Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Niemowlę > Karmienie dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Karmienie dziecka O karmieniu piersią, butelką i o niejadkach...

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-06-2010, 08:52
beherowka beherowka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
beherowka.polki.pl

Domyślnie Odp: jaki stanik dla karmiącej?

ja kupiłam stanik dla karmiących taki właśnie "obleśny" z szerokimi ramiączkami i z odpinaniem z przodu tylko i wyłącznie nadaje się do domu!! jak nikt nie widzi ten stanik w ogóle nie trzyma biustu jest bo jest.
Kiedy rozmiar biustu się uregulował kupiłam od razu ładniejszy normalny biustonosz z dopasowanym obwodem pod biustem z cieńszymi ramiączkami co odpinają się z przodu i przytrzymują biust tak jak należy
Nieprzeczytane 14-06-2010, 12:23
ewelka21's Avatar
ewelka21 ewelka21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelka21.polki.pl

Zdjęcia: 434

Najlepiej kupić specjalny biustonosz do karmienia z odpinanymi miseczkami z przodu;sprawdza sie wspaniale!

Nie zgadzam się z tym,że wszystkie biustonosze do karmienia są brzydkie i nie podtrzymują piersi.Można przecież kupić te z fiszbinami.Zachęcam do odwiedzenia stron www.sfera-mamy.pl lub www.modnybrzuszek.pl .Można tam znaleźć piękną i niedrogą bieliznę dla karmiących mam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-2010, 20:26
Aniinka Aniinka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Aniinka.polki.pl

te właśnie staniki, które miałam nie miały tych paskudnych dziur na sutki, tylko cała miseczka się odpinała od ramiaczka, a ramiączko było przedłużone do fiszbiny i tam przyszyte, w ten sposób nie uciekało po odpięciu, a cycuch był cały na wierzchu, dla mojej córki tylko tak było ok, bo ona podczas jedzenia uwielbiała sobie głaskać

"Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-07-2010, 23:56
Iwona318 Iwona318 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwona318.polki.pl

Ja kupiłam sobie dwa czarne z odpinanymi klapami, bawełniane. Świetnie sprawdzają się w domu. Jak gdzieś wychodzę bez córci to wkładam normalny stanik tylko z wkładkami laktacyjnymi. Moim zdaniem nie ma co przepłacać. Wygodny będzie również zwykły stanik tylko rozpinany z przodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-09-2010, 16:54
novvva novvva jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
novvva.polki.pl

Thumbs up Odp: jaki stanik dla karmiącej?

Dziewczyny piszące, że szerokie ramiączka są niepotrzebne mają absolutną rację! W dobrze dobranym rozmiarowo staniku biust podtrzymuje (w ok.90%) obwód biustonosza, a nie ramiączka.

Ja od siebie dodam jeszcze, że największą krzywdą, jaką można zrobić swojemu biustowi podczas ciąży i karmienia jest, oprócz noszenia stanika źle dobranego, kupowanie biustonoszy "rosnących", czyli z elastycznymi miseczkami - takie staniki nie dają prawie żadnego wsparcia rozciągającej się skórze (bo jak niby, skoro rozciągają się razem z nią?), co skutkuje rozstępami i wiotczeniem piersi.

Nie będę się więcej rozpisywać, tylko podlinkuję parę stron (bo mądrzejsze ode mnie już na temat "karmników" wiele napisały):

- Biust karmiący - biust wymagający!
http://stanikomania.blox.pl/2009/01/...ymagajacy.html

-Jak wybrać dobry stanik do karmienia piersią? Lobby Biuściastych spejcalnie dla MaMy:
http://www.fundacjamama.pl/index.php...=60&Itemid=101

- Zbuduj sobie karmnik:
http://stanikomania.blox.pl/2009/01/...e-karmnik.html

- Biust i staniki w czasie ciąży, karmienia i po - tematy na forum Lobby Biuściastych:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,32203...enia_i_po.html

- elektroniczny bra-fitter, czyli najlepszy kalkulator rozmiarowy w sieci:
http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/index2.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-10-2010, 10:49
Asioolq Asioolq jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Asioolq.polki.pl

Zdjęcia: 4

Witam, przetestowałam staniki podczas karmienia piersią i mogę doradzić Na początek najlepsze są staniki miękkie, bawełniane, takie, które rozpinają się z góry na miseczce. Odradzam staniki ze sztywna miseczką! U mnie sprawdziły się właśnie te z miękką...
Poza tym cena takich staników to 15 zł... Warto za niewielkie pieniądze kupić sobie troszkę wygody, prawda??
Po jakimś poł roku zaczęłam nosić biustonosze ze sztywną miseczką, pokarmu jest później troche mniej więc można zmienić stanik, dziecko zaczyna jeść inne pokarmy, nie tylko mleko mamy, dlatego by zadbać o skórę biustu i dekotlu należy zakładać biustonosze dobrze podtrzymujące biust o najlepiej kremy do pielegnacji biustu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-10-2010, 19:14
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Aniinka.polki.pl

Cytat:
Napisał Asioolq Zobacz post
Witam, przetestowałam staniki podczas karmienia piersią i mogę doradzić Na początek najlepsze są staniki miękkie, bawełniane, takie, które rozpinają się z góry na miseczce. Odradzam staniki ze sztywna miseczką! U mnie sprawdziły się właśnie te z miękką...
Poza tym cena takich staników to 15 zł... Warto za niewielkie pieniądze kupić sobie troszkę wygody, prawda??
Po jakimś poł roku zaczęłam nosić biustonosze ze sztywną miseczką, pokarmu jest później troche mniej więc można zmienić stanik, dziecko zaczyna jeść inne pokarmy, nie tylko mleko mamy, dlatego by zadbać o skórę biustu i dekotlu należy zakładać biustonosze dobrze podtrzymujące biust o najlepiej kremy do pielegnacji biustu.
te bawełniane szmaty za 15zł to zbrodnia na biuście:/ warto płacić 15 zł za obwisłe cyce jak mozna je mieć za darmo?

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-10-2010, 20:15
Nusiakova's Avatar
Nusiakova Nusiakova jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Nusiakova.polki.pl

Ja miałam taki jeden właśnie za 15 zł na pierwsze dni po porodzie i to była
totalna porażka. Nijak nie szło go dopasować. Poza tym na początku mimo
tego, że miałam wkładki to cały biustonosz miał wielkie plamy od mleka. I z
tej "bawełny" ciężko było je doprać a ponadto po kilku praniach zrobił się z
niego namiot. Dlatego zaraz po wyjściu ze szpitala zakupiłam następny. Też
był zwykły biały, bawełniany, bez fiszbin i żądnych ozdobników ale
kosztował więcej niż 15zł. I z tego byłam już zadowolona, bo po kilku
praniach nadal był ok. Niestety moja przygoda z karmieniem piersią nie
trwała długo. Natomiast moje koleżanki robiły tak, że na pierwsze dni
kupowały dwa białe lub biały i czarny biustonosz bawełniany, bez fiszbin.
Taki najprostszy dla mam karmiących a potem jak już piersi przestały być
obolałe i nauczyły się co i jak to szalały wśród różnych wzorów i kolorów

I fakt, że szerokie ramiączka to dodatkowe wsparcie i potrzebne w sumie
kobietkom o rzeczywiście sporym biuście.

Ceny biustonoszy są baardzo zróżnicowane - od zwykłych bawełnianych
za 35-45zł do takich za 190 - 200zł. Także chyba każda mama wybierze
coś dla siebie, nie zapominając, że jest nie tylko mamą, ale także kobietą.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2010, 22:36
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Aniinka.polki.pl

no właśnie piszesz nijak nie szło go dopasować, te niby biustonosze. przeciez nie po to kupujemy stanik, żeby sobie do niego dopasowywać cyce

a szerokie ramiączka... w idealnie dobranym staniku, który ma odpowiednio ciasny obwód pod biustem szerokie ramiączka nie są potrzebne, a co więcej wcale nie wyglądają ładnie. niestety większość Polek ma źle dobrane staniki- z reguły za luźne w obwodzie i z za małą miską i stąd bierze się błędne przekonanie, że ramiączka mają za zadanie podtrzymywanie biustu.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2010, 22:44
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Aniinka.polki.pl

z resztą potwierdzeniem jest zawartość strony którą reklamujesz modnybrzuszek.p

staniki z najmniejszym obwodem 70,
poza tym błędne i8nfo dotyczące doboru rozmiaru pod biustem, wynik zaokrągla się w dół a nie w górę... według tych obliczeń powinnam mieć stanik 75, a tymczasem z innych kalkulatorów wychodzi 60 a wiem, że są dziewczyny szczuplejsze, bo ja wcale chuda nie jestem

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania