Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Nasze dzieci > Dzieci urodzone przed 2015 rokiem > Dzieci urodzone w 2010 roku
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-11-2009, 12:14
ola1981's Avatar
ola1981 ola1981 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ola1981.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Kwiecień 2010

No to jestem w SZOKU, że lekarz przepisał Ci coś nieodpowiedniego w ciąży. Masakra Dobrze, że zadzwoniłaś.To jak znosisz czosnek to masz tydzień na eksperymenty Ja jem tylko w ostateczności, jak mnie dopadnie przeziębienie i nie mogę sobie z nim nijak poradzić. Nienawidzę czosnku!! Ja kupiłam pyzy z mięsem mrożone. Ponieważ mam dziś gości, to nie będę musiała gotować obiadu. Wrzucę do gara i heja Kupiłam "M jak mama". Jest o bólach pleców w ciąży, więc będę miała co czytać. Nawet są jakieś ćwiczenia, chyba się zmobilizuję na 10 minutek wieczorem, już robię kocie grzbiety. No i za tydzień zapytam lekarza, co on radzi. Jestem przerażona tym bólem pleców, bo to dopiero połowa ciąży!! "Najcięższy" czas (brzuch) jeszcze przede mną.

Też SŁONECZKA życzę no i UŚMIECHU, to ważniejsze

Naprawdę fajnie nam się to forum rozkręciło. Super
Nieprzeczytane 19-11-2009, 17:35
Legalizacja Legalizacja jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Legalizacja.polki.pl

Hej.
Zdjęcia z USG nie mam, ale mam płytkę;D, bo mój gin. nie ma w zwyczaju dawania zdjęć z USG więc na każdej wizycie dostaję płytę zamiast zdjęcia.

Co do imienia ma być Julia albo Weronika.
Paulina 15 kwietnia 2006r. godz. 3:05 4010 g. 56 cm.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-11-2009, 17:53
rolka2000 rolka2000 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
rolka2000.polki.pl

Reniu a ile Cię kosztowało to USG prenatalne jeżeli możesz zdradzić?? Ja na nie mam jechać do Katowic i podobno kosztuje 200 zł.
U mnie hit tego tygodnia to jabłko potarte i pogniecione z bananem!! Najlepszy słodycz ze słodyczy!! I jakie niemowlęce!!
Już nie mogę się doczekać przyszłego tygodnia i wizyty u lekarza
Nieprzeczytane 19-11-2009, 17:53
ola1981's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ola1981.polki.pl

Weronika też mi się podoba Płytkę z filmem z usg? Wow, fajnie. No ja zawsze dostaję zdjęcia. Po wizycie Wam pokażę
Nieprzeczytane 19-11-2009, 17:55
ola1981's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ola1981.polki.pl

Karola a Ty kiedy idziesz? Ja we wtorek na 20
Nieprzeczytane 19-11-2009, 18:12
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
rolka2000.polki.pl

Ja mam wizytę w piątek 27.11 o 19:45
I Julka, i Weronika ładne, ale uprzedzam lojalnie - mojej 13-letniej siostrze Julce buzia się nie zamyka - gada dużo i głośno
Nieprzeczytane 19-11-2009, 19:56
Betiiii's Avatar
Betiiii Betiiii jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Betiiii.polki.pl

No to dziewczyny przyszłym tygodniu poznamy kolejne płcie Jak narazie jedna dziewczynka czyli 1:0 dla płci kobiecej. Zobaczymy co dalej.
Na szczęście decyzja czy będzie chłopak czy dziewczynka nie należy do mnie bo bym się nie mogła zdecydowac. To będzie nasze pierwsze dziecko i ja tak bardzo chcę i córeczke i syna że naprawdę się cieszę że decyzja nie do mnie należy

Dziewczyny bierzecie kwas foliowy? Powinno się brac całą ciążę czy tylko w pierwszym trymestrze?
Nieprzeczytane 19-11-2009, 20:04
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
rolka2000.polki.pl

Betiii, kwas foliowy bierze się chyba do 12 tygodnia ciąży, ja chyba brałam trochę dłużej a teraz biorę witaminki, które też go zawierają, ale w mniejszej dawce - Falvit MAMA.
Racja z tym wybieraniem płci - ja bym też nie mogła zdecydować... Mąż chce córcię a mnie jest obojętnie - będę kochać i chuchać tak samo mocno!! Ale oddałabym wszystko, żeby mieć 100% pewność, że mój dzidzik jest zdrowy...
Nieprzeczytane 19-11-2009, 21:50
ola1981's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ola1981.polki.pl

Karola, w piątek po badaniu, będziesz wiedziała, że jest zdrowy. Na tym połówkowym badaniu lekarz bardzo dokładnie ogląda dziecko. Ja to bym chciała córeczkę... myślę, że łatwiej mi by było wychować małą kobietkę niż małego mężczyznę... no i dziewczynki są spokojniejsze, przynajmniej na początku. Mój mąż po cichu myśli o chłopaku... ale w sumie to nie ma znaczenia. Najważniejsze zdrowie. A czy chłopak czy dziewczyna to będziemy tak samo kochać. A jak już się urodzi to się w nim zakochamy bez opamiętania

Ja brałam do tej pory kwas foliowy, przestałam brać teraz jak te antybiotyki dostałam 3 tyg temu, bo za dużo tego było... a teraz czasem biorę a czasem nie. Muszę we wtorek zapytać lekarza. Ja nie biorę jeszcze żadnych witamin, na razie miałam wyniki dobre i mi nic nie dawał. Zobaczymy teraz. Muszę iść jutro na te badanie krwi, bo dziś nie poszłam, bo byłam tak głodna, że o 5 rano zjadłam śniadanie i olałam badania No ale jutro muszę być twarda
Nieprzeczytane 20-11-2009, 07:29
julita191 julita191 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
julita191.polki.pl

Cześć dziewczyny!
Ja też już nie piję kwasu foliowego odstawiam go ok. tydzień temu bo jakoś dziwnie się czułam może dla tego, że już było za dużo. Ja też piję Falvit Mama są bardzo wydajne i nie drogie. Witaminy to piję od 2miesiąca ciąży. Myślę że nie zaszkodzi a i pomoże w dostawie witamin dla mnie i dla dzidzi, bo przecież dzidzia wszystko ode mnie ściąga. Oprócz witamin to owoce pochłaniam kilogramami tylko mam gorzej z nabiałem. Nie lubię nabiału i jak sie zmuszam do wypicia jogurtu lub zjedzenia sera to strasznie brzuchol mnie boli.
Miłego piątku życzę.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania