Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady eksperta PKO
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady eksperta PKO Kiedy dawać kieszonkowe? Czy pieniądze powinny być nagrodą? Jak wychować dziecko, aby umiało oszczędzać, rozsądnie wydawać i jak tłumaczyć wartość pieniądza – na te i inne pytania odpowiada ekspert PKO Banku Polskiego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-05-2019, 11:50
iamklaudka iamklaudka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
iamklaudka.polki.pl

Domyślnie Odp: Oszczędzanie na przyszłość dla dziecka

Moim zdaniem to bardzo ważne, by oszczędzać z myślą o przyszłości dziecka. Jak? Najlepsza w tym celu wydaje mi się lokata. Tutaj: https://direct.money.pl/artykuly/poz...0,1929664.html możecie przeczytać nieco więcej na temat takiego sposobu oszczędzania. Oczywiście nie daje to niewyobrażalnie wielkich zysków, ale przynajmniej środki są osobno od tych na codzienne wydatki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-05-2019, 15:20
Ludomir22 Ludomir22 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Ludomir22.polki.pl

Oszczędzać nie jest wcale tak łatwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-08-2019, 10:20
smerfetkaaa8 smerfetkaaa8 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
smerfetkaaa8.polki.pl

W wolnej chwili zajrzyjcie na tę stronę www. Znajdziecie na niej artykuł o tym, w jaki sposób opłaca się inwestować. Moim zdaniem najbardziej pewna jest lokata. A co Wy o tym myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-08-2019, 03:53
Ilinya Ilinya jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Ilinya.polki.pl

Ja krzystam z konta oszczędnościowego, gdzie oprocentowanie jest nawet do 2 % w Toyota Bank https://www.toyotabank.pl/dla-ciebie...owe/szczegoly/ Mam pewność, że bank jets stabilny i moje pieniądze nie znikną za kilkanaście lat z powodu inflancji
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-09-2019, 14:28
julita755 julita755 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
julita755.polki.pl

Moim zdaniem dobrze jest oszczędzać w obcej walucie, zazwyczaj z biegiem lat wszystko rośnie. Ja wymieniam złotówki na euro w internetowym kantorze pluskantor.pl i w taki sposób właśnie oszczędzam dla dziecka. Wymiana jest szybka i bezpieczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2019, 09:21
antoni21 antoni21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
antoni21.polki.pl

Pewnie, to ważna kwestia. Właśnie dlatego powinniście zastanowić się, jakie konto będzie najlepsze w tej sytuacji. Jak dla mnie, powinniście zajrzeć do https://konto-w-banku.pl/credit-agricole-opinie/ i przekonać się o tym, jaki wpływ na konkretny bank na stan Waszych finansów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-2019, 01:21
braap braap jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
braap.polki.pl

Tak, oszczędzam na przyszłość dziecka, bo chciałabym, żeby miało lepszy start od mojego i nie musiało martwić się na studiach, czy będzie w stanie się utrzymać. Oszczędzanie nie było proste zwłaszcza na początku, gdy tak na prawdę nie wiedziałam na czym mogę oszczędzić. Wtedy udawało mi się odłożyć maksymalnie 100zł miesięcznie, teraz jestem w stanie odłożyc nawet tysiąc, ale dlatego, ze oszczędzam nawet na jedzeniu po przeczytaniu tego artykułu http://oszczedzpieniadze.pl/blog/osz...e-na-jedzeniu/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania