Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady eksperta PKO
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady eksperta PKO Kiedy dawać kieszonkowe? Czy pieniądze powinny być nagrodą? Jak wychować dziecko, aby umiało oszczędzać, rozsądnie wydawać i jak tłumaczyć wartość pieniądza – na te i inne pytania odpowiada ekspert PKO Banku Polskiego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26-09-2015, 07:49
botoszo botoszo jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
botoszo.polki.pl

Domyślnie Odp: Oszczędzanie

Oszczędzam, ale nie przychodzi mi to łatwo. Mój cel to działka budowlana. Z czasem dom na obrzeżach miasta.
Stary 05-10-2015, 05:13
lucencia lucencia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
lucencia.polki.pl

Cytat:
Napisał botoszo Zobacz post
Oszczędzam, ale nie przychodzi mi to łatwo. Mój cel to działka budowlana. Z czasem dom na obrzeżach miasta.
Bardzo dobrze, że masz cel! Ja miesiąc temu ubzdurałam sobie, że zbieram na bilety lotnicze do Londynu http://dolondynu.pl I po miesiącu się udało, bo zrezygnowałam z kupna bluzki innych niepotrzebnych rzeczy
Stary 07-10-2015, 11:06
drzazga-102 drzazga-102 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
drzazga-102.polki.pl

a my wolimy coś bardziej namacalnego, inwestujemy w złoto, żaden kryzys go nie niszczy, cały czas jest dużo warte, a kupujemy tutaj www.skup.zlota.pl
Stary 08-10-2015, 19:37
iamklaudka iamklaudka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
iamklaudka.polki.pl

W złoto? A ile taka sztabka kosztuje? Ja oszczędzam dzięki opcji mSaver w banku.
Stary 18-11-2015, 12:01
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63
Domyślnie Odp: Po co oszczędzać?!

Po co oszczędzać? Jak dla mnie głupie pytanie. Ja dzięki oszczędnościom czuję się bezpieczniej, bo wiem, że w razie straty dochodów będę miała za co żyć do czasu znalezienia nowej pracy. Dotyczy to też np ciężkiej choroby i drogiego leczenia - wiem, że będę w stanie leczyć się nie rezygnując z dotychczasowego życia. Oszczędzania uczono mnie od dziecka - od pierwszych klas podstawówki dostawałam kieszonkowe, które w połowie wpłacałam na SKO i dzięki temu co roku miałam pieniądze na własne wydatki wakacyjne - pamiątki, lody i inne rzeczy, które rodzicom wydawały się niepotrzebne, a ja chciałam je mieć
Stary 18-11-2015, 12:07
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

O oszczędnościach dla dziecka myślałam jeszcze będąc w ciąży. Mąż stwierdził, że skoro planujemy zakup domu nie ma sensu odkładać pieniędzy na inne konto i inny cel i rozdrabniać oszczędności w ten sposób. Zgodziłam się z nim, ale na jakiś czas. W drugim miesiącu życia córki postanowiłam, że kosztem własnych wydatków z zasiłku macierzyńskiego tego rocznego, będę odkładać na jej konto oszczędnościowe 100 zł. Niby niewiele, ale postanowiłam, że taką kwotę będę wpłacać co miesiąc. Po urlopie planuję wrócić do pracy, więc mam nadzieję, że będzie ciągłość wpłat. Odkładam te pieniążki z myślą o przyszłości córki - w pierwszej kolejności edukacji i spełnienia jej marzeń, na które z bieżących dochodów może nas nie być stać.
Stary 24-11-2015, 22:49
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

zapraszamy do wątku tutaj http://forum.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=8700, ten zamykamy
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania