Wróć   Forum Mamotoja.pl > Babyonline.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Zostań autorką miesięcznika MRM
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zostań autorką miesięcznika MRM Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 100zł. Regulamin >>

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-02-2011, 07:59
kasiekzuza7's Avatar
kasiekzuza7 kasiekzuza7 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kasiekzuza7.polki.pl

Domyślnie Odp: Kolejne dziecko? Warto?

Ja bardzo chciałam mieć kolejne dziecko jednak nowotwór pozbawił mnie możliwości zajścia w ciążę dlatego zdecydowaliśmy się na adopcje i po wielu miesiącach mam kolejne dzieciątko w domu

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-02-2011, 16:15
satene satene jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
satene.polki.pl

Zdjęcia: 2

Przez pierwsze trzy lata po urodzeniu córki zarzekałam się, że miną dekady, zanim w ogóle pomyślę o kolejnej ciąży. Owszem, radość z pociechy jest nie do zmierzenia, jednak nigdy nie planowałam dużej gromadki i myślałam, że tak już zostanie. W końcu jednak poczułam potrzebę przytulenia małego człowieczka, ale też bałam się. Nie lubiłam siebie w ciąży, poród był koszmarny i długi. Wbrew zapewnieniom większości mam nie zapomniałam swoich przeżyć. Potrzeba serca przeważyła a i mąż swoimi chęciami mnie przekonał. Druga ciąża była gorsza, ale za to poród - bolesny okrutnie i szybki jak błyskawica. Zamiast 36 godzin skurczy miałam 1,5. I choć obecnie jest nam czasem ciężko - jako rodzice samodzielnej trzylatki mieliśmy już sporo swobody, to było warto. Każdy uśmiech, każdy postęp cieszy nas wszystkich. Maleństwo ma kochającą siostrę, która może się realizować jako nauczycielka, a starsza ma upragnione towarzystwo. I przyjdzie poczekać na "wolność", z której rezygnuje się decydując na dzieci, ale niczego nie straciliśmy, jedynie dokonaliśmy naprawdę korzystnej zamiany.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-01-2012, 00:36
sylciar's Avatar
sylciar sylciar jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
sylciar.polki.pl

Miasto: Przykona
Zdjęcia: 68

Wysiłek i czas który poswięcamy na wychowanie jest nam odpłacany miłością naszych najwspanialszych dzieci:)
Mam 2 synków i jest między nimi 2 lata różnicy, nie wyobrażam sobie życia bez nich, podróży czy zakupów, po prostu uwielbiam spędzać z nimi czas...dni przy nich stają się ciekawsze i pelne niespodzianek:) Zastanawiamy się z mężem nad 3 dzieckiem, nie czy chcemy je mieć bo chcemy, ale myślimy na kiedy planować:) Może dla większości to być niepojęte, ale chcemy bo dla mnie dzieci są najcenniejszym darem od Boga. Chłopcy są grzeczni, słuchają i szybko nabierają umiejętności:) Czas szybko leci a ja pamiętam naszego starszego synka który ma już praktycznie 4 latka jak był noworodkiem.Kolejne dziecko sprawiłoby nam ogromną radość.
Warto mieć kolejne dziecko...Wychowywać się z rodzeństwem i spędzać wspólnie czas -jest nie dość że wzmocnieniem i pogłębieniem uczuć ale i świetną zabawą...Sa to wspomnienia na cale życie... Ja będąc mamą widzę radość w oczach naszych dzieci i nie chcę dopuszczać do siebie myśli że mógłby to jednak być jedynak...Patrzę na moje pociechy i widzę jak szybko rosną, widzę jak szybko płynie czas i czuję jaką miłością oni nas obdarzają,jak na nas patrzą, jak nas szanują...czuję jak silnie jesteśmy związani emocjonalnie, dzieci dodają mi sił i motywują...Uśmiech nie znika z mojej twarzy... Jesli wychowuje się uważnie i rozsądnie dzieci nie sprawiają problemów.Dajemy radę z dwójką więc damy rade z trójką, wiem że warto mieć kolejne dziecko, i że dla dzieci warto żyć:)

Na zdj. od lewej: Pola, syn Doriaś 4l., Czarek, syn Tristaś 2l.
Załączone Grafiki
File Type: jpg IMG_8970sss444.jpg (75.0 KB, 10 wyświetleń)

Tristaś ur. 11.03.2010
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2012, 01:59
andevi andevi jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
andevi.polki.pl

Zdjęcia: 42

Cztery ciąże, trzech synów w wieku 6 lat, 2 i pół roku i 3 miesiące, oraz grobek 3-letni córci. Diagnoza autyzm klasyczny u najstarszego, oczekiwanie na diagnozę u drugiego i u mnie samej.
Lęk? O tak, jest mi tak dobrze znany! Gdy synek walczył o życie przez pierwsze dwie godziny po porodzie. Gdy potem przez kolejne 10 dni leżał na intensywnej terapii.Gdy mogłam go widzieć tylko dwa razy na dobę. Lęk o moje małżeństwo, gdy teściowa robiła wszystko, by je rozbić, odebrać mi dziecko i wsadzić do wariatkowa. Gdy przy drugiej, upragnionej ciązy, w 12 tygodniu ciąży, dowiedzielismy się, że dziecko ma bardzo wysokie ryzyko wad genetycznych typu Zespół Dawna. Gdy malutka umarła, zanim się urodziła. Gdy w dwa miesiące po jej pogrzebie zaszłam w kolejną ciążę. Jak bardzo się bałam, że i ją stracę !
Synek urodził się dwa tygodnie przed terminem, poród wywoływany. Trzy doby rodziłam, a synek urodził się zdrowy, dostał od razu najwyższą punktację.
Trzeciego synka urodziłam już w dwie godziny

Wszystkie nasze ciąże były planowane i chciane. Nasze rodzicielstwo jest świadome. Ludzie myslą, że jak się ma dziecko niepełnosprawne, to jakby się otrzymało wyrok i nie można, nie wolno wręcz cieszyć się macierzyństwem. Nic bardziej nieprawdziwego! Jestem matką. Potrójną. Spełnioną i szczęśliwą.
A dzieci dla siebie nawzajem są najlepszą terapią, jaką świat może wymyśleć!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania