Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

    Weekendowe zabawa z Babyonline.pl!
    Weź udział i wygraj fantastyczny zestaw na wakacyjne wyjazdy!

    Co piątek zadamy Wam pytanie dotyczące artykułów na Babyonline.pl.
    Masz czas do niedzieli do północy!

    W poniedziałek nagrodzimy jedną z odpowiedzi super zestawem na wakacyjny wyjazd.

    Zadanie na weekend 29-31 sierpnia (przedłużone do 8 września):
    Przed Wami ostatnie weekendowe zadanie!

    Lato chyli się ku końcowi, pytamy Was więc o ulubione potrawy z warzyw.
    Dodajcie swój przepis tu:
    http://forum.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=9257

    Może przy okazji przyda Wam się opracowana przez nas tabela kaloryczności?

    Nagrodą, jak ostatnio, będzie zestaw książek dla rodziców.
    Czekamy do niedzieli!


    Było:
    Zadanie na weekend 22-24 sierpnia.
    Zajrzyj na http://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty.html i napisz nam, które tematy warsztatów są według Ciebie najciekawsze, najbardziej przydatne - lub wręcz przeciwnie A może zaproponujesz coś zupełnie nowego?

    Zadanie na weekend 15-17 sierpnia.
    Prosimy o:
    1. wybranie najciekawszego artykułu dodanego w lipcu lub sierpniu br.,
    2. krótkie uzasadnienie wyboru.

    i już
    Na odpowiedzi czekamy do końca niedzieli, tu:
    http://forum.babyonline.pl/forum/sho...760#post341760

    Zadanie na weekend 25-27 lipca
    :
    W naszym cyklu Tydzień z blogerką rozmawiamy z fajnymi matkami, które w mądry, ciekawy i często zabawny sposób opisują swoje perypetie z dziećmi.

    Zajrzyj do artykułów naszego cyklu i:
    - odnieś się (krótko, postaraj się zmieścić w 5 zdaniach) do któregoś z tematów, o których piszą u nas blogerki.
    - poleć nam przynajmniej 3 blogi dla rodziców, które z przyjemnością czytasz.

    Zadanie na weekend 18-20 lipca:
    Wybierz dowolny artykuł z Babyonline.pl dodany do serwisu w lipcu! i powiedz nam, co o nim sądzisz.
    WIECEJ O ZADANIU I ZASADY

    Zadanie na weekend 11-13.07:
    Jedna z gwiazd, które gościliśmy na Babyonline.pl w tym tygodniu, nazwała pewien etap rozwoju swojego dziecka barwnym - opisz, jak u Was wyglądał ten etap?
    ---

    Na Wasze odpowiedzi czekamy na końcu tego wątku. Wyniki ogłosimy w poniedziałek, czekamy na adres do wysyłki nagrody przez 7 dni!
    Attached Files
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 01-09-2014, 15:19.
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

    Kochana Redakcjo,
    jeśli się nie mylę to Sylwia Gruchała mówiąc o barwnym etapie miała na myśli ząbkowanie swojej córeczki. Hmmm, jako mama dwóch chłopców jedno ząbkowanie mam za sobą ale czeka mnie niebawem drugie :-) Dzieci są naszym odbiciem, garścią wyselekcjonowanych przez naturę genów. Nie sposób przewidzieć jak barwny będzie etap ząbkowania. Czy dziecko będzie bardzo cierpieć a my z nim czy przejdzie przez niego spokojnie. Pierwszy ząbek naszego starszego synka pojawił się gdy miał 6 mies i właśnie spędzaliśmy urlop w Egipcie. Przyznam, że tak cudownie spędzaliśmy czas, że nikt nie zauważył nowego nabytku! Poza lekkim rozdrażnieniem, ślinotokiem i żuciem wszystkiego nic okropnego się nie działo :-) drugi synek jest malutki. To mały Budda, siła spokoju, radość uśmiechu - na razie :-) czekamy więc na pierwsze oznaki "barwnego" etapu z nadzieją, że maluch gładko wykiełkuje swoje kły raczej w odcieniach słonecznego lata. Pozdrawiamy!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

      Oczywiście chodzi o Sylwię Gruchałę i ząbkowanie u jej córki.U nas pierwsze ząbki były długo wyczekiwane i pojawiły się dopiero pod koniec 8 miesiąca."Wyskoczyły" niespodziewanie bo bezobjawowo Obecnie córka ma 15 miesięcy i wyszły jej trzy czwórki jednocześnie.Niestety tym razem była biegunka,gorączka,brak apetytu i humoru,a że nadal karmię piersią to na cycusiu "wisiała" całe dnie.Pomagało jej jak masowałam jej paluszkiem dziąsełka.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

        Pani Sylwia Gruchała nazwała ząbkowanie barwnym etapem.
        U nas ten "barwny" etap stosunkowo niedawno się rozpaczą.
        Początek był prawie bezobjawowy, niegroźne marudzenie, ubranka lekko oślinione, chętnie wkładanie rączek do pyszczka i "szukanie ząbków". Nawet się cieszyłam, ze to już magiczny "pierwszy ząbek" . Z czasem radość delikatnie rzecz ujmując zmalała niegroźne marudzenie zamieniło się w nocne krzyki i przytulaski, ubranka już nie są lekko oślinione a przemoczone co w obecne upały ma też swój plus, a zalana podłoga śliną nie robi już na mnie wrażenia, poza rączkami do buzi w ruch poszło wszystko w zasięgu ręki na czele z psem, który nie jest z tego powodu do końca szczęśliwy ale znosi to dzielnie bo przecież podobnie jak ja i Pani Sylwia Gruchała myśli "Nie jest lekko, ale wiem, że to przejdzie i będzie dużo łatwiej" ...tę myśl zakłóca tylko jedno brak ząbków...więc barwny etap rozpoczął się i nie zakończy się szybko. Radzimy sobie jak możemy, gryzaki, maści czy przytulanie,zabawiani a wszystko po to by ulżyć bo ten czas nie tylko my musimy przetrwać ale również, a może przede wszystkim mój dzielny synek.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

          Barwny (jak u Sylwii Gruchały), a do tego absolutnie fantastycznie nieprzespany.
          Jednak przepełniony 100% miłością do pojawiających się mlecznych gagatków. Córcia była z siebie bardzo dumna, że potrafiła w nocy zgromadzić przy sobie mamę, tatę i brata z siostrą. A gdy budziła się rano z wszystkich pierwsza, to chytała się za głowę i głośno wołała: OJOJ, bum bum - co oznaczało: wstawać śpiochy!

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

            miało być: chwytała, a nie chytała- ups!

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

              Ząbkowanie... Cóż, w przypadku starszej córki powiedziałabym, że przeszło niezauważalnie Jedyne co się nam dawało odczuć to jej obecność w naszym łóżku. Młodsza córka natomiast pozwala nam zrozumieć dlaczego niektórzy rodzice tak narzekają na ten etap w rozwoju dzieci. Jednym słowem jej ząbkowanie odbywa się "śpiewająco".

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                Ja ten okres mogę opisać jednym słowem MASAKRA Moja córeczka miała gorączkę przez parę dni była strasznie marudna, nie schodziła mi z rąk. A do tego jeszcze miała katar;/Co najgorsze to dopiero były tylko 2 ząbki reszta przed nami;/

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                  Czas ząbkowania nie należy do najmilszych wspomnień z życia naszej córeczki, każdy ząbek poprzedzony infekcją z podwyższoną temperaturą lub gorączką.
                  Kiedy wspominam chwilę nieprzespanych nocy i płaczu za sprawą małych białych mleczaków, cieszę się że ząbkowanie już prawie za nami
                  Najlepsze wspomnienia podczas ząbkowania, to takie kiedy w końcu ujawniały się małe białe ząbki a wraz z nimi znikał ból a mała mogła spać spokojnie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                    Szanowna Redakcjo..
                    Ząbkowanie właśnie zaczęło się u mojego 4 mies synka -Pawełka.
                    Bardziej się ślini i bezustannie wkłada palce do buzi.Synek jest bardzo rozdrażniony coraz częściej płacze ,nawet gdy paluszkiem urazi dziąsło. W aptece kupiłam dzisiaj żel łagodzący objawy ząbkowania. Przyniosło ulgę smarowanie Pawełkowi dziąseł.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                      My jesteśmy jeszcze przed 'TYM' etapem, choć synek 12 lipca kończy 7 miesięcy. Od ponad dwóch miesięcy słyszę przy okazji wizyt szczepiennych od pediatry: "Proszę się przygotować, bo chyba idą zęby..." No to nakupowałam: środki przeciwbólowe, maści, gryzaki, poradniki o ząbkowaniu i.... czekam...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                        ''Nasz etap ząbkowania to etap nadmiernego ślinienia się, nie nadążaliśmy śliny zbierać i łapać, nawet do pomocy mięliśmy zatrudnić gosposię.
                        Śliniaków aż w domu niekiedy brakowało, bo synkowi się wiecznie coś w buzi wyżynało!
                        U Pani Gruchały był to etap barwny, u nas natomiast wszystko nadawało się do prania.
                        Bo synek niczego nie oszczędzał, nawet najlepszej taty koszuli czy też rodzinnego tampczana !
                        Ślina zawsze z brody kapała ( patrz zdjęcie), i nie tam gdzie trzeba lądowała.''

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                          Barwny etap naszego maleństwa dopiero się zacznie. Moje słonko ma dziś 3.5 miesiąca i ma na imię Jaś. Na ostatniej wizycie u Pani doktor dowiedzieliśmy się ze dziąsełka są juz przygotowane na żabki i lata moment będą się wychodzić. A.mama juz w.lekkim stresie żyje :-)

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                            Ząbkowanie .... ja i ona- niczym małe zwierzątko chwytająca ze złością wszystko co w zasięgu ręki aby wsadzić do buzi i gryść i miętolić..
                            Ja nosząca ją na rękach cała w jej ślinie
                            Tubki po żelach chłodzących, gryzaki we wszystkich kolorach tęczy i kształtach...
                            Rady , porady od : "niech żuje piętkę chleba" - po "najlepszy jest kabanos" i ta radość jak w końcu ząb się pojawiał i można było skreślić : jedynki są , dwójki już mamy , teraz jeszcze czwórki i trójki ..jeszcze tylko..
                            A dziś z przerażeniem stwierdzam że rok , dwa i te "wywalczone " przez nas zęby zaczną wypadać !!!!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs "Weekend z Babyonline.pl"

                              Witam, oczywiście chodzi o Sylwię Gruchałę i ząbkowanie. U nas jeden taki etap mam za sobą bo synek ma 8lat, ale przechodziliśmy to bardzo spokojnie, dopiero 5 a potem 6 dały się we znaki. Natomiast teraz jestem właśnie przed bo córeczka ma 5miesięcy i już od miesiąca się ślini, wkłada sobie rączki do buzi zdarza się że nie chce jeść, budzi się więc właśnie się zaczyna. U nas pewnie to też będzie barwny okres i jak to niektórzy mówią że każda ciąża jest inna i dzieci również, to pewnie jak pierwsze ząbkowanie było spokojne to drugie napewno zapamiętamy. Pozdrawiam Martyna

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X