Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

    Jak niegdyś śpiewała Barbara Krafftówna z Kabaretu Starszych Panów:

    „W czasie deszczu dzieci się nudzą,
    To ogólnie znana rzecz.
    Choć mniej trudzą się i mniej brudzą się,
    Ale strasznie nudzą się w deszcz”

    Właśnie dlatego zwłaszcza teraz, gdy za oknem brzydka pogoda warto ten czas poświęcić dzieciom by wspólnie spędzać chłodne wieczory. A wieczory są dłuuuuugie więc czasu na pewno nam nie zabraknie. Jako, ze nasza rodzina liczy 5 osób i wiadomo, że każdy ma inny charakter i lubi coś innego każdego dnia jedna osoba decyduje co będziemy robić. Ja uwielbiam gry planszowe i to właśnie w nie gramy w poniedziałki, wnuczek uwielbia samochody więc bawimy się nimi w środy, wnuczka z kolei kocha malować wiec w środy każdy maluje. O czwartkach i piątkach decydują rodzice i wtedy najczęściej czytamy, gramy w gry edukacyjne lub zręcznościowe. W ten sposób każdy ma dzień dla siebie i jest z tego powodu szczęśliwy.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

      Naszą ulubioną zabawą w czasie deszczu Jest zabawa w Piratów Razem z synkiem uwielbiamy morskie przygody Z ochotą wkładamy wdzianka pirackie i wyruszamy na poszukiwanie skarbuOczywiście skarbem są "dary jesieni" ,które wcześniej podczas słonecznych jesiennych spacerków z ochotą zbieraliśmy w parku Chowamy je w różnych miejscach pokoju W czasie szukania "złotego kufra" napotykamy na wiele przygód i musimy stoczyć niejedną walkę Z kolorowych klocków robimy miecze Wygrywa ten pirat,który pierwszy strąci wszystkie klocki z rękiPóźniej jest test na siłę,czyli przeciągamy linę Bierzemy skakankę i ciągniemy ją do siebie-oczywiście synuś zawsze wygrywa Po zwycięskiej bitwie i odnalezieniu wszystkich "złotych monet"-czyli kasztanów i żołędzi Zaczynamy świętować Oczywiście najpierw liczymy kto z nas więcej zebrał jesiennych skarbów I ten który ma ich najwięcej Zostaje super Piratem Dostaje odznakę z najładniejszego zasuszonego liści!I w nagrodę decyduje jaką piosenkę i jaki taniec musi odtańczyć przegrany Zazwyczaj tymi przegranymi jesteśmy my rodzice I musimy zatańczyć dla naszego małego Pirata Przy tej zabawie w naszym domu nigdy nie ma nudy

      Skomentuj


        #18
        Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

        Akurat mamy okres chorobowy więc deszcz to taki smutny dodatek do kiepskiego humoru i choroby. W tym wypadku na mojego 3-latka i 7-latkę działa tylko jedna zabawa - budowanie domku z krzeseł, bujaka i kilku koców. W środku miejsce na leżakowanie oraz półeczka na maskotki, autka, książeczki i gry planszowe. W takim domku jest przytulnie i ciemno więc jak dzieci się zmęczą to po prostu leżą i słuchają książki którą im czytam. To takie schowanie się przed "męczącym światem" bo moje maluchy zapominają że są chore. Gdy byłam mała to też tak się bawiłam z siostrami i jak dobrze pamiętam bardzo lubiłam tę zabawę.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

          W czasie deszczu dzieci się podobno nudzą... nic z tego, kiedy masz głowę pełną pomysłów. Wystarczy, że ciepło ubierzesz dzieciaczki w płaszcz przeciwdeszczowy, kaloszki, weźmiesz do rąk parasolkę i można ruszać na podbój mokrego świata! Biegać w deszczu, łapać krople w otwarte usta, skakać przez kałuże małe i duże - sama przyjemność! A kiedy mamy ochotę zostać w domu, rozpalamy w kominku, prażymy popcorn i gramy wspólnie w planszówki, w kalambury lub w karty. Czasami wydurniamy się lub na łóżku pod kocem oglądamy bajki popijając kakao. Gdy Rodzinka się kocha, nigdy nie jest nudno. Czas z najbliższymi to najwspanialsze chwile!

          Skomentuj


            #20
            Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

            Dla nas nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet w deszczowe dni wyjść na z dzieckiem na zewnątrz,bo nic tak przecież nie cieszy maluchów, jak łapanie kropel deszczu, bieganie po kałużach w kaloszach,czy bieganie z kolorowym parasolem. Choć gdy za mocno pada i nie jest to deszcz letni to faktycznie warto zaplanować coś więcej niż tylko siedzenie przed telewizorem. Wykonując zajęcia, które z jednej strony będą ciekawe i rozwojowe, z drugiej - wzmocnią relacje wewnątrz rodziny. Rysujemy, kolorujemy,czytamy książki czy po prostu lepimy z plasteliny lub modeliny, opowiadam Michasi bajki, układamy klocki. Jednak jak wiecie, małemu dziecku a szczególnie dwulatce zabawy szybko się nudzą. Dlatego najlepsza zabawą jest udawanie zwierząt my czyli Rodzice udajemy dzikie zwierzęta a Miśka gania nas po całym domu.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

              Mamy akurat jesienną deszczową pogodę, gdzie zabawa na świeżym powietrzu jest utrudniona. Razem z 3 letnią córką staramy się mimo wszystko wyjść na podwórko, choć na chwilę. Wyczekujemy momentu gdy nie ma silnego wiatru i dużego deszczu, ubieramy się ciepło w kalosze i płaszcze od deszczu i zaliczamy wszystkie kałuże na podwórku. Jeśli jednak pogoda nie pozwala na wyjście zabawa przenosi się do domu. W domu malujemy, budujemy najróżniejsze budowle z klocków, robimy z nazbieranych wcześniej liści różyczki. Ostatnio mojej córce przypadły w szczególności do gustu dwie zabawy - zabawa w chowanego (ja zasłaniam oczy, liczę do trzech z zaczynam szukać córki, córka z wielką radością chowa się pod łóżko, wchodzi do szafy a ja oczywiście nie mogę jej znaleźć) oraz w pływanie statkiem po wzburzonym morzu (wchodzimy obie do suchego basenu z piłeczkami, bujamy się w tym basenie udając, że dopadł nas sztorm aż piłeczki się wysypują).

              Skomentuj


                #22
                Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

                Polski Super Farmer
                to fajna gierka!
                Zachwyca się nią dziś
                każdy Polak!
                W domu, czy w pracy
                lub przy porządkach
                znajduje chwilę
                by sobie pograć.
                Wszystkie wiadomości
                zawsze zapamiętuje szczerze,
                gdy ma ochotę na spacer
                ją bierze.
                Zaprasza do grania rodzinę,
                znajomych, by na temat
                dobrej rozrywki
                nie byli zieloni.
                Ja też Super Farmera
                właśnie pokochałam,
                chociaż ją dopiero
                niedawno poznałam.
                I będę w nią grać,
                przyznacie mi rację
                w każdą porę roku,
                a także w wakacje!
                Grajcie w nią często,
                bo, Super Farmer
                to gra najlepsza,
                nic jej nie pokona!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

                  Gdy za oknem pada deszcz my uwielbiamy malować. Kredkami, farbami, flamastrami, pędzlami, czy po prostu paluszkami. Gdy tak malujemy i tworzymy to kolorowe okno na świat otwieramy. Drzewa są bardziej zielone, a parasole w kolorach tęczy ubarwione. Niebo niebieskie, a na nim słońce ciepłe. Twarze uśmiechnięte, a kwiaty jakby bardziej kolorowe. My po prostu malujemy świat na różowo! I mimo deszczu jest nam bardzo wesoło

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

                    gramy w planszówki, książki czytamy, bawimy się w chowanego u nas w czasie deszczy zabawy są najlepsze

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

                      Gdy za oknem pada deszcz i to tak, że nie ma szans wyjść, moje brzdące stają przy szybie w wiatrołapie i gonią krople. Najczęściej palcem po szybie, ale zdarza im się też językiem albo stopą. Gdy tylko taka kropelka dotknie szyby, to powoli opada na dół, łącząc się z innymi albo robiąc zmyłki, nagle zakręca, przyspiesza i zwalnia. Przesuwając palec po suchej stronie szyby, należy zakryć kroplę ("złapać ją") i jak najdłużej "prowadzić". Najlepsze zabawa jest wtedy, gdy mocno wieje i nigdy nie wiadomo, w którą z szyb deszcz zaraz uderzy i "pogoni" trzymaną kropelkę. A ja rozczulam się, patrząc na ich zabawę, bo dokładnie tak samo zabijałam czas, podróżując z rodzicami autobusem w deszczowe dni.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

                        Gdy za oknem deszcz i wiatr, a z domu nie chce się wyjść za żadne skarby albo już katar dopada moje maluchy, my się nic nie martwimy, bo swoje 7 żelaznych punktów na takie sytuacje mamy.
                        Po 1 nasze ulubione gry planszowe - kochamy zwłaszcza ta, w których trzeba się ruszać ("Małpki w dźungli") oraz te wymagające refleksu ("Krzesełka" czy "Głodne hipcie"). Zawsze jest mnóstwo zabawy.
                        Po 2 ubieranki, czyli coś, co każde dziewczyny (ale i chłopaki jak się okazuje) lubią najbardziej. Uwielbiamy przebierać się np. za postaci z Czerwonego Kapturka i odgrywamy role w tej bajce, Innym razem jesteśmy Maszką i Niedźwiedziem lub Arielką wśród rybek i złej Urszuli. Taka zabawa, to kupa śmiechu.
                        Po 3 Nauka przez zabawę, a że uwielbiamy geografię i podróżowanie, toteż sprawiliśmy córce mapę świata, mapę Polski i mapę zwierząt. Córka przebiera się w swoje podróżnicze ciuszki i ruszamy w podróż dookoła świata. Poznajemy kraje, morza, rzeki, kultury, języki religie, na razie podróżując palcem po mapie, ale może kiedyś ... córka jest bardzo zadowolona z pomysłu, aże można się przy okazji poprzebierać za eskimosa, afrykańskiego tubylca, kowboja z Ameryki, księżniczkę z Indii czy też popróbować specjałów kuchni włoskiej, amerykańskiej czy francuskiej. Dodatkowo mówimy słówka angielskie, francuskie czy hiszpańskie... ogrom możliwości zdaje się nie mieć końca ... wszyscy się przy tym świetnie bawimy.
                        PO 4 Z uwagi na rozpoczęty niedawno proces edukacji małoletnich (przedszkole dla 2-latków) ulubioną zabawą mojej córki stało się odgrywanie przedszkola w domu. Nie może być jednak półśrodków, więc każdy uczeń w przedszkolu (jest ich ponad 10) musi mieć swojego odpowiednika w postaci lalki lub misia, każdy musi mieć swoje miejsce na śniadanie na krześle, krzesełku, stołku, pufie lub chociaż poduszce. Wszyscy powinni mieć też przybory do malowanie, plecaki (lub chociaż torebki reklamowe na drobiazgi) i oczywiście buty na zmianę (córka posiada kolekcję butów od "już za małych" do "kupionych na zapas", więc jest w czym wybierać. Obowiązkowo jest sprawdzanie obecności, wf, rytmika i oglądanie bajek. Mama zazwyczaj jest "Panią Grażynką", czyli opiekunką w przedszkolu, która organizuje dzień. Wszelkie zabawy, piosenki do śpiewania czy tez atrakcje do zrobienia w ciągu dnia wymyśla córka. Jest też profesjonalna lista obecności, miejsce na szatnię, kącik na zabawki, itd. Koleżanki z przedszkola mają swoje odpowiedniczki w postaci lalek lub pluszaków. Lalki i misie potrafią śpiewać i odgrywać role w przedstawieniu. Mamy na szczęście też domek dla lalek, więc idealnie służy on nam jako miejsce, gdzie dzieci przychodzą, przebierają się, występują, itd. Reszta zabawy rozgrywa się już w całym domu.
                        Po 5 Gotowanie, czyli wreszcie zabawa, dzięki której mama zrobi obiad (czasem przyprawiony dziwnie dużą ilością soli czy pieprzu lub z "małą wkładką" w środku) i przy której córka też się dobrze bawi. Każda z nas bierze swoją miskę, swój nożyk i łyżkę i robimy autorskie zupy i sałatki. Wychodzą więc sałatki ze skrawków plasteliny pozostałych z poprzedniej zabawy, świecówek czy zakrętek od napojów oraz zupy dla lalek z wody, soku, jogurtu i kremu czekoladowego (a niech się męczą).
                        Po 6 Budowy baz, czyli domków z kocy, kocyków, narzutek i czego tam jeszcze się w szafie uda znaleźć. Mama ma swoją bazę między stołek, krzesłami, a lampą stojącą, a córeczka swoją między kanapą, komodą, a kolejnym krzesłem. Zadanie jest godne komandosa i najbardziej wysportowanego olimpijczyka, gdyż trzeba przejść ze swojej bazy do baz ze zdobyczami (lalką, pluszakiem, kubkiem niekapkiem oraz plecaczkiem), które są wcześniej ustalane w danym pomieszczeniu (jedno w kuchni, dugie salonie, łazience, sypialni, itd), lecz w ostatniej chwili chowane przez uczestników. Wygrywa ten, kto pierwszy zbierze do swojej bazy wszystkie "skarby". Córka jest przeszczęśliwa, gdy jakimś cudem po raz 1236 udaje jej się wygrać
                        Po 7 wreszcie Budowanie z klocków. Tu zabawa nie ma końca - powstają, domy, przedszkola, wieże dla księżniczek, pociągi, place zabaw, parki, dźungle, sklepy, galerie i inne piękne budowle i miejsca, a ludziki odgrywają w nich "małe teatrzyki". Bawimy się zatem w odgrywanie scenek z życia, zawody w budowaniu najdziwniejszych budowli, najwyższych wież i najdłuższych pociągów.
                        Jak wszystkie zabawy nam się już znudzą i skończą, to albo wychodzimy wreszcie na dwór na kałuże (wow, wtedy jest zabawa), albo zaczynamy ten sam cykl od nowa, albo idziemy po prostu się kąpać i spać, bo padamy po zabawie z naszymi maluchami

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

                          Zawsze aktywnie Biegamy po lesie, chodzimy do zoo, na wycieczki, na basen, pieczemy ciasteczka, a w deszczowe dni odpalamy Xboxa i pływamy pontonem, zbieramy bańki, zatykamy dziury w akwarium i siekamy arbuzy. Czasami też wymyślamy sobie scenariusze przygód i przeżywamy przygody w wyobraźni. W deszczowe lub zimne dni bawimy się udając wyprawy do puszczy, zoo, safari itp. Na początku wcielałam się w rolę wodzireja, na niby pakowaliśmy plecaki (wszystko trzeba pokazywać gestami), zarzucaliśmy je na plecy, szliśmy do lasu, przed nami leżało drzewo na ścieżce, które trzeba było przepiłować lub porąbać na kawałki (nadal wszystko pokazując), nasłuchiwaliśmy odgłosów zwierząt, przebiegaliśmy na paluszkach przez lodowaty strumień, przechodziliśmy przez góry, budowaliśmy domy z cegieł (trzeba je na niby ustawiać jedna na drugą), wstawialiśmy, okna, drzwi i oczywiście komin na dachu. Przeprawialiśmy się łódka przez jezioro (wszyscy siedzą i wiosłują). Łowiliśmy ryby i wiele innych rzeczy. Teraz już dzieci prowadzą i wymyślają. Wszystko to pokazujemy gestami, dzieci wymyślają pomoce do naszych zabaw (śnieg z papieru, kolorowe liście, niebieską wodę z krepy). Staramy się wszystko robić razem

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

                            Jesień piękna, kolorowa, do zabawy jest gotowa.
                            Na spacery wychodzimy, deszczu i słoty się nie boimy.
                            parasolki zabieramy, w kałużach niezłą zabawę mamy.
                            Kiedy słońce wysoko świeci, na dworzu bawią się dzieci.
                            My zbieramy wtedy kasztany, w liściach także się turlamy.
                            Piski radości, okrzyki słychać wkoło,
                            najważniejsze to jest super zabawa i jest nam wesoło.
                            Z liści, kasztanów, żołędzi robimy zabawki i ozdoby wspaniałe,
                            albo do wspólnej zabawy wykorzystujemy je stale.
                            A kiedy pada jesienią, szukamy radości w codzienności,
                            poprzez zwykłe zabawy i czynności.
                            Moja córka lubi, kiedy razem się bawimy,
                            przyjemność mamy i uśmiechnięte miny.
                            Na instrumentach kuchennych chętnie moje dziecko gra,
                            talent do robienia hałasu duży ma.
                            Łyżki i garnki do gry wykorzystujemy,
                            na czworakach jak pieski maszerujemy.
                            Moja córka uwielbia książeczki
                            i słucha, jak jej opowiadam różne bajeczki.
                            Z moim dzieckiem w piłkę gramy,
                            w całym domu się chowamy.
                            W lusterku różne miny sobie pokazujemy,
                            uśmiechamy się i „wariujemy”.
                            Zdjęcia oczywiście robię, aby pamiątka była,
                            bo dla nas ważna jest każda chwila.
                            W ten sposób rodzinnie jesień spędzamy,
                            a wszystko na zdjęciach uwieczniamy.
                            Uśmiech nie znika z naszych twarzy,
                            bo każdego jesiennego wieczoru wiele ciekawych
                            rzeczy może się wydarzyć.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

                              Mam 3 letniego synka Alanka i 7 letnią siostrę Gabrysię. Jak spędzamy czas gdy za oknem deszcz? W kuchni! Nie i nie chodzi mi wcale o gotowanie! Bawimy się w coś co nazwaliśmy "OBRAZY KUCHENNYMI SKARBAMI MALOWANE".

                              Potrzebny nam jest tylko klej, najlepiej kolorowe kartki z bloku i... skarby, które znajdziemy w naszej kuchni.
                              Może to być ryż, migdały, makaron, rodzynki, mąka, skorupki jajek, skórki od owoców czy warzyw i co nam tylko do rąk wpadnie.
                              Z takich składników tworzymy z dzieciakami nasze dzieła sztuki. Smarujemy kartkę klejem, a resztę pozostawiamy już tylko kreatywności malców. Moja siostra stworzyła piękny domek, zwierzęta i plażę z muszelkami (zrobionymi z makaronu), a mój synek autko.
                              Zabawa świetna i pochłania mnóstwo czasu!

                              Drugą propozycją na jesienne dni są ludziki stworzone z lateksowych rękawic.
                              Potrzebne nam są lateksowe rękawice, bądź balony, nitki, kolorowe wstążki i kłębki wełny, markery, farbki, brokatowe pisaki, klej i mąka (może być ziemniaczana).

                              Rękawice napełniamy mąką, następnie zawiązujemy je nitką i resztę pozostawiamy do tworzenia dzieciom. Moje łobuzy rysowały im oczy, doczepiały włosy z wełny i nitek, malowały je farbkami i brokatowymi pisakami. Stworzyliśmy całą rękawiczkową rodzinę. Można wykorzystać do tego mnóstwo innych materiałów, co tylko fantazja nam podsunie do głowy.

                              Zabaw jest wiele i to od nas zależy czy pozwolimy dziecku się nudzić gdy za oknem szaro i deszczowo - mówiąc, a niech się sobą zajmie, czy stworzymy mu od czasu do czasu warunki do tego by śmiało się, rozwijało swoją wyobraźnię i kreatywność. Takie zabawy na jesienne popołudnia, są zdecydowanie dużo cenniejsze niż oglądanie przez dziecko telewizora.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Konkurs „W czasie deszczu”. Wygraj 1 z 3 gier planszowych Activity My First

                                W czasie deszczow cala rodz8na robimy sobie wycieczka po najdalszych zakatkach swiata. W 1 dzien jestesmy indianami sledzacymi piekne zwierzeta, w kolejnym dniu jezdzimy na sloniach w indiach a w heszcze innym wsiadamy do ogroooomnej rakiety i lecimy sprawdzic, czy droga mleczna jest z mleka. Ogranicza nas tylko wyobraznia

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X