mam kredyt w złotówkach i też był czas, że trudno wiązaliśmy z mężem koniec z końcem, były nerwy z powodu braku pieniędzy, ale ostatnią rzeczą jaka by mi przyszła do głowy to jęczenie, że to wina banku czy państwa. Ja podpisałam umowę, ja wzięłam kredyt i to ja nie przewidziałam wszystkich konsekwencji i możliwych komplikacji. Tak samo jest z Frankowiczami, biorąc kredyt jakikolwiek ponosi się ryzyko, a kredyt w innej walucie ma to ryzyko zwiększone. Nie wyobrażam sobie, że państwo czy banki miałyby Frankowiczom pomagać w spłatach czy umarzać kredyty z jakiej racji? To może mi też niech umorzą,, spłacą? Co ja to gorsza jestem
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-03-2015, 12:57
werna werna jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
werna.polki.pl

Zdjęcia: 2

na wzroście kursu franka straciliśmy czterdzieści tysięcy, to okropne, ale trudno, była umowa, wiedziały gały co brały
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-07-2015, 07:03
Martunia35's Avatar
Martunia35 Martunia35 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Martunia35.polki.pl

Kredyt we frankach rzeczywiście nie jest zbyt wesoły ale weźcie pod uwagę,że to ludzie sami się na nie decydowali. Mieli wybór czy brać czy nie brać. Sama brałam kredyt w złotówkach. Był droższy ale przynajmniej obecnie mogę spokojnie spać po nocach i nie martwić się,że rata bardzo wzrośnie.
Dla wszystkich niezorientowanych w temacie odsyłam do porównania:
http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/...wy-porownanie/

Znajduje się tutaj porównanie kredytu walutowego oraz złotówkowego. Macie tam podstawe informacje czym się różnią.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-07-2015, 11:53
tata_pawel's Avatar
tata_pawel tata_pawel jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
tata_pawel.polki.pl

Warto obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=Ihw5fOF6MHU
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-07-2015, 10:05
mirrlers mirrlers jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mirrlers.polki.pl

Jest też inny sposób spłaty sprawdź sobie cena chf w kantorach internetowych i wymień sobie PLN na CHF i będziesz mógł spłacać kredyt na spokojnie we frankach ciekawa alternatywa z której korzystam od dłuższego czasu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-10-2015, 20:43
karolka31 karolka31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
karolka31.polki.pl

Moim zdaniem dobrą opcją jest kupowanie waluty w sieci.
Wychodzi taniej niż w zwykłych kantorach. No i nie trzeba nawet wychodzić z domu.
Warto porównać oferty różnych kantorów. Z tego co kojarzę Ergokantor.pl całkiem dobrze wypada na tle innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania