Wróć   Forum Mamotoja.pl > Babyonline.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Konkursy zakończone > Konkurs "Książka z dzieciństwa"
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Konkurs "Książka z dzieciństwa" Napisz, jaka była Twoja ulubiona książka z dzieciństwa i wygraj jeden z trzech audiobooków wyd. Jung-Off-Ska.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-06-2011, 12:50
izabela_77 izabela_77 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
izabela_77.polki.pl

Zdjęcia: 33
Domyślnie Odp: Konkurs "Książka z dzieciństwa"

Moją ulubioną książką z dzieciństwa była "Karolcia" Marii Kruger, ponieważ bardzo mi się podobał koralik będący własnością dziewczynki o imieniu Karolcia. Niejednokrotnie wyobrażałam sobie życzenia wypowiadane przeze mnie - i spełniane przez koralik. Doszło nawet do tego, że namiętnie zbierałam wszystkie kamyczki, koraliczki i guziczki w tym kolorze, licząc na to, ze któryś okaże się tym magicznym. Niestety, żaden nie miał takiej wielkiej mocy. A zresztą - może to i dobrze? Przynajmniej Filomena mnie nie ścigała!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2011, 20:44
agf1 agf1 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
agf1.polki.pl

Zdjęcia: 460

Odkąd pamiętam czytałam dużo, książki były nieodłącznym elementem mojego dzieciństwa, nie było bez nich dnia. Nie jestem w stanie zliczyć książek jakie przeczytałam będąc dzieckiem ani przypomnieć sobie ich wszystkich. Na pewno jednak jedną z ulubionych moich autorek była Lucy Maud Montgomery, której "Ania z Zielonego Wzgórza" jest tylko jedną malutka kropelką w całym oceanie jej twórczości. Jej książki dawały mi taki wewnętrzny spokój, gdy tego potrzebowałam, pocieszały, gdy było mi smutno. Bohaterki jej książek to były dziewczynki, takie jak ja - z każdą z nich miałam coś wspólnego, mogłam się z nią identyfikować, razem z nimi przeżywałam ich życie. I uważam, że spędzenie dzieciństwa z nosem w książkach może być wartościowe, może być piękne. I na pewno lepsze niż dzieciństwo przed komputerem...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2011, 06:23
jolunia559 jolunia559 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jolunia559.polki.pl

Zawsze kochałam baśnie i legendy.Na mojej pólce z ksiązkami baśnie z różnych stron świata stały na honorowym miejscu.Oczywiście prym wiodły baśnie J.CH.Andersena.Do czasu.Doczasu,gdy w prezencie od babci dostałam Basnie loskie.Wśród nich była Krowia głowa.Opowieść o miłości,wierności i poświęceniu.Piękna i wzruszająca baśń,o dziewczynie ,która ukarana została za woją butę i nieposłuszeństwo.Długo musiała potem pracować na to,by odzyskać swój wygląd i zdobyć serce ukochanego królewicza.Wzruszająca ,piękna baśń.Baśnie włoskie mam nadal na swojej półce."Wyczytane" i stare/swoją drogą,szkoda,że nikt ich nie chce wznowić?Często do nich wracam czytając je swoim dzieciom i cieszę się,że tak samo nadal potrafi wzruszyć opowieść o krowiej głowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2011, 17:19
frosti frosti jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
frosti.polki.pl

Zdjęcia: 80

Moją ulubioną książką z dzieciństwa był zbiór baśni z dalekiego wschodu pt. "Księżniczka z kamforowego drzewa". Natomiast ulubioną baśnią - "O błękitnym kocie". Powód? Być może banalny, ale właśnie to była książka, przy której nauczyłam się czytać. W zasadzie czytałam ją namiętnie przy lampce nocnej. Często wracałam do poszczególnych baśni i ... przenosiłam się do nich z szarego życia małej dziewczynki lat 70-80. Niestety książka zaginęła podczas przeprowadzki i nie mogłam czytać jej swoim dzieciom. Na próżno szukałam w przeróżnych księgarniach. Cóż, może doczekam się wznowienia tej pięknej książki... Szczerze polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2011, 19:03
agatt agatt jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agatt.polki.pl

Zdjęcia: 8

Moją ulubioną książką z dziecinstwa jest "Pinokio". Niestety jako dziecko nie lubiłam nic czytać. Zawsze mama za mnie czytała a potem mi to opowiedała. Lecz "Pinokio" zapadł mi w pamieci pewnie dlatego, że byla to pierwsza ksiązka ktora przeczytałam sama!!! od deski do deski. Cieszylam się jak glupia i chwalilam przed rodziną, że sama przeczytalam ksiażkę a na dodatek otrzymalam 5 za prace za lekture) to dopiero nagroda)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2011, 20:52
agnieszka555 agnieszka555 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agnieszka555.polki.pl

moja ulubiona książką z dziecińsytwa były Baśnie Braci Grimm. powodów jest kilka. Okres mojego dzieciństwa to czasy dosyć dawne, kiedy książki nie były tak pikne i kolorowe jak teraz. Ta była moją pierwszą książką z kolorowymi ilustacjami za co ją uwielbiałam. wizualizowała mi postacie z bajek i pozwalała je sobie lepiej wyobrażać. Po drugie to była pierwsza książka którą zaczęłam sama czytać. Mam ją do tej pory z pozaznaczanymi fragmentami jakie mam przeczytać danego dnia. A poza tym bajki które się w niej znajdowały były bardzo ładne, zawsze zwyciężało dobro i przyjaźń, a wszystkie krzywdy były wynagradzane. Było się na czym wzorować i z kogo brać przykład. Do tej pory czytam te bajki mojej córce która także bardzo je lubi. ( chociaż ma wiele piękniejszych ksiązek i wydań - może oczarowały ją historie z mojego dzieciństwa związane z tymi bajkami)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2011, 11:58
liidzia liidzia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
liidzia.polki.pl

Zdjęcia: 33

Zdecydowanie "Latający detektyw". Niedawno przeczytałam go ponownie, bo kupiłam tę książkę siostrzenicy. I znów zachwycałam się brawurową akcją Tove Sventona - detektywa uwielbiającego ptysie, który dzięki latającemu dywanowi doprowadza do aresztowania Wilhelma Łasicy i jego pomocnika Byka. Ileż w tym uroku i humoru! A do tego dreszczyk emocji!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2011, 12:39
Milena22x's Avatar
Milena22x Milena22x jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Milena22x.polki.pl

Miasto: Ryczywół
Zdjęcia: 109
Smile Odp: Konkurs "Książka z dzieciństwa"

Od dziecka uwielbiałam książki. Z początku były to baśnie, m.in. Andersena, braci Grimm. Ale to nie one były moimi ulubionymi. Na Pierwszą Komunie dostałam książkę „Królewicz i żebrak” M.Twaina. Książka wydawała się gruba, ale była pięknie oprawiona i bogato ilustrowana. Także nie zraziłam się do niej. Przeciwnie przyciągnęła mnie do siebie. To była moja pierwsza tak obszerna lektura, pierwsza, w której się zatraciłam. Czytałam strona po stronie, jednym tchem. Przeniosłam się do świata bohaterów, wyobrażałam sobie, że to ja jestem w ich sytuacji, że jest na świecie księżniczka podobna do mnie, z którą zamieniam się rolami. Książkę tą mam na swojej półce do dziś, bardzo ją lubię i pewnego dnia podaruję ją mojej córci. Jest wyjątkowa, bo to była moja pierwsza książka, która wciągnęła mnie bez reszty w świat literatury pięknej. Pokochałam książki od dnia, kiedy przeczytałam pierwszą stronę „Królewicz i żebrak” i mam nadzieję, że takie same wrażenie wywrze na moich dzieciach.

Ostatnio edytowane przez Milena22x : 10-06-2011 o 12:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2011, 22:41
mika19 mika19 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mika19.polki.pl

Baśnie Andersena - dzieciństwem pisane!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd