Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

    Witam,
    Mam problem tzn w pewnym sensie nie wiem jak rozwiązać karmienie nocne. Moja córcia ma 16 msc i dalej budzi się co 3 godziny w nocy żeby jej dać mleko. Czasami jestem padnieta ponieważ trwa to około 15 minut a ja później zasypiam z 30 min i tak od urodzenia mam. Kogo nie zapytam to ich dzieci już od 6msc życia śpią całą noc aż mnie hahaha wrrrr trzęsie Macie jakieś rady albo sposoby na to jak oduczyć małą nocnych butelek.

  •    
       

    #2
    Odp: nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

    Cześć
    U nas było tak samo wiem że łatwo powiedzieć ale to chyba jedyny sposób, trzeba byc twardym przeczekac, kilka nocek popłacze przestane. Moja Ola tez tak pła, juz nie miałam siły ciągle wstawać, przez klika nocek byłam nieugieta, po chwili płaczu głaskałam ja ale nie dawałam jedzenia ani picia, klika nocek się budziła i przestała. To chyba jedyny sposób, drastyczny ale skuteczny. Przeciez dzieci w tym wieku nie jedzą w nocy z głodu tylko z przyzwyczajenia...


    Skomentuj


      #3
      Odp: nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

      No własnie tak myślała że to bardziej przyzwyczajenie ale jak tak płacze to mięknę :/. Już próbowałam herbatką oszukać trochę ale na 20- 30 min pomagało.

      Moja mała to wielki uparciuch i walczy o swoje potrafi się z 2 godziny wydzierać i płakać aż nie dostanie.

      Lekarz przepisał mi takie czopki dla niej na uspokojenie przed snem bo możliwe że sie przebudza przez jakies stany niepokoju i wtdy domaga sie butli. Dawałam przez tydzień ale wiekszych sukcesów nie ma i tak z 3 razy je w nocy. Nazywają się Viburcol podobno nie szkodza bo ziołowe miał ktoś takie lub podobne.

      Skomentuj


        #4
        Odp: nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

        Mój synek mimo kaszki na noc też się budzi jeszcze, ale to ponoć normalne, bo ma dopiero 7 miesięcy. Może spróbuj dać wodę. Jak zobaczy że nie dajesz jej mleka to dojdzie do wniosku że nie opłaca się budzić po wodę.

        Skomentuj


          #5
          Odp: nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

          Mysle ze stopniowo przestanie wisiec na piersi, duzo pomaga uspokajacz wpierw warto wyprobowac zamiast piersi dac butelke

          Skomentuj


            #6
            Odp: nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

            WItam,

            tak jak sugerowała wyżej @aaniaa trzeba się przemęczyć.
            Pomyśl o tym, iż przez takie nocne, częste jedzenie psują się ząbki. Mi mówiono, iż nie można karmić w nocy ( u nas było raz), ewentualnie woda, albo przemywanie ząbków po karmieniu. Tylko kto miał siłę jeszcze myć dziecku zęby.

            Skomentuj


              #7
              Odp: nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

              A ja już myślałam, że jestem sama z takim problemem. Ja też tak mam i nic już nie pomaga różności próbowałam od urodzenia tak mam aż do teraz a mój synek ma już ponad dwa lata i potrafi w noc jeść po 3-6 razy
              Sałatka ryżowa- Najlepsza z owocami .

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

                Trzeba się przemęczyć i nie łamać, choć ani to przyjemne ani łatwe. Nam w nocy pomogło jeszcze dawanie zamiast piersi butelki z wodą. Szybko Synkowi odechciało się budzenia w nocy bo Mu się nie opłacało
                Bycie Mamą to swoista misja specjalna, przy której Lara Croft może spokojnie usiąść w fotelu i zająć się zaplataniem warkocza.
                www.mamacroft.wordpress.com

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

                  Witam Na szczęście ja należę do tych mam, których dzieci od najmłodszego wieku przesypiają całe noce (synek miał 1,5 miesiąca)... Ale od kuzyna synek ma już półtora roku u dalej budzi się na jedzenie i wiem, że oszukują synka herbatkami. Nie wiem, co mogłabym poradzić... Może też żeby podać dziecku wodę to wtedy faktycznie nie będzie chciało budzić się w nocy, bo nie będzie się opłacało. Bo to, że ktoś mówi, że trzeba przeczekać to jest trochę głupota, bo czytam też inne fora i niektórym mamom maluszki mają już po 3-4 lata ia nadal budzą się w nocy. Więc także trzeba działać, bo dziecko się przyzwyczaja

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

                    Ja gdzieś kiedyś czytałam żeby właśnie podaać dziecku wodę, zrozumie w końcu że nie ma sensu budzić się bo i tak nic więcej nie dostanie, ja tak faktycznie robiłam kiedy małą miała taki trochę gorszy okres i budziła się częściej, żeby nie przystawiać jej piersi to dawałam jej butlę z wodą trochę popiła i za 0,5-1 h znowu się budziła i znowu woda, chyba że była już godzina karmiania. Po nie długim czsie się umormowało i się już nie budziła, uważam że 1,5 roczne dziecko nie powinno się budzić na jedzenie!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

                      Przy nocnym karmieniu to już bardziej chodzi o chęć przytulenia i tej czułości bo pragnienie może też i woda ugasić Trochę trzeba się przemęczyć ale z czasem dziecko nauczy się i zacznie przesypiać całe noce

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: nocne karmienie pomocy jak odzwyczaić???

                        Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                        Przy nocnym karmieniu to już bardziej chodzi o chęć przytulenia i tej czułości bo pragnienie może też i woda ugasić Trochę trzeba się przemęczyć ale z czasem dziecko nauczy się i zacznie przesypiać całe noce
                        Nie całkiem się z Tobą tutaj zgodzę że w nocy chodzi o bliskość a nie o głód bo po pierwsze w nocy mleko jest najbardziej pożywne a przy tak szybkim wzroście jakie ma dziecko ma to duże znaczenie i po drugie mój urwis w dzień je malutko bo szkoda mu na to czasu i w nocy nadrabia dopiero

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X