Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szczepienia podstawowe i zalecane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Szczepienia podstawowe i zalecane

    Drogie Mamy jesteśmy na etapie wybierania szczepionek dla naszej córeczki.
    Napiszcie proszę jakim szczepieniom poddałyście swoje dzieci i dlaczego wybrałyście takie a nie inne.


  •    
       

    #2
    Odp: Szczepienia podstawowe i zalecane

    Ja wybrałam pełen pakiet, chyba 6w1 to się nazywało. Pakiet obejmował szczepionkę na rotawirusy i pneumokoki, potem dokupiłam jeszcze meningokoki. Tylko na ospe syna nie szczepiłam.
    Staś załapał już rotawirusa dwa razy. Raz skończyło się jednodniową biegunką, wystarczyło poić go w domu. Za drugim razem było trochę gorzej (był osłabiony po zapaleniu oskrzeli) i przyjęli go na jedną noc do szpitala, żeby porządnie nawodnić. Z tego co wiem, takie infekcje u nie zaszczepionych dzieci często kończą się długim pobytem w szpitalu (znam dwa takie przypadki osobiście - około tygodnia czasu w szpitalu, dzieci wymęczone, rodzice też), także ja nie żałuję.
    Oczywiście zdania sa podzielone wśród mam.
    Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
    Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


    Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


    http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

    Skomentuj


      #3
      Odp: Szczepienia podstawowe i zalecane

      My szczepilismy 6w1 szczepionka nazywała sie infanrix heksa, i na pneumokoki ale na pneumokoki powinien dostać dawke jeszcze po roku a jeszcze z nim nie poszłam, dostał 3 i nie wiem co zrobić a ma juz 2 latka.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Szczepienia podstawowe i zalecane

        My szczepiliśmy Małego dodatkowo na rotawirusy i pneumokoki. Dzięki szczepionce na rotawirusy nie odwodnił się (3 dni nie pił) i obyło się bez szpitala...

        Skomentuj


          #5
          Odp: Szczepienia podstawowe i zalecane

          Indra83 -mimo szczepienia złapał rotawirusa? bo ja też właśnie zaszczepiłam Ole na rotawirusy i myślałam że unikne tego...???

          Skomentuj


            #6
            Odp: Szczepienia podstawowe i zalecane

            a ja nie szczepiłam ani 5w1 ani 6w 1
            szczepiłam zwykłymi z NFZ tylko na krztusiec wziełam nowszej generacji
            na rota czy pneumo meningo też nie szczpiłam

            i mimo szkoły Julki gdzie masę zarazków Klub Malucha do którego chodzi Maja i 2 razy w tyg chodzimy z młodymi na zajęcia gdzie mamy styczność z około 10-12 innymi dziećmi jakoś choroby nas omijają

            Do tej pory z żadną nie leżałam w szpitalu; nigdy nie miały nawet zapalenia oskrzeli (Julka raz coś miała na oskrzelach ale nie było to zapalenie; nie liczę wrodzonego zapalenia płuc u Olgi bo w tym przypadku nikt do dziś nie był w stanie mi powiedzieć czym to było spowodowane; tylko RTG wykazało zapalenie płuc osłuchowo czysto????)
            ostra biegunka dopadła raz Majkę ale badania nie wykazały że to rota 3 dni nawadniania i przeszło

            więc posumowując u nas nie szczepenie wyszło nam na zdrowie

            ja osobiście zanm 2 przypadki zachorowania na rota mimo szczepienia i w jednym przypadku dziecko ma 2,5 roku i już 3 razy szpital z powodu rota i ta sytuacja w dużej mierze zadecydowała o tym że nie szczepiłam na rota

            ponadto moja siostra za kilka lat będzie pediatrą i po rozmowach z jej profesorami (rozmawiała w moim imieniu) odradziła mi szczepienia 6w1 5w1 czyli skojarzonymi niby bezpieczniejsze aceluralne ale rynek farmaceutyczny to jednak poza mafijnym (narkotyki) najbardziej prężnie dzałający.... nie chcę tu dłużej się rozpisywać ale trochę w tym prawdy jest

            ja jestem zadowolona ze swojej decyzji ale każdy podejmuje ją wg swojego sumienia itd


            ps. zaszczepiłąm w środę córkę na różyczkę (10 lat ) i dostała rózyczki poszczepiennej osłabiła się i jest podziębiona i ma tydzień z głowy w skzole
            mogłam nie szczepić by złapała a jak nie zaszczepiłą by się przed ciążą


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              Odp: Szczepienia podstawowe i zalecane

              Ja swojej starszej 9 lat nie szczepiłam skojarzonymi tylko te podstawowe z nfz i tez nie narzekam zdrowa jak byk a niejadek! ..czasem przeziebienie nie wiem co to znaczy angina zapalenie płuc czy oskrzeli..jestem przeciwniczką szczepionek powodują ze organizm sie nie uodparnia tak jak powinien..a wirusy bakterie i zarazki mutuja sie i przekształcaja co chwile trzeba by było szczepic na nowe wirusy..młoda ma 5 miesiecy i tez tylko podstawowe..jej funduje..

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Szczepienia podstawowe i zalecane

                Ja też szczepiłam dziecko tylko starymi szczepionkami refundowanymi przez NFZ. Rota syn złapał w szpitalu jak był na zapaleniu płuc, jeden dzień wymiotów, dwa dni biegunka - przetrwał dzielnie. Potem jeszcze dwa razy coś podłapał ale nie wiem czy to było rota, w każdym razie wszyscy w rodzinie mieliśmy tą grypę żołądkowo-jelitową przez dwa dni. Syn również dzielnie to zniósł, pił ładnie, miał dietkę i tyle.
                Od września chcę go posłać do przedszkola i też rozmyślam o szczepieniu na pneumo i meningo ale pewnie to odpuszczę. Boję się reakcji poszczepiennych. Podobno mnóstwo dzieci ma pneumo w nosku i lekarze przed szczepieniem tego nie sprawdzają!!!! Rodzajów pneumo jest bardzo dużo a szczepionka jest tylko na ich kilka odmian. Niebezpieczne są meningo ale ryzyko zachorowania jest tak samo niewielkie jak na gruźlicę czy jakieś inne choroby np. ptasia grypa. Na wszystko się nie da dziecka zaszczepić a każda szczepionka jednak mocno osłabia organizm.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Szczepienia podstawowe i zalecane

                  Szczepiłam skojarzonymi oraz dodatkowo dostaliśmy darmową szczepionkę na pneumokoki ze względu na wcześniactwo syna.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X