Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

moczenie nocne u 4 latka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    moczenie nocne u 4 latka

    Dzień dobry, cieszę się, że Pani tu jest. Mój syn nadal sika do łóżka w nocy, miał robione badania i wszystko jest w porządku, pediatra zasugerował wizytę u psychologa - czy uważa Pani, że to właściwy kierunek? Co może wpływać na takie moczenie się? Gdzie mam szukać psychologa? W poradni rejonowej nie ma, w przedszkolu nie ma :/
  •    
       

    #2
    Odp: moczenie nocne u 4 latka

    Witam,
    dzieci zazwyczaj później opanowują kontrolę pęcherza w nocy niż w dzień, więc Pani synek może być jeszcze na etapie uczenia się tego, dziecko jest w stanie w pełni kontrolować oddawanie moczu w nocy dopiero około 5 roku życia, wcześniej moczenie w nocy nie powinno niepokoić rodziców
    jeśli synek kontroluje pęcherz w ciągu dnia, proszę o jeszcze trochę cierpliwości, przespane na sucho noce to kolejny etap
    pozdrawiam
    Edyta Żółtowska
    psycholog, specjalizuje się w problemach dotycznacych wychowania dzieci i relacji w rodzinie, interesuję się też psychoonkologią. Mama dwojga dzieci: Hani i Stefanka.

    Skomentuj


      #3
      Odp: moczenie nocne u 4 latka

      Niefajna sytuacja nocne moczenie u 4 latka, ale powinno przejść za jakiś czas. Moj brat , kiedy miał 3 latka robił kupkę za firaną heh

      Skomentuj


        #4
        Odp: moczenie nocne u 4 latka

        ooo dobrze widzieć o tym, ze dopiero kolo 5 roku życia dzieci potrafią w nocy kontrolowac mocz. Myślałam, ze jak już zalapie siadanie na nocniku i potrafi wołac to i w nocy działa na podobnej zasadzie. Cyzli trzeba się zaopatrzyć w ceratki.

        Skomentuj


          #5
          Odp: moczenie nocne u 4 latka

          myslę że to może być powód zdenerwowania albo przezywania różnych sytuacji jakie miały miejsce w dzień. Może po prostu dziecko sobie z czymś nie radzi

          Skomentuj


            #6
            Odp: moczenie nocne u 4 latka

            Cześć dziewczyny. Też przychodzę z problemem moczenia u mojego przedszkolaka. Pięć lat skończył prawie pół roku temu, a nadal zdarzają się problemu z moczeniem w nocy. Powinnam się martwić?

            Skomentuj


              #7
              Odp: moczenie nocne u 4 latka

              Ja bym się nie martwiła. To się zdarza u dzieci. Jak ja pamiętam to mojej siostrze zdarzało się zmoczyć łóżko, mając 10 lat. Aż w końcu samo przeszło. Nic się nie działo też wcześniej. Przy takich maluchach poczekałabym cierpliwie jeszcze. Grunt, to żeby nie wpędzać dziecko w poczucie winy.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: moczenie nocne u 4 latka

                Wydaje mi się, że takie sytuacje zdarzają się dlatego, że dziecko twardo śpi w nocy i nie czuje potrzeby ale to z wiekiem się zmienia i zaczyna odczuwać to bardziej. Nie jest to powód do niepokoju. Jednak gdy coś nie pokoi można udać się do lekarza na jakąś konsultację

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: moczenie nocne u 4 latka

                  Dzień Dobry, Moczenie nocne to nieświadome oddawanie moczu w trakcie snu, występujące u dzieci, które zakończyły już trening czystości lub ukończyły pięć lat. O moczeniu nocnym mówi się, gdy objawy pojawiają się częściej niż dwa razy w tygodniu. Nie tyle należy się martwić, co warto być czujnym jako rodzic i obserwować dzieci, oraz skontaktować się z lekarzem, który pomoże określić przyczynę moczenia nocnego i dopasować leczenie.

                  Pozdrawiam
                  Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: moczenie nocne u 4 latka

                    Poczytaj ten post - https://suomin.eu/titan-gel/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: moczenie nocne u 4 latka

                      mój wówczas 5 leni syn miał problem z moczeniem się w nocy. Był to wynik dużego stresu związanego z przeprowadzką, na szczęscie przeszło. Dużo wsparcia , miłości , zrozumienia i dużo rozmów, by dziecko miało poczucie bezpieczeństwa.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: moczenie nocne u 4 latka

                        Napisane przez mariawolanska Pokaż wiadomość
                        mój wówczas 5 leni syn miał problem z moczeniem się w nocy. Był to wynik dużego stresu związanego z przeprowadzką, na szczęscie przeszło. Dużo wsparcia , miłości , zrozumienia i dużo rozmów, by dziecko miało poczucie bezpieczeństwa.
                        Dzień Dobry, moczenie jest wstydliwym tematem i często rodzice nie zgłaszają tego problemu. Dlatego konieczne jest dokładne zebranie wywiadu podczas wizyty u lekarza. Warto rozmawiać z dzieckiem także w gronie rodzinnym, aby problem nie powodował u niego wstydu i aby miało świadomość, że ma wsparcie. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: moczenie nocne u 4 latka

                          A moze synkowi snia sie zle sny? Jesli tak to powinnas mu czytac duzo bajek takich w miare wesolych!

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: moczenie nocne u 4 latka

                            Droga Mangusto
                            Moczenie nocne to uciążliwy problem zarówno dla rodziców jak i dla dziecka. Trzeba pamiętać, że jest to moczenie mimowolne, czyli powtarzające się, niezależne od woli i świadomości dziecka. Właśnie dlatego dla dziecka moczenie nocne może wiązać się z poczuciem niższości, zakłopotaniem, czy nawet lękiem przed reakcją dorosłych. W takim przypadku należałoby zacząć od spokojnej rozmowy z dzieckiem, zdjęciem presji. Dziecko nie powinno czuć się obwiniane o te nocne „wypadki”. Staraj się nie wpędzać dziecka w poczucie winy. To jest pierwszy krok, który oczywiście nie wystarczy, bo jak wspominałam dziecko nie jest do końca świadome podczas moczenia w nocy. Pierwszym rozwiązaniem, które nasuwa się naturalnie jest ograniczenie przyjmowania płynów przed zaśnięciem. Można wprowadzić regułę, że np. ostatni raz pijemy do kolacji. Ważna jest konsekwencja i wytrwałość – inaczej nie ma co liczyć na efekt naszych starań. Następnym krokiem jest przypominanie dziecku, aby zaraz po przebudzeniu udało się do toalety oraz oczywiście tuż przed pójściem spać. Powinno się także pilnować, żeby dziecko odwiedzało toaletę regularnie w ciągu dnia.
                            W oduczaniu moczenia pomocny jest tzw. „nocny kalendarz”, w którym rodzice wspólnie z dzieckiem zaznaczają suche noce np. naklejkami. „Wpadki” powinny być przemilczane, aby wspierać i nagradzać tylko sukcesy. Pomogą też pochwały i niewymuszone pozytywne reakcje ze strony rodziców i otoczenia.
                            W przypadku moczenia nocnego niewskazane jest rozwiązanie, które polega na zakładaniu na noc pieluch albo pieluchomajtek. Zmniejsza się wtedy motywacja dziecka do wstania w nocy oraz opóźnia proces rozwoju kontroli nad pęcherzem.
                            Proszę pamiętać – ważne jest Pani i rodziny wsparcie oraz konsekwencja. Nie należy się poddawać. Gdyby Pani miała jakieś wątpliwości, polecam książkę Moniki Białej „Przedszkolaki. Co każdy rodzic i nauczyciel wiedzieć powinien.” – rozdział „Jeśli dziecko nadal moczy się w łóżko”, oraz pozycję Wojciecha Beera „O mimowolnym moczeniu u dzieci”.
                            Mam nadzieję, że pomogłam 😊
                            Pozdrawiam

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X