Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dobra herbatka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Sikornik nie bój nic Wiesz co on chyba faktycznie spragniony jest a nie głodny. Ciepło jest może dlatego.
    A co do wagi, to jak wychodziliśmy ze szpitala to Julek ważył 3600 a na wizycie patronażowej miał dokładnie 3 tygodnie i ważył 4400 czyli 800g. Jonatan za 2 dni kończy 3 tygodnie więc porównywalnie A Julek nie jest ani gruby ani chudy - w sam raz
    Aha i zapomniałam Ci napisać... mój mąż też dwumetrowiec (dokładnie 202cm)
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      fajne są wysokie chłopy hehe

      bo ja to kruszyna (160 cm, jak się wyprostuję), no przed ciążą kruszynka... więc oby nie wdał się wizualnie we mnie

      Skomentuj


        #33
        A no fajne, fajne
        A nie ... to ja 5 cm wyższa także też do wysokich nie należę
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          #34
          Napisane przez sikornik Pokaż wiadomość
          strasznie mi się rozjadł Mały, na początku narzekałam że za mało a teraz pochłania 7/8 x 90 ml. i waży już 4900 g - troche mnie to przeraża bo czytała że w pierwszych 3 tyg. co najwyżej dzidzuś może przybrać 650 g, a mój już ma na plusie 800

          rzuca sie na butelkę dosłownie nawet co 2 godz. i dlatego chcę mu podawac coś innego niż mleczko i żeby nie tuczyło mi małego Potwora...
          sikornik tylko zebyś nie roztyła małego,bo jak widzisz,że zje konkret to za 2h nie powinien być głodny!!
          daj mu wodę do picia i tyle..
          ja sobie ustaliłam pewne godziny (co 3h) i tego się trzymałam:system szpitalny 5,8,11,14,17,20,23h i uwierz mi że wtedy mialam czas na wszystko bo wiedziałam o której ma jeść,nie musiała spoglądać na zegarek kiedy ostatnio jadła..taki luzik psychiczny bo stałe godziny posiłków mialam..jeśli zaczynała płakać to dawałam jej wodę,by ją przeczymać z jedzeniem do okreslonej godziny.
          koleżanka karmila dziecko wtedy kiedy plakało i klocek upasiony strasznie,jak dla mnie za duzo dawala jedzenia,a czasem dziecku po prostu chce się tylko pić..
          sikornik zrób jak uważasz..

          Skomentuj


            #35
            ale co zrobić jak dziecko faktycznie jest głodne a nie spragnione? sikornik skoro synek je 7x90ml, to chyba dobrze? jaka jest norma na opakowaniu mleka? moja córka potrafiła jeść co godzinę, tylko, że ona raz 30ml wypiła, raz 150 teraz ma 7,5 misiąca i waży 7kg - jeszcze swojej wagi urodzeniowej nie podwoiła!

            Skomentuj


              #36
              Nie pamiętam ile porcji musi wypić mieszanki na dobę, 8??? Więc jeśli
              podzielimy 24 godziny na na 8 wychodzi co 3 godziny, jednak ten system obowiązuje jeśli dziecko wypija od 90-120 ml podczas każdego posiłku, ale..... jeśli np nie je w nocy, to podanie mleka w dzień co 2 godziny nie jest niczym złym.
              Ważne jest by dziecko otrzymało odpowiednią ilość mleka na DOBĘ.

              Przekarmić dziecka nie można... dziecko jak nie jest głodne to jeść nie będzie, a to, że jest grube... geny nam się tutaj kłaniają.

              Sikornik jednak spróbuj w upalne dni podawać wodę, może jest spragniony. A może ma dużą potrzebę ssania, ciągnie smoka Jonatan ??
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj


                #37
                no właśnie tak jak napisała Tree, jak dziecko nie jest głodne, to jeść nie będzie. dlatego czasem śmiać mi się chce, jak niektóre mamy mówią, że jak da się dziecku butelkę, to nieważne ile tam bedzie, dziecko wszystko wypije. jak córka nie chciała jeść, to krzyczała i butelki jej się wcisnąć nie dało.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Ja karmiłam piersią i nie podawałam herbatek.Dopiero w 6 m zaczęłam podawać małej wodę łyżeczką, soków niechciała pić,później dawałam jej do picia herbatkę winogronową z BoboVity.Ale jak poszłam z małą do pediatry ta zakazała podawać granulowane herbatki bo to sama chemia i cukier.Od tamtej pory mała pije tylko herbatki owocowe z naturalnego suszu których nie słodzę i małej i mnie bardzo smakują.


                  Skomentuj


                    #39
                    Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość

                    Sikornik jednak spróbuj w upalne dni podawać wodę, może jest spragniony. A może ma dużą potrzebę ssania, ciągnie smoka Jonatan ??
                    Mały właśnie w ogóle nie jest smoczkowy, On nawet woli pocyckać ten smoczek od butelki i mi udaje że pije - smoka tez mam z AVENTU i tak go może z 15 min. na dobę potrzyma w buzi
                    tylko butelka się liczy, obojętnie z czym

                    masz rację tree - dziś albo mu podam herbatke bez cukru albo samą wodę - bo te granulki mnie przerażają - 3,5 g cukru na 100 ml. PORAŻKA

                    Skomentuj


                      #40
                      Ja po 1 miesiacu zaczelam podawac Lali swojej herbatke z HIPPa ulatwiajaca trawienie, po strasznym zatwardzeniu jakim raz miala. Na drugi dzien odrazu polecialam po nia i jest okej do dzis

                      Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Też mam tą herbatke jednak sie zdecydowałam na nią
                        tylko strasznie ksztusi sie herbatką niestety...
                        ale Jonatan wali kupy po niej mięciutkie (i śmierdzące) hehe

                        Skomentuj


                          #42
                          U nas swietnie sie sprawdza herbatka ułatwiajaca trawienie ,córeczka polubiła kiedy miała kolke i podawalam jej na zmiane z Boboticiem.
                          Do soczków nie jest przekonana.

                          Skomentuj


                            #43
                            sOdp: Dobra herbatka

                            witam ja mojemu 5miesiecznemu synkowi zaparzam delikatna zwykla herbatke troszke dosladzam ale pije ja i nie widze u niego zeby bylo cos nie tak.oczywiscie daje mu owocowe herbatki dla dzieci ale niepije ich za chetnie i niewiem dlaczego?

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Dobra herbatka

                              Najlepiej i najbezpieczniej podawać dziecku herbatki dla niemowląt - idealne są herbatki z kopru oraz rumianku, które złagodzą dolegliwości trawienne już u miesięcznych maluszków. Dobrze sprawdza się również lekkie napary z herbatek owocowych. Niewskazane jest natomiast podawanie dzieciom poniżej 6 miesięcy czarnej, czerwonej czy zielonej herbaty. Pamiętajmy jednak, że pierwsze napoje powinny być bardzo słabe, najlepiej nie dosładzane. Herbatki warto tworzyć na bazie wody dla niemowląt jak np. Mama i ja. Woda z kranu często mimo gotowania jest twarda, co może obciążyć jeszcze nie rozwinięty do końca układ pokarmowy oraz nerki maluszka.
                              Dopajanie dzieci? Służę pomocą

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X