Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwas foliowy w ciąży

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kwas foliowy w ciąży

    Jestem w ciąży (początek). Lekarz zalecił mi folik 2 razy dziennie. Czy za dużo kwasu foliowego może wpłynąć niekorzystnie na rozwijający się płód? Ktoś mi powiedział, że może mu zaszkodzić?
    Last edited by babyblue; 03-07-2008, 12:49.
  •    
       

    #2
    Ta ilość jest bezpieczna. Spokojnie, więcej złego może spowodować jego niedobór.

    Skomentuj


      #3
      Dzięki za Twoją odpowiedź!
      Po prostu uwielbiam, jak ktoś niedoinformowany wygłasza tonem znawcy takie komentarze. Człowiekowi głupio się nawet wtedy odezwać, a taka osoba myśli że wszystkie rozumy pozjadała! Ja jak czegoś nie wiem, albo nie jestem pewna, to zwyczajnie się nie odzywam i tyle. A tu jeszcze kobiecie w ciąży wodę z mózgu robią!!! Już sobie postanowiłam, że wszelkie uwagi od tej osoby puszczam mimo uszu. Na szczęście kontakt z nią mam sporadyczny.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kwas foliowy w ciąży

        często spotykany problem, ale jest na to rozwiązanie. przede wszystkim musi wrócić zwyczaj przekazywania ciuszków, łóżeczek dalej po znajomych, korzystanie z promocji i naprawdę oszczędne i przemyślane wydatki to podstawa.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kwas foliowy w ciąży

          Napisane przez kasia9641 Pokaż wiadomość
          Jestem w ciąży (początek). Lekarz zalecił mi folik 2 razy dziennie. Czy za dużo kwasu foliowego może wpłynąć niekorzystnie na rozwijający się płód? Ktoś mi powiedział, że może mu zaszkodzić?
          Ja też biorę folik, ale jedną tabletkę, tak jak w ulotce. Lekarz chyba wie co robi zwiększając ci dawkę.

          Informacje na temat podawania:

          Profilaktycznie:

          W okresie prekoncepcyjnym - co najmniej 3 miesiące przed poczęciem i w pierwszym trymestrze ciąży,

          w okresie karmienia piersią - 0,4 mg dziennie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kwas foliowy w ciąży

            A masz możliwość konsultacji z innym lekarzem, zawsze lepiej mieć pewność ?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kwas foliowy w ciąży

              słyszałam, na innym forum, że dziewczynie tez zwiększył dawkę kwasu foliowego i jakoś to sensownie wytłumaczył, tylko już nie pamiętam o co tam chodziło. Ja w każdym razie biorę normalnie 1 i do tego piję zioła baby and mama med na trawienie, bo kiepsko z tym u mnie w ciąży, wkurzają mnie tylko te latające fusy

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kwas foliowy w ciąży

                co by nie było w ciąży, każdą niepewność lepiej konsultować z lekarzem.

                ewkowata - też piję zioła z tej firmy, tylko że energia i witalność, lekarz mi polecił na moją ospałość

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kwas foliowy w ciąży

                  generalnie to fajne mają produkty na tej stronie, szkoda, że wcześniej tego nie odkryłam

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kwas foliowy w ciąży

                    ewkowata - ale co by nie było to kwas foliowy jest najważniejszy w ciąży baby and mama med może tylko wspomóc w dolegliwościach

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kwas foliowy w ciąży

                      masz rację z tym kwasem foliowym solga

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kwas foliowy w ciąży

                        Dziewczyny co do dolegliwości - mi w ciąży bardzo pomagała herbata imbirowa (tylko czytajcie na opakowaniach ile faktycznie tego imbiru jest ) albo starty świeży imbir (zrobiony z tego napar) - ale on ma dość specyficzny smak - dobrze osłodzić sobie go trochę miodem. Przy tym wszystkie dolegliwości mi się kończyły

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kwas foliowy w ciąży

                          Napisane przez solga Pokaż wiadomość
                          co by nie było w ciąży, każdą niepewność lepiej konsultować z lekarzem.

                          ewkowata - też piję zioła z tej firmy, tylko że energia i witalność, lekarz mi polecił na moją ospałość
                          Masz rację, lepiej skonsultować z lekarzem. A ty dostałaś coś mocniejszego, czy masz brać po kilka tabletek tego kwasu foliowego? Folik ma 0,4mg, to musiałoby być sporo tabletek...

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kwas foliowy w ciąży

                            no w tych ziołach Dobre Trawienie też jest imbir i jeszcze, mięta i rumianek więc działają kompleksowo na dolegliwości brzuszkowe

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kwas foliowy w ciąży

                              to prawda solga, ale też sam folik nie pomoże na mdłości czy wzdęcie, tu musi pomóc np Dobre Trawienie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X