Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

skuteczne opatrunki na otarcia i skaleczenia dla malucha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: skuteczne opatrunki na otarcia i skaleczenia dla malucha

    Następnym krokiem po dezynfekcji jest założenie opatrunku. Jeśli rana jest powierzchowna (zwykłe otarcie), opatrunek nie jest potrzebny. Można ewentualnie zastosować plaster. Obecnie są dostępne plasterki specjalnie przeznaczone dla dzieci- są kolorowe, z bohaterami z bajek, ze zwierzętami czy kwiatkami. Taki plaster na pewno spodoba się dziecku. Poza tym, zwłaszcza u młodszych dzieci, przyklejenie plastra działa jak najlepszy środek przeciwbólowy- maluch często mówi po założeniu opatrunku, że już go nic nie boli, poza tym czuje się dumny, że ma „zaopatrzoną ranę” i może takim kolorowym opatrunkiem pochwalić się swoim kolegom. Poza tradycyjnymi plastrami dostępne są także plastry w płynie (np. Nexcare Protector), które co prawda nie są dla dzieci tak atrakcyjne jak plastry kolorowe, jednak skutecznie chronią drobne otarcia i zadrapania przed zanieczyszczeniem i dostępem wody, poza tym są elastyczne, idealnie dopasowują się do kształtu każdej części ciała.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: skuteczne opatrunki na otarcia i skaleczenia dla malucha

      Sporo świetnych porad w tym temacie można znaleźć w Internecie Coś o tym wiem
      Kiedy człowiek zagubi się w takim gąszczu spraw, czasami zajmuje mu dłuższą chwilę, nim uświadomi sobie, że się zgubił.

      Skomentuj


        #18
        Odp: skuteczne opatrunki na otarcia i skaleczenia dla malucha

        a dla nastolatka? ciągle wraca podrapany z rowerowych wypraw

        Skomentuj


          #19
          Odp: skuteczne opatrunki na otarcia i skaleczenia dla malucha

          Dla nastolatka spokojnie możesz kupić MaxiBiotic, ja to zawsze mam w torebce albo plecaku bo też jeżdżę na rowerze czasami a różnie bywa jak jeździsz w trudnym terenie, warto stosować taką maść bo skaleczenia łatwiej się goją

          Skomentuj


            #20
            Odp: skuteczne opatrunki na otarcia i skaleczenia dla malucha

            Znajoma farmaceutka,na otarcia, zadrapania, odparzenia i oparzenia powiedziała że może mi polecić krem Octenicare xxx
            Last edited by gagatka; 02-07-2020, 11:20. Powód: link - reklama

            Skomentuj


              #21
              Odp: skuteczne opatrunki na otarcia i skaleczenia dla malucha

              Nie tylko opatrunki są ważne. Warto dbać o to, aby takie skaleczenia szybko się goiły i nie pozostawiały blizn. Stosowanie kremu Octenicare nadaje się do tego idealnie - wspomaga regenerację skóry i działa łagodząco na podrażnienia. Jest delikatny i skuteczny.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X