Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

    WItajcie
    Czym można zająć i odciągnąć dziecko od konsoli i komputera. Pewnie to znacie. Marudzi, że się nudzi a chodzi mu tylko o to że ma ochotę pograć w gry. Zadna inne zabawa mu juz nie pasuje...
  •    
       

    #2
    Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

    Wszystko zależy od tego ile dziecko ma lat . Ja jestem mamą półrocznej dziewczynki, więc jak na razie nie mamy tego kłopotu. Synek mojej siostry ma 8 lat i dosyć często się nudzi, wtedy najczęściej spędzał czas przed ekranem komputera bądź przed telewizorem, jednak moja siostra chciała znaleźć mu jakąś pasję, która go zainteresuje. I tak od kilku miesięcy Mateusz wraz z tatą sklejają modele samolotów, helikopterów oraz statków . Na dzień dziecka planuję mu kupić kilka nowych zabawek do sklejania, jednak jeszcze nie wybrałam konkretnych modeli
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 30-05-2014, 18:32.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

      a może tak układanie puzzli? można kupić różnej wielkości i stpnia trudności a i trochę czasu zajmuje
      Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 30-05-2014, 18:31.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

        Największe nudy są w czasie burzy. Wtedy sięgamy z dzieciakami po puzzle a także dużo rysujemy
        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 30-05-2014, 18:31.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

          My gramy w gry planszowe, ale samo dziecko w ten sposób się nie pobawi

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

            Najgorzej jest nie zrobić nic i włączyć dziecku tv z bajkami lub komputer. To pójście na łatwiznę natomiast potem zaczynają się problemy wychowawcze,rodzice muszą wykazać się odrobiną kreatywności,może np gra planszowa lub wspólne budowle z klocków?
            Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 07-07-2014, 12:33.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

              A może gry edukacyjne? Znacie Tropiciela Przygód?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                Tak, są takie dni gdy dziecku nie wystarczają zbawki porozrzucane po pokoju i wszystko go nudzi… wtedy musi wkroczyć mama ze swoją wyobraźnią i pomysłami na zabawy… Zobaczcie co, my tej jesieni tworzyłyśmy…Może coś prostego... wydaje mi się, że dzieci już są znudzone takimi nowinkami....

                Wszystko oczywiście zależy jakie duże jest dziecko...

                U mnie Anielcia też nie raz już ma wszystkiego dość, wtedy rozglądamy się po domu....

                ZABAWA 1
                Potrzebne będzie:
                Kawałek drewienka, gwoździki, młotek, gumeczki.

                Anielcia gdy dorwała deseczkę za pierwszym razem, umiała nakładać gumeczki tylko na dwa gwoździki, a zajmowało ją to tak bardzo, że przegapiła swoją drzemkę południową i za nic nie chciała iść spać. Z każdym dniem doskonaliła sztukę ukałdania gumeczek. Można na niej tworzyć przeróżne kształty, wzory i rozetki. Naprawdę polecam, ale oczywiście przestrzegam, że ze względu na gwoździki, trzeba mieć dzieciaczka cały czas pod okiem…





                ZABAWA 2
                Potrzebne będzie:
                Butelki plastikowe, woda, sreberko, nożyczki, barwniki spożywcze (lub farbki)

                Pocięte sreberko na maleńkie kawałeczki, okazuje się, że też może być fascynujące, gdy pływa w kolorowej wodzie, może nie jest tak zajmujące jak gumeczki na gwoździkach, ale też dają dużo radochy zwłaszcza jak się słoneczko odbija w butelkach i sreberku. Można je obracać, turlać, trzęść… do jednej dla odmiany wrzuciłyśmy cieniutkie paseczki.



                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                  ZABAWA 3
                  Potrzebne będzie:
                  Ziemniaki, nożyk (do wycięcia kształtów), farbki i papiery.

                  Tak, rysowanie, malowanie i wszystko co się z tym wiąże, Anielcię pochłania bez reszty… uwielbia rysować, kolorować, malować, więc ta zabawa – PIECZĄTKOWANIE, również bardzo przypadła jej do gustu. Pewnie było by fajniej gdybyśmy miały duuży bristol, ale na małych kartkach też się da i też jest zabawa. Potem doszły jeszcze paluszki… dlatego polecam ubrać dziecku jakieś ciuszki drugiej klasy…



                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                    Mój malec jest już duzy i też go ciągnie do komputera Ale zanim podrósł, kupowałam mu zabawki edukacyjne...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                      Fajną alternatywą są spacery z dzieckiem, które może uczestniczyć w zabawach z dziećmi na placu zabaw, aby uatrakcyjnić zabawę można zabierać piłkę, skakankę, badminton...rolki etc.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                        Ja swojemu kupiłam klocki do składania cos takiego : http://balocco.pl/15-zestawyzpianki/...urkiikameleony miał co robić przez dłuższy czas, także do komputera nie zaglądał

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                          Mój dostał klocki konstrukcyjne Tribi i od tej pory nie ma go dokupuję mu nowe zestawy i buduje i buduje

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                            Ja polecam kreatywne zabawki do samodzielnego wykonania przez dziecko lukka.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                              Najprostsza zabawa to w chowanego. Dziecko jest w ruchu i pewnie ma dużo radości jak odszuka schowaną osobę.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X