Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klub Starających się o Maluszka :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    hej
    z objawów jedynie co mi się nasówa to ból pleców( jak przed miesiączką), i ból brzuch, takie dziwne uczucie. No i ten śluz właściwie czopy bezbarwnego śluzu. Staram sie nie szukać objawów, bo już przez coś takiego przechodziłam i rozczarowanie później jest okropne. Staram się mieć dystans do tego wszystkiego, ale to trudne. Zobaczę co życie przyniesie. Do 21 sierpnia cierpliwie czekam. Fajnie by było gdybyś od września zaczeła staranka Trzymam kciuki żebyś dostała pozwolenie od lekarza. Poza tym zawsze fajnie mieć obok kogoś, będziemy się wspierać i dopingować

    Skomentuj

    •    
         

      Hej Dziewczyny. Jestem z Wami... Gosia1970 ja też uważam, że najpewniejszy test to B/HCG, sama go robiłam przy pierwszej ciąży i jest niezawodny a w dodatku niedrogi. A poza tym musimy mieć nadzieję, że nam się uda bez względu na wszystko.Pozdrawiam...


      Skomentuj


        czekanie na decyzję

        Tak dziewczynki,fajnie że jesteście,będziemy się wspierać i dodawać sił.Mam nadzieje że wszystkie zaciążymy i będziemy szczęśliwymi mamami .Czasami lepiej jest porozmawiać na forum niż zamęczać domowników swoimi rozterkami bo kto tak zrozumie jak inna osoba o tych samych problemach! buziaki

        Skomentuj


          Przyłączam się do wesołej gromadki jak sobie radzicie z presją? tzn. my bardzo chcemy drugie dziecko ale w momencie kiedy nadchodzi ten czas starań odechciewa mi sie sexu a jak juz nawet to przyjemnoście nie mam z tego za wiele.

          Oficjalna testerka La Roche Posay Anthelios

          Skomentuj


            strach?

            Cześć dziewczynki,strach,presja,obawy i co teraz będzie? mam tak samo wiele pytań ale staram się nie myśleć,nie roztrząsać.Jest to bardzo trudne ale musimy być silne.Podobno pomaga trochę myślenie tak jak by się już było w ciąży/wyczytałam w jakimś poradniku/a sex ma być dopełnieniem ale jak to zrobić jak zaglądamy w kalendarz.Ja mam zamiar ponownie kupić sobie testy owulacyjne tak żeby działania były jak najbardziej trafne. I okres oczekiwania był jak najkrótszy bo pójdę zrobić za 5 dni po owulacji badanie B/HCG i do gina.Tak żeby się nie zadręczać i myśleć.pozdrawiam

            Skomentuj


              byledo 21 sierpnia....

              hej dziewczynki
              Dręczenie się jest najgorsze!! Ja na początku co miesiąc "byłam" w ciązy tyle objawów u siebie wykrywałam, nastęnie rozpacz, łzy i ponownie nadzieja. Teraz spokojnie czekam, wiem że będę kiedyś w ciąży i jeśli nie za miesiąc to może dwa a może za pól roku. Przydzie ten okres dla nas wszystkich jestem tego pewnaNajgorzej sobie radzę z telefonami od koleżanek, co rusz to kazda w ciązy!! I chcą sie spotkać pogadać i jak ja mam to zrobić? Trzy ciężarne a mi się łzy do oczu cisną...

              Skomentuj


                Wiem o czym mówisz viki83 każda z nas próbuje sobie jakoś radzić z niemocą zajścia w ciążę a tu znajdzie się ktoś kto nam o tym przypomni. Mnie ciągle się czepiają to teściowa, to mama, to ktoś z rodziny, że córka już skończyła 3 latka a ja nawet w ciąży nie jestem i na co z mężem czekamy itp. A tak naprawde nikt nie wie co my kobiety czujemy i jak bardzo chcemy mieć dziecko. Nie wszystkim się ot tak udaje za pierwszym razem, ja jutro jade ustalić wizyte u gina i zobaczymy co będzie dalej. Mówią, że im bardziej się myśli o dziecku tym trudniej zajść. Pozdrawiam....


                Skomentuj

                •    
                     

                  myślenie o dziecku

                  Cześć to prawda im bardziej myślisz tym trudniej,przekonałam się na sobie,staraliśmy się od pół roku ,była ciąża/pusta/niestety.
                  A ja nadal myślę o dziecku,to jest silniejsze ode mnie .W tv,na ulicy wszędzie widzę dzieci i żal,ból a zarazem strach czy teraz się uda? Za chwilę jadę do pracy tam staram się nie myśleć ale wieczory są najgorsze jak sobie radzicie dziewczynki? pozdrawiam

                  Skomentuj



                    hej dziewczyny! Fajnie, że jest z kim pogadac, szkoda tylko, że jest nas tak dużo życzyła bym sobie aby nas ubywało, abyśmy przechodziły na forum mamusiek
                    Nasze przygotowania trwają już pół roku, badania szczepienia itp, teraz mamy 2 cykl starań. Po 2 latach brania hormonów du..a blada efekty mizerne i w dodatku wczoraj byłam u mojego gina-endokrynologa, który mnie podłamał tym że prawdopodobnie nie mam II fazy cyklu, czyli jajeczkowania :<
                    Dostałam znów jakieś prochy Clostilbegyt, czy któraś może brała coś takiego, na wywołanie jajeczkowania?
                    Napiszcie mi co to za badanie B/HCG
                    Macie racje wkoło pełno ciężarnych, ale pomyślcie może one maja podobna historie do naszych i też czekały na upragnionego bobasa ...
                    A wścibska rodzinka jest najgorsza, aż sie ciśnie na język "odwalcie sie ja wam pod kołdrę nie zaglądam"
                    Na szczęscie jedziemy teraz w góry na weekendzik to mam nadzieje, że odpoczniemy troche od wszystkich ciekawskich i zajmiemy sie sobą
                    FAJNIE ŻE JESTEŚCIE !!!

                    ps: kaathrina co z Tobą? zaglądasz jeszcze na forum, czy już ci sie udało zostać mamusia??
                    Last edited by edzia7891; 12-08-2009, 13:53.

                    Skomentuj



                      kurcze właśnie się dowiedziałam że moja siostra cioteczna jest w ciąży strasznie sie ciesze, ale i jej zazdroszczę
                      Teraz tym bardziej mi sie marzy Nasza fasolka, miały byśmy bobaska z jednego rocznika i nasze dzieciaki tak jak my by szalały w dzieciństwie i jako nastolatki we wakacje Ahhh i znów to pytanie czemu innym sie u daje a mnie nie

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        edzia 7891 więc tak kochana, ja miałam to samo i brałam ten sam lek Clostilbegyt-w skrócie clo... Jest to lek dzięki któremu zaszłam w ciąże już w drugim cyklu czego ci życzę z całego serca...A u mnie wyglądało to tak, że brałam tabletki od 5 do 9 dnia cyklu i w 12dniu cyklu szłam na kontrolne USG-po tym leku pęcherzyki rosły mi piękne(miałam nawet szanse na trojaczki), a w 15dniu dostawałam zastrzyk na to żeby mi pękły. I tym sposobem mam moją Gabrysie. Aha i po tym wszystkim od 16 dnia cyklu brałam luteine.
                        A badanie beta-HCG jest to właśnie ten hermon który tylko występuje w ciąży i który wykrywa zwykły test ciążowy-ale różnica jest taka, że tam masz określaną wielkość z badania krwi i tym samym można się dowiedzieć dokładnie i bardzo szybko czy jest się w ciąży, wynik dla kobiety ciężarnej to wynik>5(zwykle choć inne labolatoria mogą mieć inną tolerancję,bo mają różne odczynniki). Ja bym już nie robiła zwykłych testów domowych ponieważ są bardzo niedokładne(zrobiłam 3 i nic), a z badania b-hcg wyszło że jestem w ciąży
                        Pozdrawiam i trzymam kciuki




                        Skomentuj


                          BGKM dziex za wyjaśnienia i ciepłe słowa
                          Ja mam brać od 4 do 8 dc i zgłosić sie zaras po miesiączce, a ze ostatnio mał długie krwawienia (7-9dni) to wypada mi ze w ich trakcie to biore clo
                          Luteine brałam ale wczesniej przez 2 lata w seriach pół roku luteina pół roku przerwy, ale mi sie miesiaczki na stałę nie uregulowały wiec mój lekarz stwierdził że nie mam II fazy cyklu - czyli owulki.
                          Tylko nie wiem na ile mam się stresować, bo badan mi tym razem nie robił jedynie ginekologiczne i analiza kalendarzyka objawowo-termicznego.
                          A Ty przed podaniem tego leku miałaś jakieś badania odnośnie owulki??
                          No ale jest ginekologiem-endokrynologiem wiec na hormonach się zna i mam nadzieje ze mi to coś pomoże i podzielę Twój los z tym że mnie wystarczy jedno, bo trojaczki jak na pierwsza ciaze to chyba nadmiar szczęścia
                          Boje sie bo siostra mamy tez miała podobne problemy i starała sie 2lata o dziecko lecząc w tym czasie, po okresie brała jakis zastrzyk zeby miec owulacje, a potem progesteron na wywołanie miesiaczki. Boje sie, że to po niej odziedziczyłam, a nie chce takiego terroru przechodzić
                          pozdr
                          Last edited by edzia7891; 12-08-2009, 18:31.

                          Skomentuj


                            szok

                            Dziewczynki nas jest coraz więcej? hormony,leki szczepionki? są to nowe rzeczy dla mnie,ja po poronieniu/puste jajo/ będę się starać ponownie! czy mnie też będą obowiązywał jakieś dodatkowe badania,co możecie doradzić o co pytać gina?proszę o podpowiedz bo widzę że jestem tu amatorką w tych sprawach i mało się orientuję,dobrze że jesteście,pozdrawiam,pa

                            Skomentuj


                              edzia 7891 nie mam pojęcia na czym polegało to twoje leczenie pół roczne luteiną- to miało za zadanie uregulować twój okres???............nie martw się, że masz tak długie miesiączki,ja też zwykle mam 6-7dni i tabletki zaczynałam brać podczas okresu. Co do mojego lekarza to on raczej zaryzwykował niż był pewien....bo nie robił mi żadnych badań. Ja przez 8 miesięcy przed zajściem w ciąże miałam tylko robione USG w 11-12dniu cyklu (czyli przed jajeczkowaniem) i nie bylo zwykle pęcherzyków-poza jednym miesiącem kiedy to był i zaszłam w ciąże ale niestety poroniłam,bo rozwijała się w jajowodzie..........i po tym wiedział że mam marne szanse na ciąże. Te tabletki są jakby I etapem stymulacji-jeśli to nie daje rezultatu wprowadza się bardziej skomplikowane leczenie...ale w tej kwestii nie mam wiedzy bo nie musiałam się naszczeście z tym zmierzyć.

                              gosia1970 napewno nie zaszkodzi się przebadać, ale to juz w kwesti lekarza czy ci zleci kontrole. Ja bym radziła właśnie skontrolować się w 11-12 dniu cyklu- na USG, żeby sprawdzić czy pęcherzyki prawidłowo rosną i czy śluzówka w macicy jest odpowiedniej wielkości(to bardzo ważne, podczas zagnieżdzania zapłodnionego pęcherzyka...bo to był mój drugi problem!!). Kochana pytaj o wszystko co ci wpadnie do głowy...




                              Skomentuj


                                pytania

                                Edzia dzięki,a co powiesz na temat przyczyn pustego jaj płodowego,dopowiem że jest to 2-ga ciąża po 18 latach?co może być przyczyną?

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X