Wróć   Forum Mamotoja.pl > Oceniamy i testujemy! > Kosmetyki dla dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Kosmetyki dla dziecka Skóra dziecka jest szczególnie narażona na podrażnienia i wysuszenie dlatego też trzeba dbać o nią za pomocą odpowiednich kosmetyków. Tylko jaki kosmetyk wybrać? Ten, który dobrze się wchłania, czy raczej ten, po posmarowaniu którym skóra dziecka jest biała? W tym dziale zamieszczamy wątki dotyczące sprawdzonych kosmetyków dla dziecka.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-07-2015, 15:48
freya86 freya86 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
freya86.polki.pl

Domyślnie Kosmetyki od pierwszych dni

Witajcie Kochane

Jestem w 33 tygodniu ciąży i czekamy z mężem na naszego synka Szykujemy wspólnie wyprawkę dla Małego i mam problem z wyborem kosmetyków . Na rynku jest tyle firm, z których można skorzystać niestety kompletnie nie wiem co jest dobre i godne wybrania. Bardzo proszę o pomoc, to nasze pierwsze dzieciątko a Wy na pewno wiele już przetestowałyście i wiecie co jest godne polecenia

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-07-2015, 05:51
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81
Domyślnie Odp: Kosmetyki od pierwszych dni

u nas na początku stosowałam ziajki produkty w większości, potem musielismy przejść na emolienty bo mamy AZS, po jakimś czasie znów wróciłam do Ziajki i ona sprawdza sie super w moim odczuciu i cenowo wychodzi dobrze, a z emoilientow to testuje oilatum z tej nowej serii i też polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-07-2015, 23:08
szaky szaky jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
szaky.polki.pl

Dużo zależy tu od skóry Twojego synka, nie da się z góry przewidzieć

Na sam początek to radziłabym swoją drogą emolienty (u nas sprawdziło się Emolium do kąpieli) - zużyłyśmy z 2 opakowania.
Później w sumie stosowałyśmy jonson's baby 3w1 (u nas nawet się sprawdziło, ale słyszałam, że niestety dużo maluchów ma na to uczulenie, więc radziłabym ostrożnie).
Obecnie stosujemy rossmanowski babydream (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=65731&next=1) i sprawdza się nawet lepiej niż jonson's - nie wysusza tak skóry.

Co do smarowideł i balsamów - do tej pory jeszcze mamy opakowanie Emolium; ale nie smarujemy się codzień. Oliwka babydream użyta została tylko parę razy na ciemieniuchę.

Do pupy Linoderm (taki w słoiczku z zieloną nakrętką) - moim zdaniem bije na głowę wszystkie sudocremy i inne z tlenkiem cynku - pupcia mojej panny jakoś niezbyt je tolerowała. Jeśli pojawił się jakiś większy problem to miałyśmy recepturową maść (linomag+lanolina+wazelina w równych proporcjach - do tego jest tanio i wydajnie) i zero odparzeń czy krostek.

Staraj się patrzeć na składy kosmetyków; poszukaj nawet na internecie czego unikać (niektóre kosmetyki dla dzieci, niemowląt zawierają dość silne detergenty, sls itp...)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-11-2015, 13:09
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

Tak naprawdę tych kosmetyków od pierwszego dnia wcale nie jest tak dużo. Ja polecam serię Ziajka i Linusia. Polskie, tanie, wydajne i bardzo dobre. Nie zobaczysz nigdzie ich reklamy i to najlepszy dowód na to, że sa tak dobre, że zwyczajnie nie potrzebują reklamy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-11-2015, 13:13
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Aha, ja na swoim przykładzie powiem jeszcze tyle, że puder i oliwka to rzeczy zbędne. Nasza córka nigdy nie uzywała pudrów, zasypek ani oliwek i nie ma żadnych problemów. Położna nam mówiła, żeby nie kupować i tak zrobilismy. Zamiast pudru używaliśmy Linomag zielony do pupy, a później zamieniliśmy go na maść pośladkową Ziajki. Mała nigdy nie miała odparzeń ani innych podrażnień. A zamiast oliwki, która wysusza skórę i zatyka pory używamy kremu z Ziajki do ciała i do buzi. W najbliższym czasie planuję natomiast kupić do ciała jej Ziajkowy balsam, bo jednak balsam lepiej, szybciej się rozsmarowuje na większej powierzchni. Do buzi jednak zostaniemy przy kremie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-11-2015, 13:15
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Sudocrem odradzam używać na co dzień. Warto go mieć w jakimś małym pojemniczku w razie gdyby pojawiły się odparzenia, ale nie powinno się go stosować profilaktycznie bo jest za ciężki i jesli przy nim pojawią się odparzenia to trzeba używać preparatów na receptę, które mogą zaszkodzić zamiast pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-01-2016, 11:26
kacikskrzata kacikskrzata jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kacikskrzata.polki.pl

Sudocremu można używać także nocą, szczególnie jeżeli skóra naszego dziecka wymaga intensywnej pielęgnacji i jest wysuszona. Co do samych kosmetyków dla noworodka, to my również stosowaliśmy serię Ziaji i sprawdziła się.
Nieprzeczytane 25-02-2016, 10:43
agrafka13 agrafka13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agrafka13.polki.pl

Zdjęcia: 2

My stosujemy sudocrem, ale tylko awaryjnie. Nie poleca sie stosowania go na co dzień. Bardzo wysusza skórę maluszka. Nie stosuje się go zapobiegawczo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-04-2016, 07:56
zielonakama zielonakama jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zielonakama.polki.pl

Polecam oliwkę i zasypkę marki Sylveco- to bardzo łagodne produkty i mają świetne składy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-04-2016, 16:33
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

ja i Hipp i ziajka i Nivea miałam i Oilatum stwierdzam że są na jednym poziomie i nie uczulają poza tym są bezpieczne dla dziecka i warto je stosować
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania