Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwiecień 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Noemi, moje dzidzi chyba było odrobinę większe jak mi robił tą przezierność karku. Z kalendarzyka wychodził mi 12 tydz a z usg 11.

    Lutek, to się oznacza właśnie jakoś tak, 11 - 13 tydz. Na podstawie grubości karku i długości kości nosowej oznacza się czy dziecko ma wady genetyczne (zespół downa i jeszcze jakiś drugi, ale nie pamiętam nazwy) Jeśli oba wyniki są dobre to wtedy z dużą dokładnością można powiedzieć że dziecko jest zdrowe A wymiarów jakie powinny być to Ci nie podam, bo nie wiem. Może w google jak wpiszesz to coś znajdziesz Powinno być

    Trzymajcie kciuki, żebym wyszła jutro, bo chcę już do domu

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Te badania robi się między 11 a 14 tygodniem ciąży, dziecko musi mieć powyżej 40 mm długości (tak mi powiedział ten lekarz a w internecie wyczytałam że powyżej 45 mm).
      A z ostatniego USG moje dziecie miało 10 tygodni i 4 dni i 37 mm.
      Lutek to juz Ola odpowiedziała na twoje pytanie, bo ja wiem tyle co ona.
      Ola a w jakim szpitalu byłas, bo jesteś z Warszawki nie? Bo ja planuje rodzić na Wołoskiej (tam przyjmuje moja gonekolog, moze trafię na nią)


      Skomentuj


        #18
        Cześć Dziewczyny, jestem już w domu !!

        Ja leżałam na solcu i tam też będę rodzić, bo z kolei tam przyjmuje mój ginekolog Nawet niezły szpital, w sumie to byłam w pozytywnym szoku Noemi, Ty jesteś z Warszawy??

        Skomentuj


          #19
          Takie znalazłam linki na temat tego badania, jeśli macie ochotę poczytać...

          http://www.prenagen.com.pl/pl/przeziernosc.php
          http://www.drpiekarski.com/index.php?id=11

          Skomentuj


            #20
            Ola dzięki za linki, poczytałam
            Tak jestem z Warszawy.


            Skomentuj


              #21
              mój lekarz nawet o tym nie wspomniał, usg pewnie będę miała dopiero koło 20 tyg. Chyba, że pójdę prywatnie na to badanie. Kurcze, jak mnie to wszystko wkurza. Dlaczego ten cholerny nfz nie może działać normalnie? Nie pamiętam żebym przy Pauli miała takie badanie. Myślicie, że to bardzo potrzebne?




              Skomentuj


                #22
                Wiesz, ja też przy Robercie nie miałam tego badania, dopiero USG miałam ok. 20 tygodnia, tyle, że moja lekarz zaglądała mi przez USG co wizytę.
                A teraz na to badanie między 11 a 14 tygodniem dostałam po prostu skierowanie na USG (do lekarza który umie czytać USG, nie wiem czy do tego muszą mieć jakieś uprawnienia). Moja też mi nie powiedziała dokładnie jakie to będzie badanie, i jakie jest wazne, wyczytałam to w internecie. Chyba dlatego, żeby nie denerwować ciężarnych. Dopiero jak z badania wynika coś nie tak to wtedy denerwują.
                Pytasz czy jest ważne - pozwala wykryć w ok 90 % niektóre wady genetyczne (wejdź na linki które podała Ola). Ja zrobię.
                Oczywiście trzeba myśleć pozytywnie i na pewno wszystko jest dobrze.
                Zapytaj tego swojego o te badania, a w którym jesteś tygodniu?


                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Czy jest potrzebne... zależy jak do tego podejdziesz... ja np wolę wiedzieć że dziecko jest zdrowe. Teraz się niczym nie martwię, bo wiem, że nie ma wad genetycznych, wszystkie narządy, które można zobaczyć ma oraz ma rączki dłonie, nóżki, stópki. Jestem po prostu spokojna. Pewne wady podobno można leczyć już w ciąży oraz rodzić w takim szpitalu gdzie są specjaliści jeśli np coś się wykryje. Podobno można wykryć wadę już serca u płodu. Ja też czasem się zastanawiam, czy te wszystkie badania to nie przesada, bo i tak najczęściej wszystko jest ok a tylko się denerwujemy przed każdym badaniem. No ale pytanie, czy jeśli nie zrobisz badań to nie będziesz się bardziej denerwować. A tak zrobisz i potem jesteś spokojna

                  Podobno trzeba mieć uprawnienia do tych badań, tak gdzieś wyczytałam.

                  Skomentuj


                    #24
                    Mam do Was jeszcze jedno pytanie, bo się pogubiłam. Jak się liczy tygodnie w ciąży? Pierwszy tydzień zaczyna się w pierwszy dzień ostatniej miesiączki? czyli tydzień później zaczyna się drugi tydzień itd? I jeśli jest się np w 6 tygodniu to znaczy że zaczął się już 6 tydzień? A jak się skończy 6 i zacznie 7 to się jest już w 7?

                    Pytam bo nie wiem czy się z moim lekarzem nie pomyliliśmy o jeden tydzień...

                    Skomentuj


                      #25
                      Konkursowe pytanie, az musiałam się wczytać hahaha
                      wg mnie to tak jak mówisz od pierwszego dnia miesiączki, czyli jak 01.01.09 miałaś pierwszy dzień miesiączki, to 07.01.09 minął Ci pierwszy tydzień ciąży (mimo, że jeszcze nie jesteś w ciąży) i td
                      Czyli tak naprawdę w ciąże zachodzi się po dwóch tygodniach bycia w ciąży, bo dzień płodny średnio przypada na 14 dzień owulacji.
                      Chyba że się mylę, to niech mnie ktoś uświadomi


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        To wiem. Chodzi mi raczej o to czy jak się mówi że się jest w 6 tyg ciąży to znaczy że się zaczęło 6 tydzień czy już go skończyło? Bo wg mnie to zaczęło. Jestem w 6 tygodniu to wg mnie znaczy że skończył mi się piąty i zaczął 6. Czy tak?? Bo jeśli tak to właśnie mi się nie zgadza Albo zapytam inaczej: jeśli ostatni okres miałam 23 06 to w którym tygodniu jestem teraz?14 czy 15? Dziś niunia kończy 14 tyg. To znaczy że będę w 15 tygodniu teraz? czy w 14??

                        Trochę to zamotane, ale może da się rozczytać o co mi chodzi

                        Skomentuj


                          #27
                          Napisane przez ola1981 Pokaż wiadomość
                          To wiem. Chodzi mi raczej o to czy jak się mówi że się jest w 6 tyg ciąży to znaczy że się zaczęło 6 tydzień czy już go skończyło? Bo wg mnie to zaczęło. Jestem w 6 tygodniu to wg mnie znaczy że skończył mi się piąty i zaczął 6. Czy tak?? Bo jeśli tak to właśnie mi się nie zgadza Albo zapytam inaczej: jeśli ostatni okres miałam 23 06 to w którym tygodniu jestem teraz?14 czy 15? Dziś niunia kończy 14 tyg. To znaczy że będę w 15 tygodniu teraz? czy w 14??

                          Trochę to zamotane, ale może da się rozczytać o co mi chodzi
                          Czyli jutro zaczynasz 15 tydzień i będziesz w trakcie 15 tygodnia. Różni lekarze różnie wpisują w kartę ciąży, Ja np ja od wczoraj jestem w trakcie 39 tygodnia a mój lekarz wpisuje w kartę skończone tygodnie, czyli wczoraj mi wpisał 38 tydzień inny wpisałby 38+1. Nie wiem czy logicznie to napisałam, ale starałam się





                          Zapraszam do glosowania http://mamaczytata.pl/pokaz/8498/jakubek
                          Pamiętniczek Kubusia - http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ulkapi;page:-1
                          Nasze największe szczęście - Kubuś - 13.10.2009 3600 g. 58 cm.

                          Skomentuj


                            #28
                            To właśnie o to mi chodziło, bo mój lekarz tak samo wpisuje skończone tygodnie. Dzięki za odpowiedź. Fajnie Ci że już niedługo zobaczysz dzidziusia Powodzenia

                            Skomentuj


                              #29
                              dzięki dziewczyny za odpowiedź, nie wiem co mam zrobić. Lekarz wyznaczył kolejna wizytę po 20.10, nic nie zapowiada tego, ze w ogóle myślał o tym badaniu. Ja dziś zaczęłam 12 tydzień, więc nie zostało mi zbyt wiele czasu. Z drugiej strony, może uznał, że nie ma takiej potrzeby bo z pierwszą ciążą było wszystko ok. Sama już nie wiem. Może on nie ma właśnie tych uprawnień. Rozmawiałam z dziewczynami, których ciąże prowadził i żadna nie miała usg w tym terminie, dopiero po 20 tyg.
                              A tak z innej beczki ...mam coraz większy brzuch. Aż boję się pomyśleć co będzie dalej. Przy córci brzuszek miałam dopiero pod koniec 5 miesiąca, a tu już wszystkie spodnie ciasne.




                              Skomentuj


                                #30
                                Lutek - może spróbuj się skontaktować ze swoim lekarzem i go zapytać, a jak nie, to ja bym poszła prywatnie zeby się upewnić - do prywatnego nie potrzeba skierowania.
                                A co do brzucha, to ja od 3 tygodni chodzę w ciążowych spodniach bo w normalne nie wchodziłam. Także ja to będę wielorybem. Podobno przy drugiej ciąży brzuch wychodzi wcześniej.
                                Ola co do tych tygodni, to powiem Ci jak mam wpisane w karcie jak ją dostanę tj. 6.10, bo moja lekarz stwierdziła, ze wypisze kartę jak przyjdę z wynikami badań, ale z datą poprzednie wizyty. Ale wydaje mi się, że to jest tak jak pisała Anulkapi.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X