Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

co zrobić żeby karmić piersią?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    co zrobić żeby karmić piersią?

    jestem w ciazy i bardzo zalezy mi na tym aby karmic moje dziecko piersia kiedy sie urodzi. macie moze jekies sposoby na laktacje?

  •    
       

    #2
    podobno karmi warto wypić raz na jakiś czas
    1.03.2009 9:55 FILIPEK

    Skomentuj


      #3
      najważniejsze nastawienie, podobno mleko jest w głowie...
      ważne też szybkie przystawienie malucha doi piersi zaraz po urodzeniu
      najlepiej nie martw się tylko zaufaj sobie matka natura zrobi co trzeba
      pozdrawiam

      Skomentuj


        #4
        Jak najwiecej karm maluszka przez pierwsze dni po prodzie. Moze nie jest to zbyt przyjemne, bo wszystko boli i piersi tez i sa przepelnione mlekeim, ktore przynanjmniej u mnie gdy karmilam to lalo sie strumieniami z drugiej piersi, ale po kilkunastu dniach wszystko przechodzi. Ja dodatkowo pije jeszcze caly czas herbatke z hippa dla kobiet karmiacych i na poczatku pilam herbatke koperkowa zeby malutka nie miala kolek ( i nie miala ale moze gdybym jej nie pila to tez by ich nie miala ;-)) Aha warto zaopatrzyc sie w dobry kremik na popekane brodawki ja uzywalam Purelanu z medeli po karmieniu przez pierwsze dni po porodzie i dzidzi udalo sie nie uszkodzic mi niczego tak ze polecam go
        Najszczęśliwsza mama na świecie !!!

        www.pszczolkajulka.blog.onet.pl

        Skomentuj


          #5
          ja z córeczką byłam tydzień po porodzie w szpitalu, na różnych salach. Nie potrafiłam dostawić jej do piersi, panie od laktacji też mi nie potrafiły pomóc, mała nie chciała ssać. Może nerwy,stres ale nie umiałam, byłam załamana bo tak bardzo chciałam Mała piła od początku z butelki.Dopiero jak po tygodniu wróciłyśmy do domu,zaczęłam powoli karmić. Spokój, cisza, wygodny fotel, i koniecznie NAKŁADKI Z AVENTU(które kojarzyły się maleństwu z butelką) i udało się. Nakładka służyła nam ok 4 miesiące ,potem już bez aż do 13 miesięcy karmiłam.
          Najważniejsze próbuj, nie poddawaj się i myśl pozytywnie.
          I jak najwcześniej próbuj dostawić do piersi, bo widzisz u mnie tydzień butelki i musiałam wspomagać się nakładkami.

          Skomentuj


            #6
            Z własnego i koleżanek doświadczenia wiem że te które juz w ciąży myślały i zastanawiały się jak to bedzie z karmieniem po porodzie nie miały pokarmy, ja mam mały biust, nigdy nie myśłałm jak to bedzie a teraz mój syn od 10 miesięcy jest tylko na cycku i wcale się nie przejmuję , nie piję herbatek, karmi itp. na dzień dzisiejszy daję mu cyca dwa razy dziennie i w nocy, gdy był mały pilnowałam by dostawał co 3 godziny, przystawiaj dziecko i nic się nie martw


            Skomentuj


              #7
              Myśl pozytywnie, nie stresuj się tym, że nie wychodzi na początku - większość ma początkowo z tym problem, laktacja sie musi rozkręcić. Przystawiaj maleństwo jaknajczęściej do piersi i nie słuchaj rad typu: karmi pomaga, bo to są bzdury.
              I pamiętaj - nawet jak na początku bedzie ciężko, nie poddawaj się i nie dokarmiaj butelką, bo maluszek się niepotrzebnie przyzwyczai (z butelki leci więcej i szybciej, pracują też tylko 4 mięśnie malutkiej buzi i naszemu leniuszkowi nie chce sie potem wysilać, żeby się najeść)

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                http://www.dlarodzinki.pl/artykul/cz...zy-chciec,521/

                ciekawy artykuł o karmieniu...


                Skomentuj


                  #9
                  Moja mama mówi, że najlepszym sposobem na laktacje jest picie herbaty z mlekiem...tez jestem przed pierwszym porodem i chcę karmić piersią...będę to piła zobaczymy co z tego wyjdzie

                  Skomentuj


                    #10
                    herbatki dla kobiet karmiacych, zwiekszajace laktacje - owszem, pomagaja. Ale chyba tylko wtedy, gdy czujemy, ze mamy malo pokarmu? Jak pisaly moje poprzedniczki, NIC SIE NIE MARTW! W szpitalach najczesciej od razu po porodzie, po zbadaniu maluszka (w miedzy czasie Ciebie troche 'uprzatna') przystawiaja dziecko do piersi. Ja tak mialam. Zostawili nas poltorej godziny samych. Maly podjadl, a ja sie zdrzemnelam Gorzej bylo, jak mnie juz na sale poporodowa przeniesli. Synek nie mogl porzadnie zassac, mialam problem. Ale probowalam. I sie udalo! Takze nie pozostaje Ci nic innego, jak usmiechnac sie szeroko i cierpliwie czekac na maluszka Wszystko samo sie 'zrobi'! A co do masci, ja uzywalam Bephanten (nie trzeba zmywac przed karmieniem). Po 2 dniach zapomnialam o czyms takim jak pogryzione sutki.

                    Powodzenia!
                    Pozdrawiamy!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11


                      Poprostu urodzisz i bedziesz karmic Nie martw sie na zapas
                      D

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez koniczynka Pokaż wiadomość
                        Moja mama mówi, że najlepszym sposobem na laktacje jest picie herbaty z mlekiem...tez jestem przed pierwszym porodem i chcę karmić piersią...będę to piła zobaczymy co z tego wyjdzie
                        Spokojnie możesz to wsadzić między bajki. Dawno już udowodniono, że picie herbaty z mlekiem nie ma żadnego wpływu na laktację.
                        Grunt to pozytywne myślenie, zero stresu, odpowiednie i częste przystawianie dziecka do piersi.

                        Skomentuj


                          #13
                          Bawarka to takie placebo
                          Myśl, że pomaga , powoduje wzmożoną laktację

                          Skomentuj


                            #14
                            i nigdy nie daj sobie wmówić że masz chudy pokarm,i ze maluch nie dojada. ja sie na to nabrałam przy pierwszym dziecku i do dziś tego żaluję. Nawet jeśli 30 minut po karmieniu mleństwo płacze,trzeba znów cierpliwie przystawić do piersi,pokarm napewno będzie,i tak nawet kilka tygodni,dopóki sie nie unormuje laktacja.dzisiaj moja druga pociecha ma prawie 8 miesięcy i uwilbia "cysiać" chociaż początki były BARDZO TRUDNE,nie poddałam się,i tobie też tego życze.
                            powodzenia
                            Last edited by mamusia_krzysia_iwojtusia; 16-10-2008, 14:02.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X