Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Bliźniaki
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Bliźniaki Wszystko na temat bliźniąt - zaczynając od ciąży aż po wychowanie. Wasze porady, wątpliwości i pytania.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-02-2013, 08:29
GEMELLI_3's Avatar
GEMELLI_3 GEMELLI_3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
GEMELLI_3.polki.pl

Zdjęcia: 35
Domyślnie Odp: Karmienie bliźniąt

u nas mamy ciężki okres - ząbkowanie zatem marudzenie na maxa, płaczki o wszystko, ponad to - dziewczynki się zaczynają zauważać, integrować ze sobą ale też i rywalizować - ciągle jest wrzask bo jedna drugiej coś zabiera. Poza tym urocze dzieci. A ja Wam powiem, że ostatnio mam nerwa, otóż w internecie na FB krązy od jakiegoś czasu zdjęcie mamy bliźniąt która karmi je piersią dzieci sobie leżą fajnie na podusi do karmienia a ona mając wolne ręce obiera ziemniaki na obiad. Ileż pod tym zdjęciem pojawiło się podłych negatywnych komentarzy oceniających ją jako matkę (żalosną, podłą, itd) oceniających jej życie i rodzinę to mnie ogarnia blady strach jak tak można. Sama musiałam robić wiele rzeczy naraz, choć zmieniaków nie obierałam bo trzymać butli i tego robić się fizycznie nie da ale ja jakoś źle nie odbieram tego. Na słowa że karmienie trzeba celebrować, itd przychodzą mi do głowy moje początki - kiedy w głowi eukładałam plan co kolejno po sobie mam zrobić by wyrobić się z wszystkim i móc w spokoju zjeść jeszcze. Jak pewne czynności robiło się "taśmowo" i niczego nie można było zaplanować. Usłyszałam fajny obraz macierzynstwa i dnia dziecka: otóż pani mi jedna napisała, że dziecko najedzone, przebrane i przewiniete idzie spać na conajmniej 40 min i tyle mama ma dla siebie, je przynajmniej co 2-3 godz (także piersią) i jak nie śpi to sobie leży o.O uśmiałam się po pachy z tego, ale tłumaczenia kobiecie nie pomogły - każdy kto komentuje to, widzi jej macierzyństwo przez pryzmat swojego. Nie wiem juz zatem może moje dzieci były jakies nienormalne zatem. Bo jesli miałabym wybór karmić w spokoju i obrać te ziemniaki nie szkodząc dzieciom po to by moje starsze miało co zjeść lub bym mogła mu poświęcić trochę czasu to pewnie bym to zrobiło, przecież karmi się dzieci w spokoju, ciszy, można do nich coś mówić jednoczesnie i wszyscy byliby zadowoleni. .....Nie wiem może ja mam jakieś inne podejście bo doświadczyłam innego życia i widząc taki widok mam przed oczami tysiąc wizji, możliwości i usprawiedliwień takiego widoku. I usłyszałam, że jeśli muszę robić tak wiele rzeczy, w tym karmić dziecko i robić coś przy tym zamiast się delektować tym stanem to jestem żałosna....ręce mi opadły.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-02-2013, 13:24
TusiaAJN TusiaAJN jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
TusiaAJN.polki.pl

Zdjęcia: 2

Dla mnie to zdjęcie nie było dziwne. Sama robiłam milion rzeczy jednocześnie, a celebrowanie karmienia przy 3 dzieci w tym bliźnięta można sobie wsadzić w d... Chyba tylko szczęśliwe matki spokojnego jedynaka moga tak pisać. Mimo, że moje bliźniaczki były mega spokojnymi niemowlakami roboty zawsze miałam pełne ręce.
Dziwni są ludzie, że tak łatwo oceniają innych
Stary 25-02-2013, 15:44
GEMELLI_3's Avatar
GEMELLI_3 GEMELLI_3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
GEMELLI_3.polki.pl

Zdjęcia: 35

Cytat:
Napisał TusiaAJN Zobacz post
Dla mnie to zdjęcie nie było dziwne. Sama robiłam milion rzeczy jednocześnie, a celebrowanie karmienia przy 3 dzieci w tym bliźnięta można sobie wsadzić w d... Chyba tylko szczęśliwe matki spokojnego jedynaka moga tak pisać. Mimo, że moje bliźniaczki były mega spokojnymi niemowlakami roboty zawsze miałam pełne ręce.
Dziwni są ludzie, że tak łatwo oceniają innych
baardzo dziwni ja nie lubię czegoś takiego i staram się nie oceniać nikogo kogo nie znam a już na pewno nie po zdjęciu :/ a dyskutując właśnie z taką paniusią jedną ( przyznała się że miała jedno starsze dziecko i później drugie małe) na temat właśnie sytuacji kiedy by owa kobieta na zdjęciu miała jeszcze starsze dziecko i to dla niego m.in robiła ten obiad przeczytałam: że może wytłumaczyć dziecku starszemu, że ma poczekać a post wczesniej napisała, że nie można dzielić dzieci ( o coś wtedy chodziło, ale ni eprzytoczę dokładnie) - a czym to własnie jest?? odbieram możliwość posiłku starszemu bo muszę się napawać karmieniem z drugimi? no ubawiłam się po pachy - koniec końców pani się gubiła w dyskusji i w każdym kolejny słowie zaprzeczała sobie sama ale i tak stwierdziła, ze to ja mam problem haha no ludzka głupota mnie ośmiesza

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-02-2013, 09:39
bagnes's Avatar
bagnes bagnes jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bagnes.polki.pl

Miasto: Radlin
Zdjęcia: 7
Wyślij wiadomość przez AIM do bagnes

karmienie trzeba celebrować....... świetny dowcip. Pamiętam jak jeden się budził, a ja szybko leciałam robic mleko żeby nie zdążył obudzić brata i marzyłam żeby szybko mu się odbiło, albo jak sie nie udało, butelke trzymałam brodą na jednym ręku dziecko a drugiego uspokajałam.........to była celebracja haha.
Dziewczyny ja mysle po prostu że niektórzy maja misję wypowiadania sie na tematy o których tak na prawdę nie maja pojęcia. Krytykować to można taka sytuację jaką ja widziałam wielokrotnie u zony szwagra. Jedno dziecko, (dwa miesiące starszy od moich)przyjeżdżała do mnie na kawke, kładła go na podusi (cienkiej i dawała butelke, zeby mieć wolna rękę i móc jednocześnie pić kawusię........

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-05-2013, 11:36
malgix's Avatar
malgix malgix jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
malgix.polki.pl

Cytat:
Napisał ”fasOla08”
staram się nie oceniać nikogo kogo nie znam a już na pewno nie po zdjęciu :/
Ano właśnie. Ja sie staram w ogóle nie oceniać. Zwłaszcza odkąd urodziły się moje dziewczyny i zmieniły o 180 stopni moje wyobrazenie o tym, jaka powinna byc dobra matka. Miałam ambicje dbać o córeczki podręcznikowo, ale w praktyce okazuje się to niemożliwe! A nie moge narzekać - mam ogromne wsparcie w mężu i nie najgorszą sytuację finansową. Co jednak nie zmienia faktu, że przy dwójce niemowlaków zwyczajnie nie wystarcza na wszystko czasu, a moje dylematy to nie "zająć się raczej tym czy tamtym", ale której z córeczek w danej chwili poświęcic uwagę. Zgadzam się, że karmienie piersią powinno być chwilą skupienia na dziecku, budowaniem z nim czułej relacji, ale to ideał, od którego często trzeba odchodzić, wybierając w ten sposób mniejsze zło. Nie dajmy się zwariować!
Stary 03-03-2016, 06:45
baskaa baskaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
baskaa.polki.pl

Można to sobie jakoś ułatwić jak już będą potrafiły siedzieć? Myślicie, że przydają się te krzesełka?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-03-2016, 16:18
andziarek andziarek jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
andziarek.polki.pl

Jestem mamą 7 miesięcznych bliźniaków. Przez ok. 5 miesięcy karmiłam je odciąganym mlekiem ale później przyszły stresujące przygotowania do chrzcin i straciłam pokarm. Wyprawiałam je sama w domu bo trafiły akurat święta i był problem z lokalem. Sama wszystko gotowałam, sprzątałam a mąż dzieci bawił. Nawet nie miałam kiedy pokarmu odciągnąć i w rezultacie są teraz karmione mm. Cieszę się jednak, że i tyle mamusiowego pokarmu dostały. Karmienie bliźniąt nie jest łatwe. Gdy odciągałam pokarm to bywało tak, że płakały i musiałam je na raz bujać... Dobrze, że mam jeszcze 10 letniego syna, który trochę mi pomoże. Czasem coś poda, czasem chwilę pobuja i zawsze jest mi łatwiej :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-04-2016, 15:45
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

wymaga wytrwaości o ile matka piersią karmi. Moja szwagierka niestety nie ma pokarmu i malutkie sa karmione od urodzenia mlekiem modyfikowanym. Ale pomimo tego znakomicie rosną i rozwijają sie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania