Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nietolerancja jajka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nietolerancja jajka

    Witam, mam pewien problem, mój synek obecnie ma 16miesięcy i odkąd w jego diecie można było wprowadzić żółtko on po prostu go nie tolerował, jakiś czas po zjedzeniu go miał wymioty. Myśleliśmy że to nowe doświadczenie dla niego i z początku to normalne. Wraz z biegiem czasu próbowaliśmy wprowadzać jajko w zupce, jajecznice jednak z niepowodzeniem. Wystarczy łyżeczka żeby dziecko po czasie zwymiotowało wszystko. O czym to może świadczyc? Alergia?
  •    
       

    #2
    Odp: Nietolerancja jajka

    Tak,to nic innego jak tylko objaw alergii i moim zdaniem powinniście się czym prędzej udać do dobrego lekarza pediatry. Tutaj nie ma na co czekać.



    www.Amko.com.pl

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nietolerancja jajka

      To raczej tymczasowa nietolerancja. Na razie pewnie nikt ci nic innego nie zaleci jak tylko dietę z wyłączeniem jaja kurzego i ewentualnie drobiu. Ale też jestem ciekawa odpowiedzi eksperta bo u mnie z kolei była nietolerancja białka jaja (co jest częstsze), całe szczęście zniknęła po niemal 1,5 rocznej diecie eliminacyjnej

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nietolerancja jajka

        Drogie mamy, czy zawsze dziecko przy alergii na jajko wymiotuje? Moja Ola od 8 miesiąca dostawała żółtko co drugi dzień jednak dostała obszerną wysypkę na karku i szyji jednak nie wymiotowała i nie zauważyłam innych objawów. Czy to może być uczulenie?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nietolerancja jajka

          Moja córka nie wymiotowała. Miała tylko na skórze objawy nietolerancji właśnie w postaci wysypki i zaczerwienienia.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nietolerancja jajka

            Objawy nietolerancji pokarmowej są różne.Wymioty po pokarmie byłyby gwałtowna reakcją. Częściej mamy do czynienia ze zmianami skórnymi lub rozluźnionymi stolcami.Na razie radziłabym zrezygnować z żółtka jaja na jakiś czas. Później spróbować podać- np jajko przepiórcze.Jeżeli przy innych pokarmach dziecko nie objawów alergicznych - to poczekać. Warto zaobserwować co się dzieje np po podaniu makaronu jajecznego, ciastka pieczonego z jajkiem??? Może to tylko smak- czasem też tak bywa.
            dr n. med. Izabela Rogozińska, specjalista pediatrii. Współpracuje z marką JELP

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nietolerancja jajka

              U nas może faktycznie to ten smak jajka o którym wspomiała Pani doktor gdyż wszelkie produkty jajeczne zjada i nie ma po nich zadnych wymiotow

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nietolerancja jajka

                czytalam, ze czasami jak dziecko nie moze jesc jaj kurzych, warto sprobowac zastapic je innymi, np. przepiorczymi, z tym ze trezba uwaaznie malca obserwowac, bo moze sie okazac ze i na te dziecko jest uczulone Tutaj jest o takich zamiennikach wlasnie http://www.zdrowemaluchy.pl/rozszerz...gia-pokarmowa/

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nietolerancja jajka

                  Wygląda to zdecydowanie na alergię na jajko. Najlepiej jest udać się do pediatry i powiedzieć o wszystkich objawach. Trzymam kciuki aby udało się to wyleczyć

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nietolerancja jajka

                    Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                    Wygląda to zdecydowanie na alergię na jajko. Najlepiej jest udać się do pediatry i powiedzieć o wszystkich objawach. Trzymam kciuki aby udało się to wyleczyć
                    I koniecznie przy okazji zabierz maleństwo na zbadanie na co jest uczulone.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X