Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile naprawdę kosztuje ciąża?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ile naprawdę kosztuje ciąża?

    I czy te wydatki da się ograniczyć? Czy płacicie / płaciłyście za prowadzenie ciąży? Ile kosztują was suplementy diety, leki? A badania? Może musiałyście płacić za coś jeszcze? Próbowałyście policzyć, ile trzeba będzie wydać przez całe 9 miesięcy ciąży?

    Podzielcie się swoimi doświadczeniami, każda z was pewnie chętnie porówna je z doświadczeniami innych mam. Nasze znajome przyszłe mamy narzekają na bardzo obciążające portfel wydatki ciążowe, a jak jest u was?
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Ile naprawdę kosztuje ciąża?

    Faktycznie nigdy się nad tym nie zasnawiałam ... Lkearz co 3 tygodnie po 100 zł a 3 razy w ciągu 9 miesięcy 200 zł, każde badania płate ponad 50 zł, Kwas Foliowy akurat grosze na 90 dni coś koło 25 zł, no ale dieta czyli jedzenie wartościowych rzeczy, bez tych E , bez konserwatntów , dodatków - jak by to zliczyć to faktycznie koszta są duże..

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ile naprawdę kosztuje ciąża?

      Ja na szczęście mam w pracy zapewnioną prywatna opiekę medyczną, za parę groszy miesięcznie mam dostęp do prawie wszystkich specjalistów i mogę zrobić większość badań specjalistycznych. I z tego włąśnie korzystałam przez całą ciężę, za prywatne wizyty i wszystkie badania płaciło PZU, gdyby nie to dodatkowe ubezpieczenie to na pewno nie byłoby mnie stać na taki poziom prowadzenia mojej ciąży jaki miałam. Chyba nawet kiedys próbowąłam podliczyć ile kosztwałoby mnie to, to wyszło mi chyba ponad 2 tys. Plus tak jak marzena pisze, witaminy, lepsze jedzenie, wieksze ciuchy itp itd sporo tego jest.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ile naprawdę kosztuje ciąża?

        A wziełaś sobie to ubezpieczenie z PZU ? W sumie w tych czasach to chyba jednak faktycznie bardzo dobra rzecz, kiedy to na kase chorych nigdzie się nie idzie dostać i musisz chodzić prywatnie i wszedzie minimum to 80 zł pałcisz.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ile naprawdę kosztuje ciąża?

          Ja chodziłam na wizyty państwowo ,witaminy w pierwszej ciąży i zdrowe odżywianie No i kompletowanie wyprawki to dopiero wydatek

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ile naprawdę kosztuje ciąża?

            Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
            A wziełaś sobie to ubezpieczenie z PZU ? W sumie w tych czasach to chyba jednak faktycznie bardzo dobra rzecz, kiedy to na kase chorych nigdzie się nie idzie dostać i musisz chodzić prywatnie i wszedzie minimum to 80 zł pałcisz.
            Tak marzena mam to ubezpieczenie z PZU i powiem Ci że to jest super sprawa. Jak chodziłam do lekarza to tylko mówiłam jakie chcę badania i wcale sobie ich nie żałowałam a on bez problemu dawał mi skierowanie i za nic nie płaciłam. Nie wyobrażam sobie takiej hojności u lekarza na NFZ.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ile naprawdę kosztuje ciąża?

              Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
              Tak marzena mam to ubezpieczenie z PZU i powiem Ci że to jest super sprawa. Jak chodziłam do lekarza to tylko mówiłam jakie chcę badania i wcale sobie ich nie żałowałam a on bez problemu dawał mi skierowanie i za nic nie płaciłam. Nie wyobrażam sobie takiej hojności u lekarza na NFZ.
              na fundusz to trudno o skierowanie Nie wiem czy tylko u nas tak ciężko o to czy już przeważnie tak jest Dobrze że nie miałaś tego problemu

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ile naprawdę kosztuje ciąża?

                Myślę że tak jest u większości lekarzy i przychodni państwowych, musisz mieć jakieś wskazania żeby zlecił Ci badania. Moja koleżanka na NFZ np. USG miała chyba co 2 albo 3 msc, a ja miałam co miesiąc. Chore to jest że z pensji zabierają nam tyle kasy na to ubezpieczenie, a żeby mieć dobrą opiekę medyczną ludzie muszą się dodatkowo na własną rękę ubezpieczać!!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ile naprawdę kosztuje ciąża?

                  Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                  Myślę że tak jest u większości lekarzy i przychodni państwowych, musisz mieć jakieś wskazania żeby zlecił Ci badania. Moja koleżanka na NFZ np. USG miała chyba co 2 albo 3 msc, a ja miałam co miesiąc. Chore to jest że z pensji zabierają nam tyle kasy na to ubezpieczenie, a żeby mieć dobrą opiekę medyczną ludzie muszą się dodatkowo na własną rękę ubezpieczać!!
                  taka nasza Polska :/

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ile naprawdę kosztuje ciąża?

                    Z tego co wiem z doświadczenia to sporo pieniążków, po urodzeniu dziecka jak się karmi piersią to trochę mniej niż butelką ale różnice nie są duże.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ile naprawdę kosztuje ciąża?

                      Napisane przez celina41 Pokaż wiadomość
                      Z tego co wiem z doświadczenia to sporo pieniążków, po urodzeniu dziecka jak się karmi piersią to trochę mniej niż butelką ale różnice nie są duże.
                      koszt na pewno jest mniejszy ale i sama wygoda karmienia i plusy to korzyści dla dziecka że pije mleko matki

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ile naprawdę kosztuje ciąża?

                        mi lekarz odradzał brać witaminy, tylko kwas foliowy, także to koszt nie konieczny, zdrowa dieta to wiadomo, jak się umie kupić tanio i się nachodzisz to można taniej, większe ubrania trzeba kupić

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X