Wróć   Forum Mamotoja.pl > Babyonline.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Zostań autorką miesięcznika MRM > Wydanie KWIETNIOWE 2011
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wydanie KWIETNIOWE 2011 Kwietniowy numer miesięcznika MRM zawierał będzie następujące tematy: dziecko w kąpieli czyli jak sprawić, żeby maluch polubił wodę, strach przed porodem, karmienie butelką od urodzenia, jak pozbyć się zbędnych kilogramów po ciąży. Historie będą opublikowane w numerze kwietniowym. Regulamin >>

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-03-2011, 15:43
karollcia909's Avatar
karollcia909 karollcia909 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
karollcia909.polki.pl

Domyślnie Jaś nie chce jeść!

Mój synek właśnie skończył pół roczku. Urodził się przedwcześnie i był bardzo malutki, ważył zaledwie 2450g. Ale raczej nie sprawiał problemu przy jedzeniu, od urodzenia zjadał po 90ml, potem po 120ml, 150ml, odkąd skończył 4 miesiące zjadał 180ml. Na wadze nie przybiera bardzo dużo, w tej chwili waży 6800g, ale jest kochanym, wesolutkim i bardzo pogodnym dzieckiem. Od kilku tygodni karmię go już zupkami, które sama mu gotuję, ( zaczynałam od słoiczków). Początkowo Jaś kręcił na nie noskiem, nie bardzo mu smakowały ale z czasem się do nich przekonał i potem zjadał nawet ponad 200ml gęstej zupki. Jednak od jakiegoś problemu zaczęły się cyrki przy obiadku, Jaś nie chciał jeść zupki, pluł, płakał itd. Jak miał lepszy dzień to zjadł, ale to było rzadkością. Od malutkiego karmię go mlekiem BEBIKO, i odkąd skończył pół roczku zaczęłam podawać mu BEBIKO 2. I teraz dopiero zaczęło być naprawdę ciężko z karmieniem, bo Jaś nie chce jeść nie tylko zupek ale wogóle mleczka! Robimy już wszystko, kupiliśmy mnóswto kaszek, sprowadzaliśmy nawet zza granicy, czasami zje, ma dni kiedy zjada naprawdę sporo ale zwykle próba karmienia kończy się porażką i ostatecznie muszę synka oszukiwać karmiąc przez sen, żeby wogóle coś zjadł. Dodam, że Jaś mimo wszystko jest bardzo wesoły, pogodny, nie jest płaczliwy, przesypia już od dawna całą noc... Nie wiem już sama co robić, dziewczyny poradźcie coś, może mogę karmić Jasia czymś innym niż zupką na obiadek? I jak przekonać go do mleczka, które jest przecież takie ważne? Właśnie czytałam opinie o Bebiko 2 i nie są one zbyt pochlebne. MOże zmienić mu mleczko??

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."
- Paulo Coelho

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2011, 09:52
kkwiatuszeekk kkwiatuszeekk jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kkwiatuszeekk.polki.pl

Zdjęcia: 26
Domyślnie Karmienie butelką

Moja historia karmienia butelką rozpoczeła się w drugim miesiącu życia naszej córeczki , początki karmienia piersią były wręcz tragiczne, to moje pierwsze dziecko dlatego to była nowość nie dawałam sobie rady dziecko w kółko płakało byłam wykończona potrzebowałam chociaż chwili dla siebie, tak też już 2 miesiące po narodzinach zaczełam wprowadzać butelkę na początku z moim mlekiem, póżniej coraz częściej aż w końcu zdecydowałam się na wprowadzenie mleka modyfikowanego, córka tylko wnocy była karmiona piersią. po upływie 2 tygodni nie chciała już ssać piersi zbyt przyzwyczaiła się do buteleczki i tak też całkowicie w jej życie została w prowadzona butelka,czasem żałowałam że tak szybko się poddałam i poszłam na łatwiejszy sposób zxamiast próbować dalej, ale teraz już wiem że nawet karmienie butelką daje niesamowitą więź matki z dzieckiem kiedy patrzy tymi małymi oczkami na mnie podczas jedzenie wiem że mimo wszystko mocno mnie kocha
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-12-2016, 10:02
kankiela kankiela jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kankiela.polki.pl

Domyślnie Odp: Karmienie butelką

A znasz butelki tommee tippee? One właśnie działają naprawdę super.
Tzn. nasze dziecko je zaakceptowało, a wcale nie było tak z każdym smoczkiem/butelką.
Mam na myśli dokładnie tą butelkę - http://www.aptekagemini.pl/tommee-ti...lka-260ml.html

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania