Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zasypki dla malucha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Zasypki dla malucha

    Nie używam żadnych zasypek. Wystarczy dla ochrony pupci maść Linomag. Nie zawiera ona cynku jak sudokrem, który może uczulić malca. Po trzecim miesiącu wogóle praktycznie przestałam smarować pupcię, tylko tyle co po kąpieli całą smaruję mleczkiem (balsamem).

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Zasypki dla malucha

      Ja take nie uzywam zasypek do cialka bepantena do pupci sudocrem

      Skomentuj


        #18
        Odp: Zasypki dla malucha

        Od zasypki pękała skórka mojej pysi a używałam troche jhonsona dlatego też polecam sudocrem i nivea na odparzenia

        Skomentuj


          #19
          Odp: Zasypki dla malucha

          U nas od pierwszych dni sprawdzil sie puder lagodzacy z nivea baby, jest hipoalergiczny ma lagodny zapach a jesli pupa byla bardziej zaczerwieniona to sudocream polecam

          Skomentuj


            #20
            Odp: Zasypki dla malucha

            Od początku używam zasypki Alantan. Co prawda nie Alantan Baby, ale zwykły i jest niebiański Mały nie ma odparzonej skóry, wszystko jest w najlepszym porządku. Jednak aby tak było w 100% po obmyciu skóry chusteczką nawilżającą, delikatnym papierem toaletowym osuszam skórke w fałdkach, koło cycusia, pupke i dopiero wtedy delikatnie dłonią rozprowadzam Alantan. Robie to po to, aby nie powstawały grudki i aby nie przesadzić z nałożeniem talku. Alantan nie jest drogi, opakowanie 8-9 zł. POLECAM

            Dodam, że Alantan poleciła mi położna środowiskowa, gdyż całe ciałko mojego Maluszka było odparzone.. Błedy młodej mamy i 3manie w cieplarnianych warunkach do tego za namową teściowej zbyt obfite wysmarowanie dziecka oliwką ;//
            W każdym bądź razie po 3 dniach odparzenia nie było I od tamtej pory systematycznie używam przy każdym przewijaniu maluszka tego cudownego pudru
            Last edited by czarnooka; 27-05-2010, 12:08.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Zasypki dla malucha

              Ja stosowałam u dzieci zasypkę Alantan,pózniej przeszłam na krem Sudocrem.




              Skomentuj


                #22
                Odp: Zasypki dla malucha

                Kupując wyprawkę kupiłam zasypkę nivea pachniała niesamowicie, jednak w efekcie się nie sprawdziła, tak jak oczekiwałam.

                W przypadku odparzeń stosowałam bepanthen.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Zasypki dla malucha

                  Zasypki już wychodzą z użycia, nawet są odradzane bo zapychają pory i czasem po ich zastosowaniu problemy ze skórą się jeszcze bardziej rozkręcają. Wiem, że nie którzy bardzo je sobie chwalą, tak jak i mąkę ziemniaczaną, ale dla mnie osobiście to już przeżytek

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Zasypki dla malucha

                    A nie lepiej jakiś Sudocrem czy inną firmę? Warto zasięgnąć opinii Pani farmaceutki lub lekarza, przy okazji wizyty

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Zasypki dla malucha

                      Ja tez uważam że lepiej jakieś kremy, ale wiele mam bardzo jest przyzwyczajona do tych zasypek. Spotkałam się z opiniami, że w niektórych przypadkach tylko one ratowały sytuację.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Zasypki dla malucha

                        Ja do zasypywania używam tylko mączki ziemniaczanej, wsypuję do opakowania po zasypce i tylko uzupełniam. Mączka ładnie się zmywa, nie zalega nigdzie między fałdkami, jest tania i przede wszystkim nie uczula.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Zasypki dla malucha

                          Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                          Ja do zasypywania używam tylko mączki ziemniaczanej, wsypuję do opakowania po zasypce i tylko uzupełniam. Mączka ładnie się zmywa, nie zalega nigdzie między fałdkami, jest tania i przede wszystkim nie uczula.
                          jjmka a nie zapycha porów dziecka ? Pytam bo mi ten pomysł wydaje się przestarzały i szczerze kontrowersyjny biorąc pod uwagę dostępność tych wszytskich artykułow obecnie.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Zasypki dla malucha

                            kurcze już zapomniałam o zasypce wydaje mi się ze praktyczniejsze sa kremy niż zasypki które faktycznie zalegają w fałdkach

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Zasypki dla malucha

                              Napisane przez syczatko Pokaż wiadomość
                              kurcze już zapomniałam o zasypce wydaje mi się ze praktyczniejsze sa kremy niż zasypki które faktycznie zalegają w fałdkach
                              ja używam tylko mączki ziemniaczanej, polecił mi lekarz i faktycznie się świetnie sprawdza i nie zalega w fałdkach

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Zasypki dla malucha

                                Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                                Ja do zasypywania używam tylko mączki ziemniaczanej, wsypuję do opakowania po zasypce i tylko uzupełniam. Mączka ładnie się zmywa, nie zalega nigdzie między fałdkami, jest tania i przede wszystkim nie uczula.
                                U nas też tylko mąka w użyciu
                                Planowałam jak Ty przesypać do pojemnika po zasypce i kupiłam mały Alantan ale do tej pory stoi zamknięty a ja posypuje mąką z ręki

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X