Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-07-2016, 00:45
roxi133 roxi133 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
roxi133.polki.pl

Zdjęcia: 4
Domyślnie Odp: Prywatna czy państwowa służba zdrowia?

Ja jestem zadowolona z publicznej służby zdrowia. Zależy na jakiego lekarza się trafi a ja miałam super doktorka. Za to na prywatnej opiece lekarskiej się zawiodłam i wiem,że podjęłam słuszną decyzję.A w szpitalu w którym pracował mój ginekolog również byłam dobrze traktowana
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-07-2016, 10:59
sabina-85 sabina-85 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
sabina-85.polki.pl

Cóż, z moich doświadczeń, pryawtna służba zdrowia zapewnia lepsze warunki. Krótsze kolejki, czyste przychodnie i gabinety, wyższa kultura osobista pracowników i lekarzy. A to są ważen rzeczy dla mnie. Jak miałam do wyboru USG w Warszawie prywatnie czy na nfz to poszłam najpierw na nfz i naprawdę żałowałam, warunki byly okropne, brudny gabinet, bardzo niemiły lekarz, diagnostyka jakaś do kitu. Powtóryzłam badanie prywatnie, bo tamto w ogóle- porażka.
Nieprzeczytane 24-07-2016, 23:58
annaniol annaniol jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
annaniol.polki.pl

Miasto: Mazowieckie
Zdjęcia: 63

jedna i druga jest dobra i zla. Grunt to znalezc dobrego lekarza a tacy sa zarowno an nfz jak i prywatnie. Trzeba popytac, podoradzac sie i zdecydowac. warto zaczac od publicznego anim zacznie sie wydawac kase na wizyty
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-07-2016, 12:46
halabalka halabalka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
halabalka.polki.pl

Jak kogoś stać na prywatną, to chyba nie ma bardzo nad czym się zastanawiać. Generalnie jednak, jak ktoś jest obrotny to i z Państwowej da radę sporo skorzystać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-09-2016, 21:20
HotChocolate HotChocolate jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
HotChocolate.polki.pl

Miałam okazję przebywać w państwowym i prywatnym szpitalu. Na dość podobnych zabiegach (z zakresu proktologii). Prywatnie w Szpitalu św. Elżbiety w Warszawie. Jeśli w grę wchodziłby trzeci zabieg - na pewno wybrałabym się tam ponownie. Nie chodzi tylko o sam przebieg zabiegu i jego skutki. Tam wszystko było inaczej, warunki, obsługa, traktowanie pacjenta, czas poświęcony przez lekarza. Lekarze państwowo zapominają o tym, że za godne zajęcie się pacjentem dostają pieniądze, nie robią łaski, że poinformują go o stanie zdrowia czy zbadają. Oddział proktologii szpitala św. Elżbiety był dla mnie miłą niespodzianką, pracują tam najlepsi lekarze i odpowiednio dobrana kadra pomocnicza Czułam się tam jak w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-10-2016, 10:56
jomiksa jomiksa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jomiksa.polki.pl

Ja miałam okazję wypróbować obu systemów i w Polsce i w Anglii więc trochę podobieństw i różnic zauważyłam. Ale w obu przypadkach przyznam, że prywatnie opłaca się leczyć, może cenowo nie wychodzi to z korzyścią dla nas, ale wydaje mi się, że lekarzom pracującym albo mającym prywatną działalność bardziej zależy na pacjencie. Przynajmniej tym, u których byłam, bo wiadomo, na różnych ludzi się trafia. W Anglii to w ogóle jest ciekawie, ponieważ tam mają zupełnie inne podejście do chorego i jego leczenia i potwierdzam, że bardzo niechętnie wypisują antybiotyki, wolą przepisywać paracetamol, zwłaszcza, jak to jest angielski lekarz. Miałam kilka przejść w Londynie z publiczną służbą zdrowia, ale prywatne leczenie nie stanowiło problemów, a jak poszłam do polskiej przychodni (tak, tam też są), którą można też znaleźć w sieci: http://panamedic.eu, to wcześniejsze komplikacje z GP wydały mi się śmieszne. Jakbym mogła, to bym wystawiła im ocenę na Znany Lekarz, bo naprawdę sporo im zawdzięczam.

Ale ogólnie są problemy z publiczną służbą zdrowia, o ile wydaje mi się, że w Anglii w jej zakres wchodzi więcej zabiegów i badań, które w Polsce już podchodzą pod prywatne, a ponadto jest względnie większa kontrola nad wynikami pacjenta, to też zdarzają się rzeczy typu wypisanie kogoś z rejestru przychodni bez powiadomienia itd.
Niektóre rzeczy w Polsce można załatwić bez trudu w publicznej służbie zdrowia, ale mam wrażenie, że z roku na rok ich liczba maleje, zamiast rosnąć. A z drugiej strony ceny w prywatnych klinikach często nie są na kieszeń 3/4 obywateli naszego kraju, co już w ogóle jest śmieszne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2016, 19:16
we_kasia we_kasia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
we_kasia.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 52

Niestety państwowa służba zdrowia ma bardzo wiele minusów. Największy z nich to niedostępność, a kiedy już się człowiek do specjalisty dostanie, to jest nieodpowiednio potraktowany. Oczywiście są wyjątki i trafiają się "lekarze z powołania", ale takich ze świeczką szukać. Prywatna służba zdrowia to z kolei koszt. Ja godzę to w ten sposób, że nie wykupuję abonamentu, ale od czasu do czasu, żeby coś skonsultować korzystam i wybieram się na wizytę u danego specjalisty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2016, 22:04
saul258 saul258 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
saul258.polki.pl

Wszystko zależy od lekarza, w prywatnej przychodni czasem zdzierają z człowieka kasę a i tak nie leczą tak jak powinni
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-10-2016, 15:49
madureczka madureczka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
madureczka.polki.pl

Dokładnie, jest jak piszesz, wszystko zależy od specjalisty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2016, 15:51
faworytka faworytka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
faworytka.polki.pl

Niestety wszędzie możemy się narazić na takie ryzyko jak błąd lekarski. Nie ma to znaczenia, czy prywatna czy państwowa służba zdrowia. Warto mieć w takich sytuacjach kontakt do prawników specjalizujących się w prawie medycznym. To na przykład Lex Kancelaria z Warszawy http://www.lexkancelaria.pl/.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania