Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady ginekologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady ginekologa Zadaj pytanie dotyczące ginekologicznych spraw - być może któraś użytkowniczka miała podobny problem. Zapraszamy do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-06-2014, 11:50
anitak_80 anitak_80 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anitak_80.polki.pl

Domyślnie Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Na czym polega ginekologia estetyczna? Czy tego typu zabiegi nie szkodzą? Mam problemy poporodowe, nawracające infekcje takie drobnostki i chciałabym wiedzieć, czy taki "remont" nie poprawiłby w ogóle, tak generalnie samopoczucie. Tzn czy tego typu zabiegi są nie tylko estetyczne w sensie wyglądu okolic intymnych, ale czy poprawia ich funkcjonowanie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-06-2014, 12:13
zaneta4545 zaneta4545 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zaneta4545.polki.pl

Domyślnie Odp: Czym zajmuje się ginekologia estetyczna?

Ja tylko słyszałam, że to strasznie drogie, i że chodzi jedynie o estetykę. Nie twierdzę, że to nie jest ważne, ale...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-06-2014, 13:13
milols milols jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
milols.polki.pl

Być może dla niektórych to fanaberia a dla innych powrót do pełnego komfortu życia. Tylko mnie też bardzo interesuje to jak wygląda rekonwalescencja po tego typu zabiegach?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-06-2014, 11:18
M.Blumska-Janiak's Avatar
M.Blumska-Janiak M.Blumska-Janiak jest offline
Ekspert Babyonline.pl

Zobacz mój nowy profil
M.Blumska-Janiak.polki.pl

Witam,

Zapraszam do zapoznania się z moimi artykułami dotyczącymi ginekologii estetycznej:
http://polki.pl/zdrowie-i-psychologi...,10037243.html
http://polki.pl/zdrowie-i-psychologi...,10037706.html
http://polki.pl/zdrowie-i-psychologi...,10038914.html

Jest wiele wskazań do zabiegów z ginekologii estetycznej. Wśród nich są problemy pojawiające się po porodach. Przy nawracających zapaleniach pochwy należy dokładnie zbadać pacjentkę, ewentualnie pobrać posiew i wdrożyć odpowiednie leczenie zgodnie ze standardami. Przy braku efektu pomocna jest laseroterapia pochwy celem rewitalizacji błony śluzowej.
Pacjentki zainteresowane zabiegami konsultowane są przeze mnie w poradni ginekologicznej.

Pozdrawiam serdecznie,
www.blumska-janiak.pl
e-mail: marta@blumska-janiak.pl

Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-09-2015, 17:42
lucencia lucencia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
lucencia.polki.pl

Pod nazwą "ginekologia estetyczna" kryje się naprawdę wiele. Popatrz tutaj http://www.rzepka.lek-med.pl/ Najbardziej popularna jest chyba właśnie plastyka warg sromowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-11-2015, 11:29
mama-mia mama-mia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama-mia.polki.pl

Najogólniej mówiąc ginekologia estetyczna zajmuje się przywróceniem miejscom intymnym wyglądu i funkcji sprzed stanu gdy coś zaczęło szwankować. Np ja musiałam poddać się zabiegowi obkurczania pochwy i wykonałam bezinwazyjny zabieg laserowy w Esteticenter więc nie ginekologia estetyczna nie musi oznaczać od razu operacji i długiego okresu rekonwalescencji
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-02-2016, 14:11
vicky0019 vicky0019 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
vicky0019.polki.pl

Co do zabiegów medycyny estetycznej, to możecie zajrzeć sobie na www.drstyczen.pl, gdzie znajdziecie wysokiej jakości zabiegi medycyny estetycznej w atrakcyjnych cenach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-03-2016, 13:06
hubladu hubladu jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
hubladu.polki.pl

Ja ci podrzucę jeszcze ten artykuł http://wposzukiwaniupiekna.com.pl/wy...warg-sromowych Może Ci nieco przybliży tematykę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-07-2016, 15:59
maj-kowska maj-kowska jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
maj-kowska.polki.pl

Ginekologia estetyczna to głównie zabiegi laserowe. Z tego, co czytałam to ostatnio powstaje coraz więcej miejsc, w których można wykonać m.in. rewitalizację pochwy. Ja na taki zabieg się jeszcze nie zdecydowałam. Ale byłam kiedyś na rozmowie w gabinecie http://cashmire.pl/oferta/ginekologi...izacja-pochwy/ i dowiedziałam się, że nie są to zabiegi inwazyjne czy w jakikolwiek sposób niebezpieczne. Mogą przynieść bardzo dużo korzyści. Oprócz poprawy wyglądu miejsc intymnych i podwyższenia samooceny mają działanie prozdrowotne Dzięki nim w zapomnienie idzie problem z nietrzymaniem moczu i bólem podczas współżycia. Wiem, że wiele kobiet odczuwa taki dyskomfort, a takie zabiegi wydają się skutecznym rozwiązaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-07-2016, 15:20
sabina-85 sabina-85 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
sabina-85.polki.pl

Problemy np. z trzymaniem moczu można załatwić poprzez regularne ćwiczenie mięśni dna miednicy. Bardzo korzystnie wpływają na ten problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania