Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dobra herbatka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Napisane przez Soniqa Pokaż wiadomość
    A ja polecam dawać właśnie samą wodę albo rozcieńczone bobofruty, to chyba lepsze od granulowanych herbatek
    też podaję maluszkowi tylko wodę do picia (niskosodową i niskozmineralizowaną!). Wg mnie lepiej podać dziecku owoc niż sok, w którym jest masa cukru. Owoce mają sporo blonnika i pomagajż w nauce żucia. Herbatki granulowane są mocno przetworzone i mają sporo cukru. A my bardzo boimy się próchnicy ...brrrr

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      zula nie wszystkie soki mają cukier Trzeba wybierać
      te bez. Ja podaje sok raz dziennie i owoce też dają.
      Zarówno soki jak i owoce mają w sobie naturalne cukry.

      Skomentuj


        #18
        Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
        zula nie wszystkie soki mają cukier Trzeba wybierać
        te bez. Ja podaje sok raz dziennie i owoce też dają.
        Zarówno soki jak i owoce mają w sobie naturalne cukry.

        zgadzam sie!sąś tez soki b/cukru ale herbatek granulowanych niedosładzanych to nie widziałam.

        Skomentuj


          #19
          Zula ale Ty napisałaś, że soki mają masę cukru stąd mój post.
          O herbatach granulowanych mowy nie było
          Ale masz rację herbaty granulowane to chyba wszystkie słodzone

          Skomentuj


            #20
            co można podać do picia miesięcznemu dziecku...???zaopatrzyłam sie w herbatki hipp rumiankową i z kopru włoskiego, bo tylko te są od pierwszego tygodnia życia,ale jakoś mam opory przed podawaniem, nie wiem ile można takiej herbatki dziecku dać i czy one rzeczywiście są dobre...


            Skomentuj


              #21
              ja daję rumianek hippa odkąd syn miał 3 rtygodnie,
              ale nie bardzo chciał pic a jak pił to niewiele.
              ale było lato więc troche mu dawałam.
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj


                #22
                Napisane przez jaka_ja Pokaż wiadomość
                co można podać do picia miesięcznemu dziecku...???zaopatrzyłam sie w herbatki hipp rumiankową i z kopru włoskiego, bo tylko te są od pierwszego tygodnia życia,ale jakoś mam opory przed podawaniem, nie wiem ile można takiej herbatki dziecku dać i czy one rzeczywiście są dobre...
                jeśli dziecko karmione jest piersią nie ma potrzeby dopajać nawet do pół roczku (pod warunkiem, że nie je jeszcze innych pokarmów, wtedy wiadomo, że będzie pragnienie), chyba że jest upalnie - wtedy polecam wodę, a jeśli ma problemy z trawieniem, bolącym brzuszkiem polecam PLANTEX.

                Mój synek do dziś (ma rok i 9 mcy) pije samą wodę, soczków nie lubi (nie miał okazji polubić - odradzane przez lekarzy, ze względu na jego dietkę) i wcale mnie to nie martwi, a teraz jak jest chłodniej na rozgrzewkę po spacerku daję herbatkę malinową z dziką różą Bobovita ale to też 1-2 razy dziennie po ok. 100ml
                Last edited by izabela22; 20-11-2008, 17:11.
                Julek 15.o2.2oo7r



                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Kalinka pije herbatki zaparzane z torebek owocowe. Są różne smaki i nie zawierają teiny. Tylko trzeba dobrze czytać opakowania. Granulowane hippa tez lubi i czasami pije. Jak również soki.

                  Skomentuj


                    #24
                    Do pół roku to tylko pierś powinna wystarczyć. Woda jest na pewno bezpieczna dla wszystkich maluchów.

                    Skomentuj


                      #25
                      Mojmu synkowi pdowalam herbatke z bobovitu jablko-melisa samkuje mu bardzo od tygodnia z Hippo z czerwonej rózy Równiez jest zadowolony ja zreszta tez jest pyszna
                      Bartuś 26.06.08
                      Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        właśnie wybieram sie dziś po herbatkę do apteki, granulowanych się boję przez ten cukier, choć raz Małemu podałam i mu smakowało

                        teraz boję sie że tych niesłodzonych z torebki nie będzie chciał pić

                        może czym je dosładzać, ale co jest dla 3-tyg. noworodka najbezpieczniejsze, słyszałam że fruktoza, ale i tak mam obawy

                        Skomentuj


                          #27
                          Mój synek dostaje herbatki z bobovity ściśle wg zaleceń do 100 ml dziennie. Wypija tak ok 60-70 ml. Poza tym jak jest spragniony to podaję mu ciepłą przegotowaną wodę, którą muszę przyznać wypija ze smakiem. Podaję mu zwykłą wodę z kranu tylko przegotowaną bo podobno jest zdrowsza od tych wszystklich butelkowych. Dodam, że w Suwałkach woda kranówka jest bardzo dobra.


                          Skomentuj


                            #28
                            Sikornik glukozę można podać dziecku. Ale nie przyzwyczajaj Maluszka do słodkiego. Najlepiej jak będziesz podawała mu wodę niskosodową przegotowaną.
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              #29
                              strasznie mi się rozjadł Mały, na początku narzekałam że za mało a teraz pochłania 7/8 x 90 ml. i waży już 4900 g - troche mnie to przeraża bo czytała że w pierwszych 3 tyg. co najwyżej dzidzuś może przybrać 650 g, a mój już ma na plusie 800

                              rzuca sie na butelkę dosłownie nawet co 2 godz. i dlatego chcę mu podawac coś innego niż mleczko i żeby nie tuczyło mi małego Potwora...
                              Last edited by sikornik; 18-05-2009, 13:18.

                              Skomentuj


                                #30
                                sikornik Twoj synek na pewno się nie roztyje a do picia najlepsza jest woda niskosodowa przegotowana, pamiętaj że dzieci do słodkiego łatwo się przyzwyczajają i od tego tyja
                                ŁUKASZ 08.09.2006

                                NATALIA JULIA 30.11.2007



                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X