Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

    Witam

    Mój M. jest dzieckiem bardzo aktywnym. Maluszek nie usiedzi w miejscu przez dłużej niż 5 minut, jeśli nie znajdzie się mu aktywnego zajęcia. Codziennie staram się poszerzać nasz zasób zabaw. Mamy już przetestowane książeczki czarno-białe, balony, grzechotki, odbijaliśmy stopy i nóżki farbami i na gipsie, czytamy, śpiewamy i tańczymy. Jednak mam wrażenie, że synu zaczyna się nudzić. Jedynym ratunkiem są matczyne ramiona, jednak mateczka ma dość przyklejonego maluszka, mimo wielkiej miłości, jaką go darzy A wy jakie macie sposoby na spędzanie czasu z takimi maluchami? Może trafiły Wam się równie absorbujące egzemplarze? Będę wdzięczna za wszelkiego rodzaju porady i wskazówki. Może macie jakieś propozycje zabaw dla takiego maluszka? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
  •    
       

    #2
    Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

    Też mam dość aktywnego urwisa. I dokładnie tak samo nie usiedzi 5 min spokojnie. Robiliśmy co tylko dało się wymyślić i większość niestety na rękach bo w jednym miejscu mu się nudziło. Spacerowaliśmy po każdym pomieszczeniu nawet zaglądając do łazienki, dotykał kwiatków, turlaliśmy go po podłodze, książeczki i zabawki wszystkie po kolei. Do zabawy były używane nawet zakrętki od słoików z braku lepszych pomysłów. Teraz ma prawie 8 miesięcy i jest o tyle lepiej, że już nie na rękach bo sam doczłapie wszędzie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

      u mnie też Zosia nie lubiła nudy - lubiła zabawy pojegające na wyciąganiu z puszek różnych przedmiotów,kładłam ją na macie na brzuszku przed nią ustanawiałam puszki metalowe ( mozna wykorzystać takie po MM) a o puszek wkładałam a to małą piłkę, skarpetki - co mi przyszło do głowy i co se zmieściło w środku

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

        proponuję wodzenie wzrokiem za przedmiotem, pokazywanie przedmiotów które wydają spokojne dźwięki, ale też fajne jest na przykład po prostu robić minki, dużo się uśmiechać

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

          U nas się sprawdzają zabawy w robienie różnych min, oraz pokazywanie maluszkowi jego odbicia w lustrze, Jest przy tym na prawdę dużo śmiechu

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

            a ja proponuję książeczki kontrastowe, są świetne. Mój synek bardzo je lubił i są przeznaczone już od 3 miesiąca życia dziecka

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

              My w tym wieku zaczynaliśmy małej codziennie czytać uwielbiała kolorowe książeczki z wierszykami Brzechwy, no i wierszyki masarzyki uwielbiała je

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

                możesz go np. połóżyc na macie piankowej typu http://www.anluxsklep.pl/maty-i-************..ari-m-012.html która przedstawia safari i zaczynasz mu opowiadac i pokazujesz co tam widzisz to coś na co warto postawić.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

                  U nas zabawa z lustrem sprawdzała się świetnie. Mała bardzo lubi się w nim przeglądać

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

                    Nasz synek uwielbiał zabawę w chowanego, tzn. nakrywanie go pieluszką ze słowami "gdzie jest Benio?" i odkrywanie za słowami "tu jest Benio".

                    Ale też przypominam, że nawet taki bardzo mały człowiek potrzebuje pobyć i pobawić się sam. Myśmy to nazywali, że teraz nasz synek się autonomizuje. Tzn. oglądał Np.swoje rączki, próbował swoich sił przy przekręcaniu się na brzuszek itp. Mama nie asystowała 24h.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

                      U nas jest na topie Głowa ramiona - pokazuje swoimi lub córki rączkami, kosi kosi łapki - ulubiona! No i jeszcze chlapanie wodą w czasie kąpieli, granie na tamburynie, oglądanie obrazków itp.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

                        zabawa rozwijająca pamięć

                        usiądź z dzieckiem przy stole. Połóż w zasięgu jego wzroku zabawkę. Zainteresuj go nią. Potem odwróć dziecko w swoją stronę. Gdy odwróci główkę, aby spojrzeć na zabawkę pochwal go. W ten sam sposób baw się z maluchem gdy już zacznie raczkować. Połóż zabawkę z boku i obserwuj jak się porusza, aby ją znaleźć. Chwal jeśli mu się uda, a gdy ma problemy ze znalezieniem pomóż mu. Dziecko lubi osiągać sukcesy i być chwalone. To je mobilizuje do dalszego działania. A zabawa ta doskonale wpływa na pamięć maluszka i jego wiarę we własne siły.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

                          zabawa w poznawanie ciała

                          zanim dziecko zacznie rozumieć znaczenie słów rozpoznaje gesty. Informuj go o wszystkim co z nim robisz. Mów do niego: 'zaraz Cię podniosę' i wyciągnij do niego ręce, 'teraz Cię przebiorę' i pokaż ubranko, 'zmienię pieluszkę' i pokaż mu pieluchę. Potem skróć zdania. Podnosząc brzdąca mów 'w górę' itd. Po krótkim czasie gdy będziesz mówiła polecenie i wyciągała ręce maluszek będzie się starał sam podnosić

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

                            Połóż dziecko na plecach. Chwyć za rączki i powiedz 'wstajemy'. Licząc po woli do trzech delikatnie unoś niemowlaka do pozycji stojącej. Dziecku na pewno to się bardzo spodoba. Z niecierpliwością będzie oczekiwało 'trójki'. Dzięki takiej zabawie maluszek szybciej nauczy się wstawać.


                            Albo połóż się na plecach. Połóż sobie dziecko na brzuchu. Gdy złapie Cię za nos powiedz 'nos', gdy chwyci włosy powiedz 'włosy' itd. Zobaczysz jak bardzo mały odkrywca będzie z siebie zadowolony.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jakie zabawy proponujecie dla maluszków 3m+

                              Dotknij noska niemowlaka i powiedz 'to jest nosek dzidziusia'. Dotknij swojego i powiedz 'to jest nosek mamusi'. Tak samo postępuj z innymi częściami ciała. To najlepsza metoda, aby maluszek poznał swoje ciało.

                              Posadź dziecko na kolanach przodem do siebie. Chwyć je pod pachami i potrząsaj kolanami. Na słowo 'hopsa' unoś niemowlaka do góry i mocno przytul do siebie. To dla malucha doskonała gimnastyka.

                              Kąpiąc malucha opowiadaj o tym jakie części ciała myjesz. Myjemy, brzuszek, główkę, rączkę itd. To świetna zabawa, a jaka rozwijająca.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X