Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady eksperta PKO
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady eksperta PKO Kiedy dawać kieszonkowe? Czy pieniądze powinny być nagrodą? Jak wychować dziecko, aby umiało oszczędzać, rozsądnie wydawać i jak tłumaczyć wartość pieniądza – na te i inne pytania odpowiada ekspert PKO Banku Polskiego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-08-2014, 16:20
betiwu betiwu jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
betiwu.polki.pl

Domyślnie Odp: Czy oszczędzacie na przyszłość?

Ja mam taką skarbonkę założoną i co miesiąc pobiera określoną kwotę. Nie za dużą, ale w rok zrobiło się parę tysi, a te wrzuciłąm na lokatę. Polecam.
Nieprzeczytane 25-08-2014, 12:46
anitak_80 anitak_80 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anitak_80.polki.pl

Ale w jakim banku??
Nieprzeczytane 26-09-2014, 10:36
01basia10 01basia10 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
01basia10.polki.pl

Ja nie oszczędzam w banku, tylko poprostu nie wydaje na to co nie potrzeba, ale ostatnio uznałam że zaszaleję i kupiłam sobie zioła na zajście w ciążę z baby and mama med i piję teraz Płodność fazę 1 przed owulacją i nie żałuję, ze wydalam kasę No ale jak chcę mieć dziecko to musze sobie przygotować oszczędności, nie?
Nieprzeczytane 14-11-2014, 13:41
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40

Tak, ja oszczędzam ale tylko dzięki temu że w mojej pracy mam taką opcję, właściwie to mój pracodawca oszczędza dla mnie, to jest tzw. fundusz emerytalny na który przekazuje co miesiąc składki a ja tylko płacę od tego podatek.
Nieprzeczytane 26-11-2014, 18:13
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Mamy z mężem trzeci filar. Wpłacamy tam pieniądze co miesiąc już od 7 lat i w tym roku jak przyszło pismo ile mamy środków zgromadzonych to się okazało że już trochę udało nam się zarobić.
Nieprzeczytane 04-12-2014, 20:08
Oluchna87's Avatar
Oluchna87 Oluchna87 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Oluchna87.polki.pl

Cytat:
Napisał jjmka Zobacz post
Tak, ja oszczędzam ale tylko dzięki temu że w mojej pracy mam taką opcję, właściwie to mój pracodawca oszczędza dla mnie, to jest tzw. fundusz emerytalny na który przekazuje co miesiąc składki a ja tylko płacę od tego podatek.
Konkretnie nazywa się to pracowniczy program emerytalny. Miałam to w poprzedniej firmie. Rewelacyjny benefit, szkoda tylko, że dość rzadko stosowany przez polskich pracodawców.
Nieprzeczytane 05-12-2014, 19:06
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

Tak, oszczędzamy, gramy na giełdzie i w ogóle, staramy się pomnażać oszczędności jak tylko się da.

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Nieprzeczytane 09-12-2014, 12:21
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

Cytat:
Napisał Oluchna87 Zobacz post
Konkretnie nazywa się to pracowniczy program emerytalny. Miałam to w poprzedniej firmie. Rewelacyjny benefit, szkoda tylko, że dość rzadko stosowany przez polskich pracodawców.
Dokładnie. Brzmi świetnie, ale mimo że pracowałam w kilku miejscach to nigdzie się z tym nie spotkałam.
Ja na giełdzie nie gram- bo się po prostu na tym nie znam i bałabym się utraty pieniędzy.
Nieprzeczytane 09-12-2014, 17:18
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

Bo giełda to jest straszne ryzyko. I te wszystkie "piramidki finansowe" ale lepiej coś w tym kierunku kombinować niż trzymać w skarpetce w domu.

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Nieprzeczytane 12-01-2015, 11:06
marysia_24's Avatar
marysia_24 marysia_24 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marysia_24.polki.pl

Z czego tu oszczędzać ?

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania