Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

komputer i dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    komputer i dziecko

    Dzisiaj rozmawiałam z kolegą (sam wychowuje syna). Syn ma 13 lat i spędza całe dnie przed komputerem. Problem w tym, że już zawala szkołę, rozmowy nie skutkują. Generalnie kolega ma wrażenie, że się uzależnił od tego komputera. Zapytał mnie, czy wysłanie go do ośrodka na jakiś odwyk to dobry pomysł. Cóż no nie bardzo wiem. Pokazywał mi jak to wygląda i w sumie pod pretekstem wakacji mógłby tam pojechać (ośrodek wygląda luksusowo). Ja jednak jestem sceptyczna co do tego pomysłu, bo chyba dzieciak na takie coś jest za młody... Ale fakt ośrodek leczenia uzależnień robi wrażenie. A wy myślicie, że to dobry pomysł posyłać tam 13-letnie dziecko?
  •    
       

    #2
    Odp: komputer i dziecko

    Najpierw niech się z nim wybierze do specjalisty, to specjalista oceni, czy dziecko ma problem z uzależnieniem, czy to rodzic nie potrafi odpowiednio zająć się dzieckiem.

    Skomentuj


      #3
      Odp: komputer i dziecko

      Dokładnie. Proponuje wybrać się do specjalisty. On oceni jaka interwencja będzie potrzebna.

      Skomentuj


        #4
        Odp: komputer i dziecko

        Wydaje mi się, że specjalista to zły pomysł lepiej z nim porozmiawiac

        Skomentuj


          #5
          Odp: komputer i dziecko

          Ja bym na jego miejscu może najpierw udała się sama do psychologa dziecięcego i porozmawiała z nim o problemie syna i wtedy psycholog doradzi co i jak.

          Skomentuj


            #6
            Odp: komputer i dziecko

            Rozmowa wydaje mi się nic już nie da bo pewnie chłopak już tak jest przesiąknięty, że to nic nie da. Trzeba iść do specjalisty. Niestety rodzic musi mieć pretensje głownie do siebie bo samo z siebie to się nie wzięło. Widocznie jego czas nie był należycie rozplanowany tylko siedział przed komputerem i tak zostało.
            Co powinni zrobić Polacy, którzy nie mają większych szans na kredyt w banku? Jest na szczęście sporo interesujących alternatyw, ale kredyty Warszawa http://dobrekredyty.com.pl udzielane w parabankach są na ten moment chyba najbardziej wskazaną opcją.

            Skomentuj


              #7
              Odp: komputer i dziecko

              Najlepiej udać się do specjalisty. Ośrodek to na razie za wiele, ale specjalista już jest konieczny skoro dziecko nawet słowa rodzica ignoruje aż tak zawzięcie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: komputer i dziecko

                Może tak po prostu odłączyć mu internet?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: komputer i dziecko

                  Straszne czasy nastały... Wszyscy zabiegani... rodzice wymagają od dzieci niestworzonych rzeczy a sami nic im nie dają... byle mieć święty spokój

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: komputer i dziecko

                    U mnie póki co nie ma takiego problemu, ale nie pozwoliłabym dziecku spędzać zbyt dużo czasu przed komputerem. Szczera rozmowa na początek a jak nie poskutkuje to odstawienie od kompa i tyle. Bez specjalnych sentymentów

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: komputer i dziecko

                      Napisane przez MoniKson3 Pokaż wiadomość
                      Najlepiej udać się do specjalisty. Ośrodek to na razie za wiele, ale specjalista już jest konieczny skoro dziecko nawet słowa rodzica ignoruje aż tak zawzięcie.
                      W zupełności się zgadzam. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do psychologa bądź psychoterapeuty, który oceni czy dziecko faktycznie jest uzależnione od komputera. Psychoterapeuci są specjalnie przygotowani do diagnostyki oraz leczenia osób uzależnionych od komputera oraz internetu. Ważne, aby podjąć odpowiednie leczenie, ponieważ uzależnienie od komputera może doprowadzić do bezsenności, rozdrażnienia, zmian nastroju, chwiejności emocjonalnej oraz odczuwania niepokoju.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: komputer i dziecko

                        Witam
                        Ja kupiłem ostatnio synowi komputer i teraz ma problem z kontrolowanie czasu i treści jakie mój syn przegląda. Postanowiłem kupić i zainstalować jakiś dobry program do ochrony rodzicielskiej możecie coś polecić
                        Ja znalazłem program monitorujący dziecko w sieci i chyba się na niego zdecyduje bo ma dobre opinie ale może macie jakiś inny pomysł jeszcze.
                        pozdrawiam

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: komputer i dziecko

                          Też nie mam zbyt wielu pomysłów ponad rozmowę ze specjalistą, ale powiem szczerze, że nastolatki to trudny element Chcą żyć po swojemu i myślą, że wszytsko powinno być im wolno - a tak naprawdę są jeszcze dziećmi, podejmują nie zawsze najlepsze decyzje itd.
                          U nas obowiązuje "czas ekranowy" - codzienna porcja czasu spędzanego przed komputerem/tabletem/tv/smartfonem - do wyboru. No i w pozostałym czasie robimy różne rzeczy razem, nastolatka chętnie piecze ciasta - az sama jestem zdziwiona! Polecam

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: komputer i dziecko

                            Moim zdaniem ważne jest, żeby już od początku ustalić zasady.
                            U nas jest to max. pół godziny dziennie przed kompem. Jeśli dzieci przeciągają, następnego dnia w ogóle nie grają.
                            Zwracam też uwagę na to w co grają. Sama staram się im podsuwać jakieś przyjazne gierki. W przypadku córki świetnie sprawdzają się ubieranki. Mała jest zadowolna, a ja wiem, że gra jest w pełni bezpieczna

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: komputer i dziecko

                              Nie rozumiem jak można w ogóle dopuścić do sytuacji, że dziecko nie potrafi się oderwać od komputera... Tutaj nawet nie chodzi o stawianie jakichś granic czasowych. Dla mnie jeśli dziecko spędza czas przed komputerem czytając jakieś ciekawostki, albo słuchając muzyki, to w porządku. Jeśli natomiast tylko i wyłącznie gra bezmyślnie w gry, które nic nie wnoszą, wtedy reaguję.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X