Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Bliźniaki
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Bliźniaki Wszystko na temat bliźniąt - zaczynając od ciąży aż po wychowanie. Wasze porady, wątpliwości i pytania.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-03-2013, 09:26
evelinek13's Avatar
evelinek13 evelinek13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 494
Domyślnie Reakcja

Dziewczyny jaka byla Wasza reakcja na slowa ginekologa " to ciaza mnoga" ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2013, 18:25
bagnes's Avatar
bagnes bagnes jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bagnes.polki.pl

Miasto: Radlin
Zdjęcia: 7
Wyślij wiadomość przez AIM do bagnes
Domyślnie Odp: Reakcja

dwa dni przed wizytą m zażartował do mojej mamy, która zadeklarowała że zajmie się dzieckiem kiedy wrócę do pracy: "babcia a co zrobisz jak będą bliźniaki?" a babcia na to: "no nic będę musiała sobie dać radę" pośmialiśmy się i zapomnieliśmy o tym żarcie następnego dnia. Na wizycie pani doktor po badaniu i potwierdzeniu ciąży zrobiła usg, i powiedziała: jakiś duży ten pęcherzyk chyba to dłużej niż 7 tygodni ale proszę przyjść jutro z pełnym pęcherzem to zobaczymy dokładnie. No i pewna byłam że zaistniała pomyłka w obliczeniach to się w końcu zdarza zwłaszcza że ostatni okres miałam skąpy. Następnego dnia usłyszałam od niej "no tak dobrze mi się wydawało" i pokazuje mi monitor ze słowami " tu jest jedno serduszko a tu drugie"
I w tym momencie to chyba nie dokońca do mnie dotarło, poczułam ogromną radość ale nie jestem pewna czy do końca zdawałam sobie sprawę z tego co usłyszałam, wiem że jak od niej wyszłam to musiałam od razu wszystkim o tym powiedzieć, pierwszą ciążę poroniłam rok wcześniej i miałam takie poczucie jakby tamto dzieciątko wróciło do mnie razem z drugim...... Wtedy miałam termi na maj, z chłopcami koniec lipca, a urodzili się w maju, nie wierzę w przeznaczenie, ale tak jakoś o tym myślę, że tak miało byc trzy ciąże i 3 dzieci tylko jedno przyszło za wcześnie i potem wróciło.
ale ogólnie to całą ciążę z chłopcami byłam tak spokojna, aż za bardzo (nie to co teraz) m czasem martwił się jak my sobie damy radę ja ani razu, ale wtedy nawet ja mieliśmy mały wypadek autem to ja się nie zdenerwowałam, działali na mnie jak melisa....... i to w dawce podwójnej
ale nie ukrywam że teraz przy usg w 7 tygodniu kiedy gin powiedziała że serduszko bije moje pytanie brzmiało: ale jest tylko jedno?

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2013, 09:49
evelinek13's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

:-) hehe ja tez bylam w szoku, kazdy gratulowal podwojnego szczescia i bylam szczeliwa ale jedna kte obawy ja kja sobie dam rade tez goscily w mojej glowie.... po porodzie bardziej w siebie zwatpilam niz w czasie ciazy... nie wie mmoze dlatego ze moje towarzyskie zycie zmienilo sie calkiem? Ale ta mala"depresja" szybko minela. i teraz jestem najszczesliwsza Nie wyobrazam sobie zycia bez dzieci... bylo by nudne nie zaskakujace i takie zwyczajne.... i nigdy nie poznalabym co to jest ta prawdziwa milosc, milosc matki do dzieci
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-03-2013, 14:58
GEMELLI_3's Avatar
GEMELLI_3 GEMELLI_3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
GEMELLI_3.polki.pl

Zdjęcia: 35

Cytat:
Napisał bagnes Zobacz post
dwa dni przed wizytą m zażartował do mojej mamy, która zadeklarowała że zajmie się dzieckiem kiedy wrócę do pracy: "babcia a co zrobisz jak będą bliźniaki?" a babcia na to: "no nic będę musiała sobie dać radę" pośmialiśmy się i zapomnieliśmy o tym żarcie następnego dnia. Na wizycie pani doktor po badaniu i potwierdzeniu ciąży zrobiła usg, i powiedziała: jakiś duży ten pęcherzyk chyba to dłużej niż 7 tygodni ale proszę przyjść jutro z pełnym pęcherzem to zobaczymy dokładnie. No i pewna byłam że zaistniała pomyłka w obliczeniach to się w końcu zdarza zwłaszcza że ostatni okres miałam skąpy. Następnego dnia usłyszałam od niej "no tak dobrze mi się wydawało" i pokazuje mi monitor ze słowami " tu jest jedno serduszko a tu drugie"
I w tym momencie to chyba nie dokońca do mnie dotarło, poczułam ogromną radość ale nie jestem pewna czy do końca zdawałam sobie sprawę z tego co usłyszałam, wiem że jak od niej wyszłam to musiałam od razu wszystkim o tym powiedzieć, pierwszą ciążę poroniłam rok wcześniej i miałam takie poczucie jakby tamto dzieciątko wróciło do mnie razem z drugim...... Wtedy miałam termi na maj, z chłopcami koniec lipca, a urodzili się w maju, nie wierzę w przeznaczenie, ale tak jakoś o tym myślę, że tak miało byc trzy ciąże i 3 dzieci tylko jedno przyszło za wcześnie i potem wróciło.
ale ogólnie to całą ciążę z chłopcami byłam tak spokojna, aż za bardzo (nie to co teraz) m czasem martwił się jak my sobie damy radę ja ani razu, ale wtedy nawet ja mieliśmy mały wypadek autem to ja się nie zdenerwowałam, działali na mnie jak melisa....... i to w dawce podwójnej
ale nie ukrywam że teraz przy usg w 7 tygodniu kiedy gin powiedziała że serduszko bije moje pytanie brzmiało: ale jest tylko jedno?
haha wiesz co Bagnes, jak przeczytałam ten żart to przypomniał mi się tekst mojego męża. Otóż jak zdecydowaliśmy się na drugie dziecko wspólnie z mężem podjęliśmy decyzję, że pora rozstać się z jego sportowym wozem, pasją jaką są wyścigi itd. Zaczęło się poszukiwanie auta rodzinnego - no jak nic wybór padł na kombi. Kupiliśmy, mąż po niego pojechał, przyjechał zadowolony wszystko opisał jaki duży, bezpieczny itd. Na koniec stwierdził: "teraz masz takie auto, że nawet bliźniaki by w nie weszły" wtedy się śmiałam razem z nim do rozpuchu. Żarty się jednak skończyły kiedy po drugiej wizycie u gina padło: mamy dwa no oczywiście auto jednak w konfrontacji ostatecznej nie podołało kwestii wożenia bliźniąt i ich ekwipunków wobec czego zostało wymienione na inne większe hehe ,
z kolei moja siostra się śmiała, że kiedy Ola się urodziła, dostaliśmy od rodziców bliźniaczek jedno łóżeczko dla niej i że zostaliśmy tym samym "zarażeni" bliźniaczym szczęściem hehe

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2014, 11:39
evelinek13's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

teraz moaj kolezanka mama trzy letnich chlopcow blizniakow dowiedziala sie ze jest w cizy i tu ci niespodzianka znowu ciaza blizniacza. Po ciuchutku marza teraz ze to beda dziewczynki ale jak sma mowi oby dzieci byly zdrowe nei wazna plec. W sumei teraz jak mowila to dla meza to sie tak nei zdziwil jak za pierwszym razem i mowil ze to bylo do przewidzenia Sa troszke przerazeni po raz drugi, na pewno beda musieli zmienic samochod na wiekszy, na pewno beda potrebolwali pomocy w pierwsze dni po narodzinach. Trzymam za nich kciuki i ma mandzieje ze beda dziewczynki piekne i zdorwe i ze rodzina im pomoze
Stary 10-10-2014, 11:37
koryto koryto jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
koryto.polki.pl

My się bardzo ucieszyliśmy, czasem bywa cięzko, ale za jednym zamachem mamy 2 Bo zawsze chcieliśmy wiecej niż jedno dziecko
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2014, 08:29
evelinek13's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

no to super W ogole bliznieta sa powiazne z soba taka nicia przyjazni i milosci ze to jest piekne! Ja mam te moje dwie mysze i widzac codziennei jak sie kloca, poobrazaja na siebie to smeiszy ale jak jednej sie cos dzieje to druga za nia w ogien idzie... to piekne
Stary 11-10-2014, 08:36
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz
Zdjęcia: 187

Mi zawsze marzyły się bliźnięta ale nie było mi to dane.Teraz jak mam swoje 2 pociechy to zastanawiam się jakbym dała radę przy bliznietach jak przy jednym ledwo daję się radę. Podziwiam Was dziewczyny!

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2014, 09:06
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

ja też chyle głowę przed mamami bliźniąt albo wieloraczków - ja jak pamiętam początki z naszą Córcią to obawiam się iż z dwoma nie dałabym rady - podziwiam Was dziewczyny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2014, 18:38
evelinek13's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
evelinek13.polki.pl

dałabyś dałabyś jak ktos jest postawiony przed faktem dokonamy to zawsze da rade, co nas nei zabije to nas wzmocni teraz jakbym mila 1 dziecko to bylby to dla mnei pikuś

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania